Nissan Murano I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Dostawy tego Nissan’a dla klientów rozpoczęły się w 2002 roku.

Fantastyczny projekt konstrukcyjny. Przyciągającym oko projektem konstrukcyjnym, który stanowi kombinację prezencji i siły trybu 4×4, wraz z tym typem linii i kształtu, który na ogół spotyka sie w samochodach sportowych, model Murano jest tym rodzajem nowoczesnej generacji produktów, które powodują, że Nissan jest teraz postrzegany w inny sposób. Jego wielkie, atrakcyjne koła wykonane ze stopu aluminium wychodzą niejako poza narożniki samochodu, nadając mu muskularna posturę a jego nieco ‘kopnięty’ wyraźnie odzwierciedla inne modele Nissan’a, takie jak Micra i 350Z.

Moc i powaga. Gładka linia i potężna moc tego 3.5-litrowego silnika V6 z modelu 350Z wyziera z pod maski Murano i wiąże się z unikatowymi cechami jakie posiada on w tej klasie samochodów. Napęd typu Xtronic Continuously Variable Transmission zapewnia gładkie przyśpieszenie i imponującą ekonomię zużycia paliwa poprzez zapewnienie, aby silnik pracował cały czas ze swoją optymalna prędkością obrotową. Dla dobrej interakcji, kierowca może wybrać tryb półautomatyczny (semi-automatic mode), który zapewnia sześciobiegową skrzynię przekładniową.

Wnętrze o wysokim poziomie wykonania. Wnętrze samochodu Murano jest przestronne i komfortowe i zapewnia przestrzeń, w której podróżujący nim ludzie miło spędzają czas. Posiada on ponadto szereg zaskakujących cech, takich jak regulowane pedały oraz regulowane i odpowiednio układane w pozycji półleżącej siedzenia tylne. Dodatkowo, jest możliwe składanie tylnych siedzeń, gdy tylne okno typu ‘hatchback’ jest otwarte, oszczędzając czas potrzebny na otwieranie tylnych drzwi dla pasażerów, po to, aby złożyć te siedzenia.

Jest tu zamontowana kolorowa tylna kamera dla precyzyjnego parkowania oraz system nawigacji satelitarnej zapewniający bezproblemowe dotarcie do nieznanego miejsca przeznaczenia. Lampy przednie typu Xenon z projektorem oraz wysokiego poziomu system audio marki Bose, podkreślają te cechy, które będą oferowane klientom nabywającym samochód modelu Murano.

Swoim niespotykanym designem, lekka linią, bezproblemową obsługą i świetnymi osiągami, oraz wysokiej jakości wykończeniem przestronnego wnętrza, samochód Murano pozwoli kupującym go kierowcom cieszyć się pojazdem, który perfekcyjnie łączy w sobie najlepsze atrybuty samochodu osobowego z cechami pojazdu klasy 4×4.

źródło: Nissan