Opel Astra H – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli poszukujesz kompaktowego auta, które z powodzeniem wyznaczało standardy w swojej klasie, Opel Astra H może przyciągnąć Twoją uwagę swoimi solidnymi argumentami. Wśród nich znajdują się nie tylko przemyślane dane techniczne i praktyczne wymiary, ale także szeroka gama silników i atrakcyjne poziomy spalania. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak te cechy przekładają się na codzienne użytkowanie, koszty eksploatacji oraz opinie zadowolonych użytkowników. Odkryj z nami, dlaczego Opel Astra H nadal pozostaje w czołówce wyborów wśród używanych samochodów.

Dane techniczne i wymiary Opel Astra H

Opel Astra H wyróżnia się przemyślanymi danymi technicznymi, które doskonale wpisują się w wymagania użytkowników samochodów kompaktowych. Ten model jest dostępny w wersjach 3- i 5-drzwiowych, co pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb. Wymiary Opel Astra H są idealne dla warunków miejskich – długość wynosi około 4,25 metra, szerokość ok. 1,75 metra, a wysokość 1,46 metra. Dzięki temu auto jest zwrotne i łatwe do parkowania, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość przestrzeni wewnątrz.

Podstawowe dane techniczne Opel Astra H obejmują szeroką gamę silników. W ofercie znajdują się jednostki benzynowe o mocy od 80 do 240 KM i diesle od 90 do 150 KM. To sprawia, że każdy kierowca znajdzie wariant dopasowany do swoich oczekiwań – czy to ekonomiczny silnik do jazdy po mieście, czy dynamiczna jednostka dla osób ceniących sportowy styl jazdy.

Opel Astra H oferuje również wiele praktycznych rozwiązań, które zwiększają komfort użytkowania. Przykładowo, pojemność bagażnika wynosi 350 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta do 1300 litrów. To przekłada się na duże możliwości transportowe, co jest szczególnie cenione przez rodziny i osoby często podróżujące. Ponadto, ten model jest dostępny z wieloma systemami bezpieczeństwa, takimi jak ABS, ESP czy liczne poduszki powietrzne.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Silniki benzynowe, dostępne w Opel Astra H, to jednostki o pojemności od 1.4 do 2.0 litra. Najmniejszy silnik 1.4 o mocy 90 KM stanowi idealną propozycję dla osób, którym zależy na ekonomicznej jeździe po mieście. Dla tych, którzy cenią sobie dynamikę, Opel przygotował mocniejsze jednostki – 1.6 (105 KM), 1.8 (140 KM) oraz 2.0 Turbo o mocy aż 240 KM, które gwarantują sportowe wrażenia za kierownicą.

W ofercie silników diesla Opel Astra H znajdziemy jednostki o pojemności od 1.3 do 1.9 litra. Najmniejszy z nich, 1.3 CDTI o mocy 90 KM, stanowi idealną propozycję dla osób szukających oszczędności, zarówno pod względem spalania, jak i kosztów eksploatacji. Dla kierowców preferujących dynamikę, dostępne są silniki 1.7 CDTI (100 KM) oraz 1.9 CDTI, dostępny w wariantach 120 i 150 KM.

Astra H oferowała również wyjątkową wersję z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 180 KM. Dzięki doładowaniu, ten silnik oferuje doskonałe osiągi przy zachowaniu rozsądnego poziomu zużycia paliwa. Jest to doskonały kompromis pomiędzy ekonomią a dynamiką, który z pewnością przyciągnie uwagę osób ceniących sportowy styl jazdy.

Spalanie i pojemność silników

Kiedy mówimy o spalaniu Opel Astra H, warto podkreślić, że jest ono stosunkowo niskie, zwłaszcza w kontekście dostępnych jednostek napędowych. Średnie spalanie dla silników benzynowych wynosi od 6 do 9 litrów na 100 km, w zależności od mocy i stylu jazdy. Dla silników diesla wartości te są jeszcze korzystniejsze, oscylując w granicach od 4,5 do 6,5 litra na 100 km.

Jeśli chodzi o pojemność silników, Opel Astra H oferuje kilka opcji. Najmniejsza pojemność wynosi 1.4 litra dla silników benzynowych i 1.3 litra dla diesla. Z kolei największe jednostki mają pojemność 2.0 litra (benzynowe) i 1.9 litra (diesel). To zapewnia szeroki wybór, umożliwiając dostosowanie samochodu do indywidualnych potrzeb i preferencji.

W modelu Astra H z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 180 KM, spalanie wynosi około 7,5 litra na 100 km. Jest to wartość akceptowalna, biorąc pod uwagę wysoką moc i dynamiczne osiągi tego silnika. Pojemność tego silnika wynosi 1.6 litra, co przekłada się na dobrą równowagę pomiędzy osiągami a ekonomią.

Ceny nowych i używanych modeli Opel Astra H

Ceny nowych modeli Opel Astra H w momencie premiery były konkurencyjne w stosunku do innych pojazdów w klasie kompaktowej. Obecnie, na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, wersja wyposażenia czy stan techniczny pojazdu.

Kupno używanego modelu Opel Astra H to często rozważny wybór dla osób szukających niezawodnego i ekonomicznego auta w rozsądnej cenie. Na rynku wtórnym można znaleźć oferty już od kilku tysięcy złotych, co czyni Astrę H atrakcyjnym wyborem dla szerokiego grona kierowców.

Przy zakupie używanego samochodu, takiego jak Opel Astra H, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale także na potencjalne koszty związane z koniecznymi naprawami lub wymianą części eksploatacyjnych. Dokładna ocena stanu technicznego pojazdu pozwala uniknąć niespodziewanych wydatków w przyszłości.

Opinie użytkowników i ekspertów o Oplu Astra H

Opinie użytkowników Opla Astry H często podkreślają jej niezawodność i ekonomiczność. Wielu kierowców docenia niskie koszty utrzymania oraz dobre właściwości jezdne, nawet po wielu latach eksploatacji. Jest to ważny argument, zwłaszcza dla osób, które poszukują używanego auta o dobrym stosunku jakości do ceny.

Ekspertyzy motoryzacyjne zwracają uwagę na solidne wykonanie i dobre wyposażenie standardowe Opla Astry H. Analitycy rynku podkreślają, że model ten z powodzeniem konkurował z samochodami swojej klasy, oferując szeroką paletę dodatkowego wyposażenia, które było w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W sieci można znaleźć również opinie wskazujące na przestronne wnętrze i praktyczny bagażnik, które są często chwalone przez rodziny oraz osoby podróżujące z większym bagażem. Pojemność przestrzeni ładunkowej po złożeniu siedzeń jest często wyróżniana jako jeden z głównych atutów tego modelu.

Nie brakuje też głosów krytycznych, które odnoszą się do pewnych elementów, takich jak problemy z elektryką czy kosztowniejsze naprawy w przypadku awarii zaawansowanych systemów, co jest typowe dla samochodów z bogatszym wyposażeniem. Pomimo tego, większość posiadaczy Opla Astry H wyraża zadowolenie z wyboru tego modelu.

Podsumowanie

Opel Astra H to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie praktyczność, oszczędność i różnorodność silników, czyniąc go atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym. Dzięki kompaktowym wymiarom, ekonomicznemu spalaniu i szerokiej palecie jednostek napędowych, każdy kierowca może znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz auta miejskiego, czy dynamicznego kompaktu, Astra H oferuje coś dla siebie. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i rozważenia tego modelu jako potencjalnego kandydata na Twojego następnego towarzysza dróg. Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, aby cieszyć się bezproblemową jazdą na długie lata.

 

źródło: General Motors