Mitsubishi Space Wagon II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy Mitsubishi Space Wagon II to odpowiedź na potrzeby współczesnych rodzin poszukujących przestrzeni, komfortu i ekonomicznej jazdy? W naszym artykule przyglądamy się bliżej temu kultowemu minivanowi, analizując jego dane techniczne, wymiary oraz pojemność, które definiują jego praktyczność. Dowiesz się również, jakie silniki napędzały tego japońskiego giganta przestrzeni, jak prezentuje się jego spalanie, a także jakie są aktualne ceny i opinie użytkowników. Czy Space Wagon II nadal pozostaje w gronie poszukiwanych aut na rynku wtórnym? Zapnij pasy, ruszamy w podróż po wiedzę!

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Space Wagon II

Podstawowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy analizie Mitsubishi Space Wagon II, są jego wymiary. Długość tego modelu wynosi 4605 mm, szerokość – 1695 mm, natomiast wysokość – 1595 mm. Te proporcje czynią go jednym z najbardziej przestronnych minivanów swojej klasy.

Przestrzeń wewnątrz pojazdu jest również imponująca. Mitsubishi Space Wagon II oferuje miejsce dla siedmiu pasażerów, co czyni go idealnym wyborem dla dużych rodzin czy grup znajomych. Wymiary bagażnika to 410 litrów przy pełnym obciążeniu, które możemy zwiększyć do 1700 litrów po złożeniu siedzeń.

W kontekście danych technicznych, Space Wagon II był wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 2.0L o mocy 133 KM lub 2.4L o mocy 150 KM. Wersja diesla posiadała silnik 2.0L generujący 82 KM. Te jednostki napędowe oferowały zarówno dynamiczną, jak i ekonomiczną jazdę.

Jeżeli chodzi o prędkość maksymalną, Mitsubishi Space Wagon II jest w stanie osiągnąć aż 190 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi około 11 sekund, co dla minivana o tej wielkości jest bardzo dobrym wynikiem.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Opcje silnikowe dostępne w Mitsubishi Space Wagon II były dość zróżnicowane, co pozwalało na dostosowanie wyboru do indywidualnych potrzeb. Pierwszym z nich był silnik benzynowy o pojemności 2.0L, generujący moc 133 KM. Ta jednostka napędowa zapewniała dobrą równowagę pomiędzy osiągami a ekonomią.

Drugą opcją silnika benzynowego była jednostka o pojemności 2.4L o mocy 150 KM. Ten silnik, oferujący nieco większą moc, był wyborem dla tych, którzy potrzebowali dodatkowej mocy i dynamiczności podczas jazdy, nie rezygnując przy tym z rozsądnego zużycia paliwa.

Alternatywą dla silników benzynowych był silnik diesla o pojemności 2.0L, generujący moc 82 KM. Wybór tej jednostki napędowej to decyzja na rzecz jeszcze większej ekonomii jazdy, szczególnie na długich trasach. Mimo niższej mocy, zapewniał on zadowalające osiągi.

Wszystkie te silniki były sprzężone z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach, co dawało kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem. Wyższa moc silników benzynowych, połączona z efektywnością diesla, gwarantowała, że Mitsubishi Space Wagon II pozostawało atrakcyjnym wyborem dla różnych grup konsumentów.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Mitsubishi Space Wagon II zależy od wybranego silnika. Wersja benzynowa 2.0L oferuje średnie spalanie w granicach 8,5 – 9,5 l/100km w cyklu mieszanym, natomiast wersja 2.4L zużywa około 10 – 11 l/100km. Silnik diesla 2.0L jest najoszczędniejszy, z zużyciem paliwa w granicach 6,5 – 7,5 l/100km.

Jeżeli chodzi o pojemność, bagażnik Mitsubishi Space Wagon II jest jednym z najbardziej przestronnych w swojej klasie. Przy pełnym obciążeniu oferuje 410 litrów przestrzeni, która rośnie do imponujących 1700 litrów po złożeniu siedzeń. To sprawia, że ten model jest idealny dla dużych rodzin lub osób, które często przewożą duże ładunki.

Należy jednak pamiętać, że spalanie i pojemność bagażnika mogą się różnić w zależności od stanu technicznego pojazdu, stylu jazdy czy nawet warunków atmosferycznych. Dlatego też, te wartości powinny być traktowane jako orientacyjne, a dokładne dane można uzyskać podczas bezpośredniego testu pojazdu.

Ceny na rynku wtórnym

Ceny Mitsubishi Space Wagon II na rynku wtórnym mogą być bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla rodzin szukających przestronnego i wielofunkcyjnego pojazdu w rozsądnej cenie. Wartość tego minivana zależy od wielu czynników, w tym od rocznika, stanu technicznego oraz wyposażenia.

Rynek wtórny oferuje szeroką gamę cenową Mitsubishi Space Wagon II, pozwalając na znalezienie egzemplarza dostosowanego do indywidualnych możliwości finansowych. Często można spotkać modele w cenie już od kilku tysięcy złotych, co czyni je przystępnym wyborem na pierwsze rodzinne auto.

Z drugiej strony, za dobrze utrzymane i bogato wyposażone egzemplarze Mitsubishi Space Wagon II trzeba zapłacić nieco więcej. Warto jednak pamiętać, że nawet wyższa cena na rynku wtórnym może okazać się korzystną inwestycją ze względu na niezawodność i przestronność oferowaną przez ten model.

Decydując się na zakup Mitsubishi Space Wagon II z rynku wtórnego, zaleca się dokładną weryfikację historii pojazdu oraz jego stanu technicznego. Jest to kluczowe, aby uniknąć dodatkowych wydatków na naprawy, które mogłyby zniweczyć początkowe oszczędności wynikające z atrakcyjnej ceny zakupu.

Opinie użytkowników i eksperci samochodowych

Opinie użytkowników Mitsubishi Space Wagon II często podkreślają praktyczność i funkcjonalność tego modelu jako rodzinny minivan. Wielu użytkowników chwali przestronne wnętrze i łatwość konfiguracji siedzeń, co czyni go idealnym towarzyszem zarówno na codzienne dojazdy, jak i dłuższe wyprawy. Pozytywne opinie pojawiają się również w kontekście stosunku jakości do ceny, co zwiększa atrakcyjność tego modelu na rynku wtórnym.

Eksperci samochodowi zwracają uwagę na solidność konstrukcji i dobrą dynamikę oferowaną przez silniki benzynowe, szczególnie wersję 2.4L. Wskazują również na fakt, że mimo upływu lat, Mitsubishi Space Wagon II nadal prezentuje się jako wiarygodna opcja dla osób szukających niezawodnego i przestronnego pojazdu, który sprosta wymaganiom aktywnego stylu życia.

Podsumowanie

Mitsubishi Space Wagon II to pojazd, który z powodzeniem łączy przestronność, komfort i ekonomiczną jazdę, odpowiadając tym samym na potrzeby współczesnych rodzin. Jeśli poszukujesz samochodu, który sprosta wyzwaniom codziennego użytkowania oraz długich, rodzinnych wyjazdów, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu, aby przekonać się, czy Mitsubishi Space Wagon II jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Odkryj opinie innych użytkowników, porównaj ceny i znajdź idealny egzemplarz na rynku wtórnym. Twoja przyszła podróż z Mitsubishi Space Wagon II może okazać się przygodą, która zmieni Twoje postrzeganie rodzinnego komfortu podróżowania.

foto: Mitsubishi