Saab 9-3 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że Saab 9-3 I uosabia skandynawską jakość i innowacyjność? W naszym artykule zagłębimy się w techniczne detale tego kultowego modelu, odkrywając jego wymiary, silniki, a także pojemność i spalanie, które definiują jego charakter. Przyjrzymy się również, jak kształtują się ceny na rynku wtórnym i co użytkownicy mają do powiedzenia o swoich doświadczeniach z tym niezwykłym autem.

Dane techniczne i wymiary Saab 9-3 I

Model Saab 9-3 I wyróżnia się precyzyjnie zaprojektowanymi wymiarami. Jego długość wynosi 4635 mm, szerokość 1710 mm, natomiast wysokość 1428 mm. Te wymiary nadają mu wyjątkową sylwetkę, sprawiając, że jest zarówno przestronny w środku, jak i wygodny do parkowania.

Jednym z kluczowych elementów definiujących specyfikację techniczną Saab 9-3 I jest jego masa własna. Ten samochód waży 1330 kg, co czyni go jednym z lżejszych modeli w swojej klasie. Niewielka masa własna przekłada się na lepszą dynamikę jazdy i niższe spalanie.

Jeśli chodzi o przestrzeń bagażową, Saab 9-3 I oferuje 425 litrów pojemności. W połączeniu z przestronnym wnętrzem, ten model jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort podróżowania z dużą ilością bagażu. Dodatkowo, rozstaw osi wynoszący 2675 mm gwarantuje stabilność i pewność prowadzenia na każdym rodzaju nawierzchni.

Rodzaje silników dostępnych w modelu Saab 9-3 I

Saab 9-3 I jest dostępny z różnymi rodzajami silników, co czyni go uniwersalnym wyborem dla różnych kierowców. Oferta obejmuje zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesla. Silniki benzynowe to między innymi popularny 2.0 Turbo o mocy 130 KM, 150 KM, 185 KM czy 205 KM, które gwarantują dynamiczną jazdę i doskonałe osiągi.

Na uwagę zasługują również silniki Diesla, które oferują ekonomiczną eksploatację i niskie spalanie. W ofercie Saab 9-3 I znajdziemy silniki Diesla o pojemności 2.2 DTI o mocy 115 KM i 125 KM. Są to jednostki niezawodne, które cieszą się uznaniem wśród użytkowników tego modelu.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie od wyboru silnika, Saab 9-3 I zawsze zapewnia doskonałe osiągi i przyjemność z jazdy. To auto, które łączy w sobie skandynawską jakość z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, oferując niezawodność i komfort na najwyższym poziomie.

Spalanie i pojemność silnika Saab 9-3 I

Spalanie w Saab 9-3 I zależy od typu silnika, z którym jest wyposażony. Wersje benzynowe z silnikiem 2.0 Turbo o mocy od 130 do 205 KM charakteryzują się spalaniem na poziomie od 8 do 10 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Natomiast modele z silnikiem Diesla 2.2 DTI o mocy 115 KM i 125 KM mogą zużywać od 5 do 7 litrów na 100 km, co czyni je bardziej ekonomicznymi w eksploatacji.

Jeśli chodzi o pojemność silnika, Saab 9-3 I oferuje zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesla. W przypadku silników benzynowych mamy do czynienia z jednostką o pojemności 2.0 litra, która zapewnia dynamiczną jazdę i doskonałe osiągi. Dla kierowców preferujących Diesla dostępny jest silnik o pojemności 2.2 litra, który gwarantuje ekonomiczną eksploatację i niskie spalanie.

Ceny i dostępność na rynku wtórnym modelu Saab 9-3 I

Ceny Saab 9-3 I na rynku wtórnym są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji czy wyposażenie. Zainteresowani tym modelem mogą znaleźć oferty w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących niezawodnego i charakterystycznego auta w rozsądnej cenie.

Dostępność modelu Saab 9-3 I na rynku wtórnym jest stosunkowo dobra, szczególnie dla popularnych wariantów z silnikami benzynowymi. Choć marka Saab nie jest już aktywna, dzięki pasjonatom i klubom miłośników, części zamienne wciąż są dostępne, co ułatwia utrzymanie tego modelu w dobrym stanie.

Nie można zapomnieć, że Saab 9-3 I, jako auto posiadające swoje lata, może wymagać większej uwagi i inwestycji w serwisowanie. Potencjalni nabywcy powinni zwrócić szczególną uwagę na egzemplarze z dobrze udokumentowaną historią serwisową, co może przekładać się na wyższą cenę, ale także na większą pewność co do stanu technicznego pojazdu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Saab 9-3 I

Opinie użytkowników dotyczące Saab 9-3 I często podkreślają unikalny charakter i styl tego modelu, który wyróżnia się na tle konkurencji. Wysoka jakość wykonania oraz niezawodność, nawet po wielu latach od zakończenia produkcji, to cechy, które przewijają się w komentarzach zadowolonych właścicieli. Doceniane są także komfort jazdy i specyficzne dla marki Saab rozwiązania inżynierskie, które zapewniają wyjątkowe doznania za kierownicą.

Ekspertów motoryzacyjnych przyciąga w Saab 9-3 I przemyślana konstrukcja oraz innowacyjne technologie, które były stosowane w czasach premiery modelu. Chwalą oni również osiągi silników, szczególnie wersji turbo, które zapewniają dynamiczną jazdę przy zachowaniu rozsądnego spalania. Choć firma Saab nie istnieje już na rynku, Saab 9-3 I nadal jest uznawany za ciekawy wybór na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Saab 9-3 I to nie tylko samochód, ale też znakomity przykład skandynawskiego designu i inżynierii. Jego wymiary, różnorodność silników, ekonomiczne spalanie i pojemność sprawiają, że jest to wyjątkowo praktyczne i atrakcyjne auto na rynku wtórnym. Jeśli cenisz sobie niezawodność, komfort i styl, Saab 9-3 I może okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników tego modelu, odkrywania opinii innych użytkowników i rozważenia go jako potencjalnego kandydata na Twojego nowego, ale klasycznego towarzysza podróży. Odkryj sam, dlaczego Saab 9-3 I wciąż budzi zainteresowanie i pasję wśród kierowców na całym świecie.

foto: Saab