Nissan Murano II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Nowe Murano przekracza granicę między klasą SUV a dynamiczną limuzyną. Prócz zmian w wyglądzie zewnętrznym znacząco poprawiono wnętrze: nowe przyrządy, nowe fotele, subtelne, nastrojowe oświetlenie i skórzane wykończenie z podwójnymi przeszyciami i dodatki z aluminium.

Nadwozie Murano jest o około 50% sztywniejsze w porównaniu z poprzednikiem. Napęd na 4 koła jest przenoszony przez nowoczesny, skonstruowany przez Nissana układ ALL MODE 4×4-i.

Silnik V6 3,5 litra jest teraz silniejszy (moc wzrosła do 256 KM)  i oszczędniejszy, przy czym lepsze osiągi samochodu i zmniejszenie zużycia paliwa są też owocem istotnych ulepszeń w nowatorskiej bezstopniowej skrzyni biegów CVT. Wprowadzono udogodnienia w obsłudze auta: oprócz elektrycznie otwieranej i zamykanej klapy tylnej także podnoszenie oparć odbywa się na sygnał pilota zdalnego sterowania.

Najbardziej pomysłowym elementem wyposażenia nowego Murano są kamery cofania. Prócz kamery tylnej zamontowana została druga kamera w lusterku na drzwiach pasażera.

źródło: Nissan