Mitsubishi Galant II- dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj ponadczasowy klasyk motoryzacji, który nawet dzisiaj potrafi przyciągnąć spojrzenia – Mitsubishi Galant II. Ten model to połączenie elegancji i funkcjonalności, które zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników czterech kółek. Zanurz się w szczegółach technicznych, poznaj wymiary i pojemność, które definiują jego charakter. Czy jego spalanie nadal odpowiada dzisiejszym standardom? Sprawdźmy to razem, analizując dane, ceny i opinie użytkowników.

Dane techniczne Mitsubishi Galant II

Mitsubishi Galant II, wprowadzony na rynek w 1973 roku, stanowi symbol solidnej japońskiej technologii. Napędza go silnik benzynowy o pojemności 1995 cm³, generujący moc 110 KM. Prędkość maksymalna, jaką jest w stanie osiągnąć, wynosi 180 km/h, co nawet dzisiaj robi wrażenie.

Podwozie samochodu zostało zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie jazdy. Wymiary Mitsubishi Galant II to 4365 mm długości, 1690 mm szerokości i 1385 mm wysokości, co zapewnia przestronność wnętrza i stabilność na drodze. Rozstaw osi wynosi 2555 mm, co gwarantuje dobrą przyczepność.

Spalanie to aspekt, który może nieco odstraszyć współczesnych użytkowników. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 10 litrów na 100 km. Jednakże, biorąc pod uwagę wiek pojazdu i standardy technologiczne tamtych lat, jest to wartość zrozumiała.

Mitsubishi Galant II oferuje również manualną skrzynię biegów o 5 przełożeniach, co dla wielu miłośników klasyki motoryzacji jest istotnym parametrem. Opony o rozmiarze 185/70 R13 zapewniają odpowiednią przyczepność, a hamulce tarczowe na przednich i tylnych kołach gwarantują bezpieczne zatrzymanie pojazdu.

Wymiary i pojemność samochodu

Wymiary i pojemność Mitsubishi Galant II są jednymi z kluczowych aspektów definiujących komfort użytkowania tego pojazdu. Długość wynosząca 4365 mm, szerokość 1690 mm i wysokość 1385 mm tworzą przestronne wnętrze samochodu, które bez problemu pomieści pięć osób wraz z ich bagażem.

Przestronność wnętrza Galanta II jest wynikiem starannie zaprojektowanej pojemności bagażnika. Oferuje on 460 litrów przestrzeni, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę standardy lat 70-tych. Dzięki temu, nawet długie podróże z pełnym załadunkiem nie stanowią problemu.

Wspomnijmy również o pojemności silnika tego klasycznego modelu. Pojemność silnika wynosi 1995 cm³, co w połączeniu z mocą 110 KM, zapewnia zadowalającą dynamikę jazdy i przyspieszenie. Ta kombinacja czyni z Mitsubishi Galant II samochód, który mimo upływu lat, nadal potrafi dostarczyć emocji za kierownicą.

Podsumowując, Mitsubishi Galant II to pojazd, który oferuje przestronne i komfortowe wnętrze, duży bagażnik oraz silnik o zadowalającej pojemności. Wszystko to czyni z niego klasycznego japońskiego sedana, który do dzisiaj jest doceniany przez miłośników motoryzacji.

Spalanie i osiągi

Spalanie Mitsubishi Galant II niewątpliwie nie jest najmocniejszą stroną tego modelu. Średnie zużycie paliwa na poziomie 10 litrów na 100 km może nieco zaskoczyć współczesnego kierowcę. Warto jednak pamiętać, że jest to wynik technologii paliwowej z lat 70., kiedy priorytetem były inne aspekty, takie jak wydajność i niezawodność.

W kwestii osiągów, Mitsubishi Galant II prezentuje się zdecydowanie lepiej. Prędkość maksymalna na poziomie 180 km/h oraz moc 110 KM to wartości, które nawet dzisiaj mogą robić wrażenie. Silnik o pojemności 1995 cm³ gwarantuje przyzwoitą dynamikę, a manualna skrzynia biegów o 5 przełożeniach pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem.

Ceny i wersje wyposażenia

Ceny Mitsubishi Galant II na rynku wtórnym są niezwykle zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji czy wersja wyposażenia. Znalezienie modelu w dobrym stanie może stanowić wyzwanie, ale dla miłośników marki i modelu jest to inwestycja pełna emocji.

Z biegiem czasu Mitsubishi Galant II stało się pojazdem kolekcjonerskim, co wpływa na jego wartość rynkową. Warto zauważyć, że wersje wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak klimatyzacja czy elektryczne szyby, mogą być wyceniane wyżej na rynku samochodów klasycznych.

Zakup Mitsubishi Galant II to nie tylko transakcja, ale również inwestycja w klasyka motoryzacji. Dla miłośników oryginalności i historycznego designu posiadanie takiego modelu to prawdziwa perła w kolekcji, która z czasem może tylko zyskać na wartości.

Opinie użytkowników i ekspertów.

W opiniach użytkowników Mitsubishi Galant II często pojawia się pochwała związana z niezawodnością i solidnością wykonania tego modelu. Właściciele podkreślają, że mimo upływu lat, samochód ten nadal służy wiernie, pod warunkiem że był odpowiednio konserwowany i eksploatowany zgodnie z zaleceniami producenta.

Ekspertom motoryzacyjnym z kolei imponuje klasyczna linia nadwozia oraz to, jak dobrze Mitsubishi Galant II wypadło na tle swoich czasów pod względem osiągów. Dynamika jazdy i sprawność manualnej skrzyni biegów są często wskazywane jako atuty, które zasługują na uznanie.

Podsumowując, zarówno wśród miłośników starych samochodów, jak i specjalistów, Mitsubishi Galant II zbiera głównie pozytywne recenzje. Doceniana jest jego charakterystyczna sylwetka, ale także praktyczne aspekty użytkowania, takie jak przestronne wnętrze i pojemny bagażnik.

Podsumowanie

Mitsubishi Galant II to prawdziwy klejnot wśród klasycznych samochodów, który nadal potrafi przyciągać uwagę swoją elegancją i osiągami. Jego dane techniczne, wymiary i pojemność świadczą o przemyślanym projekcie, zapewniającym komfort i przyjemność z jazdy. Choć spalanie może być wyższe niż w nowoczesnych pojazdach, to dla wielu entuzjastów motoryzacji jest to akceptowalny kompromis. Jeśli interesują Cię klasyczne auta z duszą, warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi, a być może nawet rozważyć jego zakup jako inwestycję w motoryzacyjny klasyk. Zapraszamy do dalszego odkrywania fascynującej historii i charakteru Mitsubishi Galant II!

foto: Mitsubishi