Peugeot 106 Coupe II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Mały, ale z charakterem – Peugeot 106 Coupe II to kwintesencja francuskiego stylu w kompaktowym wydaniu. Czy szukasz zwinności miejskiej, ekonomicznych rozwiązań czy sportowego ducha, to auto ma wiele do zaoferowania. Poznaj szczegółowe dane techniczne, wymiary, które ułatwiają parkowanie w ciasnych uliczkach, a także opinie zadowolonych użytkowników. Wkraczamy w świat, gdzie Peugeot 106 Coupe II definiuje pojęcie praktycznej elegancji.

Dane techniczne i wymiary Peugeot 106 Coupe II.

Pod maską Peugeot 106 Coupe II kryje się niezawodny silnik o pojemności 1124 cm³. Ta wysokiej jakości jednostka napędowa generuje moc 60 KM, a jej maksymalny moment obrotowy wynosi 93 Nm. W praktyce oznacza to sprawną i zdecydowaną reakcję na każde polecenie kierowcy. Dzięki temu, małe francuskie coupe sprawdzi się zarówno podczas dynamicznej jazdy po mieście, jak i na długich trasach.

Jeżeli chodzi o wymiary, Peugeot 106 Coupe II to model o długości 3680 mm, szerokości 1590 mm i wysokości 1360 mm. Te proporcje sprawiają, że samochód jest nie tylko zwinny, ale także łatwo się parkuje, nawet w najbardziej ciasnych uliczkach. Rozstaw osi wynosi 2385 mm, co przekłada się na stabilność jazdy i komfort podróżowania, nawet na nierównościach.

Rodzaje i charakterystyka silników dostępnych w Peugeot 106 Coupe II.

Peugeot 106 Coupe II oferuje kilka opcji silnikowych, które zaspokoją różne potrzeby i oczekiwania kierowców. W ofercie znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i dieselowe, co pozwala na wybór pomiędzy dynamicznym przyspieszeniem a ekonomicznym zużyciem paliwa. Wśród dostępnych silników wyróżnia się niezawodna jednostka 1.1 i 60 KM, która dzięki swojej konstrukcji zapewnia sprawną i zdecydowaną reakcję na każde polecenie kierowcy.

W przypadku silnika diesla, Peugeot 106 Coupe II został wyposażony w jednostkę o pojemności 1.5 D. Ten silnik, generujący moc 58 KM, charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, co przekłada się na ekonomiczną eksploatację samochodu. Moment obrotowy wynoszący 88 Nm sprawia, że auto świetnie radzi sobie na drogach o różnym profilu.

Alternatywą dla wersji 1.1 i 1.5 D jest silnik 1.4 i o mocy 75 KM. Ta jednostka napędowa gwarantuje nie tylko dynamiczną jazdę, ale także komfort podróżowania na długich trasach. Dzięki wyższej mocy, Peugeot 106 Coupe II z tym silnikiem idealnie sprawdzi się jako auto do codziennych dojazdów do pracy czy na długie wakacyjne wyjazdy.

Ostatnim z dostępnych silników jest jednostka 1.6 i 16V, która generuje moc aż 120 KM. Ten silnik to kwintesencja sportowego ducha, który od zawsze towarzyszył modelowi Peugeot 106 Coupe II. Dzięki niemu, jazda staje się prawdziwą przyjemnością, a auto z łatwością radzi sobie z dynamiczną jazdą zarówno w mieście, jak i na autostradzie.

Spalanie i pojemność Peugeot 106 Coupe II – analiza i porównanie.

Poruszając temat spalania, Peugeot 106 Coupe II prezentuje się bardzo dobrze. Wersja z silnikiem benzynowym 1.1 i 60 KM zużywa średnio od 5,6 do 7,5 litra benzyny na 100 km. Model wyposażony w silnik diesla 1.5 D charakteryzuje się natomiast jeszcze lepszymi wynikami, ze spalaniem na poziomie 4,5 do 6 litrów na 100 km. Są to bardzo dobre wyniki, które czynią ten model ekonomicznym w eksploatacji.

Jeżeli chodzi o pojemność, Peugeot 106 Coupe II oferuje przestronne wnętrze pomimo swoich kompaktowych wymiarów. Bagażnik o pojemności 245 litrów umożliwia przewożenie większej ilości bagażu, a po złożeniu tylnych siedzeń pojemność wzrasta do imponujących 910 litrów. Daje to duże możliwości organizacji przestrzeni i przewożenia nawet dużych przedmiotów.

Ceny Peugeot 106 Coupe II na rynku wtórnym i nowym.

Na rynku wtórnym, Peugeot 106 Coupe II cieszy się znacznym zainteresowaniem ze względu na swoją ekonomiczność i charakterystyczny design. Ceny używanych modeli tego samochodu zależą od wielu czynników, takich jak rocznik, stan zachowania czy dodatkowe wyposażenie, co umożliwia znalezienie wersji idealnie wpisującej się w oczekiwania i budżet potencjalnego nabywcy.

Kupujący poszukujący nowego Peugeot 106 Coupe II mogą napotkać trudności, ponieważ produkcja tego modelu została zakończona. Niemniej jednak, na rynku pierwotnym w czasie swojej świetności, Peugeot 106 Coupe II oferowany był w konkurencyjnej cenie, co przyczyniło się do jego popularności wśród szerokiej grupy konsumentów.

Warto podkreślić, że utrzymanie Peugeot 106 Coupe II w dobrym stanie technicznym ma istotny wpływ na jego wartość na rynku wtórnym. Samochody zadbane, z kompletną historią serwisową i bez potrzeby większych napraw, zazwyczaj osiągają wyższe ceny, co stanowi argument za dbałością o regularne przeglądy i konserwację pojazdu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Peugeot 106 Coupe II.

Opinie użytkowników Peugeot 106 Coupe II często podkreślają niezawodność i ekonomiczność tego modelu. Właściciele szczególnie doceniają niskie koszty eksploatacji, w tym przede wszystkim korzystne spalanie. Te cechy czynią ten model przyjaznym dla portfela, zwłaszcza w kontekście rosnących cen paliw.

Eksperci z kolei są przekonani do przemyślanej konstrukcji i dobrych właściwości jazdy Peugeot 106 Coupe II. Chwalą zwinność auta w ruchu miejskim oraz adekwatną do jego klasy przestrzeń wnętrza. Te zalety potwierdzają, że Peugeot 106 Coupe II to przemyślany wybór dla osób ceniących funkcjonalność i styl.

Podsumowanie

Peugeot 106 Coupe II to samochód, który mimo upływu lat nadal przyciąga uwagę swoim stylem i praktycznością. Idealnie sprawdza się jako zwinny towarzysz miejskich przygód, jak również jako ekonomiczny wybór dla osób ceniących sobie niskie koszty eksploatacji. Bogata oferta silnikowa pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie, niezależnie od preferencji. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu Peugeot 106 Coupe II, aby odkryć, jak wiele zalet kryje ten uroczy francuski model. Niech inspirujące opinie użytkowników i atrakcyjne ceny na rynku wtórnym będą dla Ciebie przewodnikiem w decyzji o ewentualnym zakupie. Odkryj więcej i pozwól sobie na kawałek motoryzacyjnej historii z Peugeot 106 Coupe II!

foto: Peugeot