Opel Corsa – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Typowy model miejskiego samochodu, który depiutował w 1982 roku, jako jeden z czołowych graczy aut segmentu B.

W Europie najczęściej spotykana wersją nadwozia Opela Corsy jest 3- lub 5-drzwiowy hatchback. Poza Starym Kontynentem produkowane są także wersje sedan.

Corsa zawsze oferowała szeroką gamę silników zarówno benzynowych jak i Diesla. Obecnie produkowana jest już czwarta generacja popularnego Opla.

Jedno jest pewne: sukces Opla Corsy stanowi ważny rozdział w historii motoryzacji. Jednym z powodów powyższego jest około 11 milionów dotychczas sprzedanych egzemplarzy tego modelu.

Najnowsze modele gwarantują kontynuację pasma sukcesów, które trwa od roku 1982, kiedy to pierwsza Corsa, pozycjonowana poniżej Kadetta, również wprowadziła markę Opel do nowoczesnego „segmentu małych samochodów”. Obecna Corsa czwartej generacji jest dalszym udoskonaleniem recepty na sukces, która rozwijała się na przestrzeni lat: doskonała technologia, wspaniała jakość i niezawodność w przystępnej cenie, a do tego sportowa i atrakcyjna stylistyka. Cechy te zawsze gwarantowały Corsie popularność.

„Kluczową cechą charakterystyczną marki Opel jest coś, co nazywamy demokratyzacją inteligentnych innowacji. Od początku swojego istnienia Corsa często gwarantowała coraz to szerszemu gronu kupujących innowacyjne i praktyczne rozwiązania technologiczne, których oczekiwać można było jedynie w droższych samochodach wyższej klasy.
Co więcej, łączyła je z poczuciem przyjemności i nowoczesnością,” mówi Nick Reilly, prezes GM Europe i dyrektor generalny Opla/Vauxhalla.

Dostępne innowacje to temat powracający w kolejnych czterech generacjach tego popularnego malucha Opla.

Firma Opel wraz z Corsą A wprowadziła na rynek silnik, który w swoim czasie stanowił najmniejszy silnik z wtryskiem paliwa, podobnie jak w przypadku pierwszego w segmencie pojazdów małych trzystopniowego katalizatora. W roku 1993 Corsa B jako pierwsza w swoim segmencie wyposażona została w pełnowymiarowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, zaś dzięki Corsie C wprowadzonej na rynek w roku 2001 w segmencie małych samochodów po raz pierwszy zastosowano aktywne zagłówki przednie, boczne poduszki powietrzne oraz automatyczną skrzynię biegów Easytronic.
Od roku 2006 obecna Corsa D szczyci się rozwiązaniami technologicznymi obejmującymi innowacyjny, w pełni zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix, halogenowe oświetlenie adaptacyjne Advanced Forward Lighting oraz podgrzewaną kierownicę

Przyjemność dla kierowców, podążających za modą posiadaczy Corsy

Twórcy Opla Corsy nie skoncentrowali się jedynie na demokratyzacji inteligentnych rozwiązań technologicznych; uwzględnili oni również fakt, iż to młodzi ludzie najchętniej kupują Corsę.

Historia Opla Corsa:

  • 1982 – 1992: Opel Corsa A, wyprodukowano ogółem 3,1 mln egzemplarzy
  • 1993 – 2000: Opel Corsa B, wyprodukowano ogółem 3,8 mln egzemplarzy
  • 2000 – 2006: Opel Corsa C, wyprodukowano ogółem 2,3 mln egzemplarzy
  • Lipiec 2006: Światowa premiera Corsy czwartej generacji w Londynie
  • Wrzesień 2006: Corsa czwartej generacji dostępna u dealerów
  • Corsa czwartej generacji, do października 2010 roku wyprodukowano ogółem 1,6 mln egzemplarzy
  • Styczeń 2010: W niemieckim raporcie awaryjności DEKRA 2010 Corsa D uzyskała najniższy wskaźnik efektywności spośród wszystkich testowanych pojazdów
  • Luty 2010: Nowa oferta silników, zoptymalizowane podwozie i układ kierowniczy
  • Styczeń 2011: Nowy design o świeżym, sportowym wyglądzie, nowa wersja 1.3 CDTI ecoFLEX z technologią Start/Stop i poziomem zużycia paliwa ograniczonym do 3,5 l/100 km (94 g CO2/km)

źródło: General Motors

Opel Corsa