Mitsubishi Lancer II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przebojowy, niezawodny i zaskakująco przestronny – tak w skrócie można scharakteryzować Mitsubishi Lancer II, samochód, który zyskał uznanie na całym świecie. W naszym artykule przyjrzymy się dokładnie, co kryje się pod jego kultową karoserią: od imponujących danych technicznych, przez wymiary i rodzaje silników, po realne spalanie i pojemność bagażnika. Zbadamy również, jak te cechy przekładają się na cenę i co o nim sądzą użytkownicy. Czy Mitsubishi Lancer II to model, który zasługuje na miejsce w panteonie motoryzacyjnych klasyków? Zapnijcie pasy, to będzie emocjonująca jazda po meandrach motoryzacyjnych faktów!

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Lancer II

Kiedy mówimy o Mitsubishi Lancer II, nie sposób nie wspomnieć o jego imponujących danych technicznych. Ten samochód, produkowany w latach 1979-1983, oferował swoim użytkownikom silniki o pojemności od 1.2 do 2.0 litra, które, w zależności od wersji, generowały od 55 do 110 KM. W zależności od modelu, Mitsubishi Lancer II mogło przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie od 10 do 18 sekund, co na tamte czasy było wynikiem godnym uwagi.

Jeżeli chodzi o wymiary, Mitsubishi Lancer II również prezentuje się bardzo solidnie. Długość samochodu wynosi 4,1 metra, szerokość 1,6 metra, a wysokość 1,4 metra. Rozstaw osi to 2,4 metra. Takie parametry sprawiają, że Lancer II jest samochodem komfortowym zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, oferując odpowiednią ilość miejsca w środku.

Podsumowując, Mitsubishi Lancer II to samochód, którego dane techniczne i wymiary mogą zaskoczyć nawet najbardziej wymagających entuzjastów motoryzacji. Jego wszechstronność i niezawodność sprawiają, że choć minęło już wiele lat od zakończenia jego produkcji, wciąż cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem.

Rodzaje silników i ich specyfikacje

Rodzaje silników dostępne w Mitsubishi Lancer II były naprawdę różnorodne, co pozwalało na dostosowanie tego modelu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. W ofercie producenta znalazły się silniki benzynowe o pojemności od 1.2 do 2.0 litra. Najmniejszy z nich, o pojemności 1.2 litra, generował moc 55 KM, natomiast największy – 2.0 litra – dostarczał do 110 KM.

Każdy z silników charakteryzował się innymi specyfikacjami. Na przykład, najmniejszy silnik 1.2 litra, mimo swojej niewielkiej pojemności, oferował solidną moc i niskie spalanie. Z drugiej strony, największy silnik 2.0 litra, oferował największą moc, ale również wyższe spalanie. Wszystko to sprawiało, że każdy użytkownik mógł znaleźć wersję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Choć silniki Mitsubishi Lancer II były różnorodne, wszystkie cechowały się niezawodnością i wytrzymałością. Bez względu na wybrany rodzaj silnika, kierowcy mogli liczyć na wysoką jakość wykonania i długą żywotność. To jedna z wielu cech, które przyczyniły się do globalnej popularności Mitsubishi Lancer II.

Spalanie i pojemność silników

Jeśli chodzi o spalanie i pojemność silników, Mitsubishi Lancer II również stanowi interesującą propozycję. Spalanie tego modelu oscyluje w granicach 6 do 9 litrów na 100 km, w zależności od pojemności silnika i stylu jazdy. Warte uwagi jest to, że nawet największe jednostki napędowe, charakteryzujące się imponującą mocą, potrafiły utrzymać umiarkowane spalanie, co czyniło Mitsubishi Lancer II ekonomicznym wyborem.

Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę pojemność silników, Mitsubishi Lancer II oferowało swoim użytkownikom szeroki wybór. W zależności od preferencji, można było zdecydować się na mniejszy, ale oszczędniejszy silnik 1.2 litra, lub na większy i bardziej dynamiczny silnik o pojemności 2.0 litra. Każda z tych jednostek napędowych miała swoje unikalne zalety, zaspokajając różnorodne potrzeby użytkowników.

Podsumowując, zarówno spalanie, jak i pojemność silników Mitsubishi Lancer II były dobrze zrównoważone, oferując kompromis między oszczędnością a mocą. To tylko potwierdza, że ten model to doskonały wybór dla osób ceniących sobie zarówno efektywność, jak i dynamikę jazdy.

Ceny i dostępne wersje Mitsubishi Lancer II

Ceny Mitsubishi Lancer II na przestrzeni lat były jednym z czynników, które przyczyniły się do jego popularności. Choć obecnie model ten jest dostępny wyłącznie na rynku wtórnym, jego atrakcyjna cena zakupu nadal przyciąga wielu miłośników klasyki. Poszukując Lancer II, warto jednak pamiętać, że cena może różnić się w zależności od stanu technicznego i wyposażenia konkretnego egzemplarza.

Wśród dostępnych wersji Mitsubishi Lancer II można wyróżnić różne poziomy wyposażenia oraz silniki, co pozwalało na dostosowanie samochodu do indywidualnych potrzeb klientów. Od podstawowych konfiguracji z silnikami 1.2, po bardziej zaawansowane warianty z jednostkami 2.0, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, co wpływało na różnorodność cenową na rynku wtórnym.

Zanim dokonasz zakupu używanego Mitsubishi Lancer II, warto dokładnie przeanalizować historię pojazdu oraz jego aktualny stan techniczny. To kluczowe aspekty, które mają istotny wpływ na ostateczną cenę. Wybór dobrze utrzymanego egzemplarza to inwestycja, która może się opłacić zarówno pod względem ekonomicznym, jak i użytkowym.

Opinie użytkowników i eksperci o Mitsubishi Lancer II.

Opinie użytkowników na temat Mitsubishi Lancer II często podkreślają jego niezawodność i kultowy status, jaki ten model osiągnął wśród miłośników samochodów. Właściciele chwalą też niskie koszty utrzymania i prostotę konstrukcji, co ułatwia ewentualne naprawy. Mimo upływu lat, Lancer II wciąż zbiera pozytywne recenzje dzięki swojej trwałości i charakterystycznemu designowi.

Eksperci motoryzacyjni często wskazują Mitsubishi Lancer II jako przykład samochodu, który mimo swej prostoty, oferuje solidne osiągi i komfort jazdy. Szczególnie pozytywnie oceniane są jego właściwości jezdne i stabilność na drodze, co dla wielu kierowców jest kluczowe. Podkreślają oni, że Lancer II to model, który dobrze radzi sobie zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas długich tras.

Często spotykaną opinią wśród użytkowników Mitsubishi Lancer II jest zadowolenie z pojemności bagażnika i przestronności wnętrza. Przywoływane są także wspomnienia związane z młodością i pierwszymi samochodami, co nadaje Lancerowi II szczególny, sentymentalny wymiar. Takie emocjonalne aspekty często przeważają nad technicznymi szczegółami i przyczyniają się do utrzymania wysokiej reputacji tego modelu na przestrzeni lat.

Podsumowanie

Mitsubishi Lancer II to bez wątpienia model, który zasługuje na uwagę zarówno miłośników klasyki, jak i tych, którzy szukają niezawodnego i ekonomicznego samochodu. Jego różnorodność silników, zaskakująca przestronność i atrakcyjne spalanie sprawiają, że nawet po latach od zakończenia produkcji, wciąż znajduje on swoich zwolenników. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu Mitsubishi Lancer II, odkrywania opinii użytkowników i eksplorowania rynku wtórnego, aby znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niech Twoja motoryzacyjna pasja prowadzi Cię do właściwych wyborów i niezapomnianych wrażeń za kierownicą tego kultowego samochodu!

foto: Mitsubishi