Mitsubishi Colt IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata kompaktowych samochodów, gdzie Mitsubishi Colt IV wyznacza standardy funkcjonalności i wydajności. Ten niewielki hatchback, znany z niezawodności i ekonomicznego spalania, kryje więcej niż można by przypuszczać, patrząc na jego skromne wymiary. Odkryj, jak inżynierowie Mitsubishi połączyli w Colt IV praktyczne rozmiary z dynamicznymi silnikami, i przekonaj się, czy ten model spełni oczekiwania zarówno młodych kierowców, jak i doświadczonych entuzjastów motoryzacji. Poznaj opinie użytkowników, przeglądaj ceny i specyfikacje, by zrozumieć, dlaczego Colt IV zasługuje na swoje miejsce na drogach i w sercach kierowców.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Colt IV

Kiedy spojrzymy na dane techniczne Mitsubishi Colt IV, zauważymy, że jest to samochód o naprawdę imponujących osiągach. W ofercie dostępne są silniki o pojemności od 1,3 do 1,6 litra, które generują moc od 75 do 113 KM. To sprawia, że Mitsubishi Colt IV jest samochodem dynamicznym, ale jednocześnie ekonomicznym, co docenią zarówno młodzi, jak i doświadczeni kierowcy.

Jeżeli chodzi o wymiary, Mitsubishi Colt IV ma długość 3870 mm, szerokość 1695 mm oraz wysokość 1415 mm. Rozstaw osi wynosi 2500 mm, co przekłada się na dość przestronne wnętrze, jak na samochód klasy kompakt. Dużym atutem Colt IV jest również jego bagażnik, który pomieści nawet 315 litrów bagażu, a po złożeniu tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta do 1014 litrów.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wybór silnika w Mitsubishi Colt IV jest dość zróżnicowany, co pozwala na dopasowanie auta do indywidualnych oczekiwań i potrzeb każdego kierowcy. Wersje 1.3 są idealne dla tych, którzy szukają auta miejskiego z niskim zużyciem paliwa, podczas gdy silniki 1.6 zapewniają dodatkowe osiągi dla tych, którzy chcą czegoś więcej.

Silnik 1.3 w Mitsubishi Colt IV generuje moc 75 KM, co jest wystarczające do sprawnego poruszania się po mieście. Ten silnik jest wysoce efektywny energetycznie, oferując ekonomiczne spalanie rzędu 6,5 l/100km, co czyni go idealnym wyborem dla osób zwracających uwagę na koszty eksploatacji.

Z kolei silnik 1.6 oferuje kierowcom moc 113 KM, co przekłada się na znacznie lepsze osiągi, szczególnie przy wyższych prędkościach. Pomimo większej mocy, ten silnik wciąż zapewnia rozsądne spalanie na poziomie około 7,5 l/100km, co jest atrakcyjną propozycją dla tych, którzy szukają mocniejszego auta, ale nie chcą rezygnować z ekonomii.

Wszystkie silniki w Mitsubishi Colt IV są sprzężone ze skrzynią biegów o pięciu przełożeniach, co zapewnia płynną i precyzyjną jazdę. Dla tych, którzy preferują automat, dostępna jest również opcja z czterostopniową automatyczną skrzynią biegów.

Spalanie i pojemność baku w Mitsubishi Colt IV

Pojemność baku w Mitsubishi Colt IV wynosi 47 litrów, co zapewnia długie trasy między kolejnymi tankowaniami. Spalanie w tym modelu jest wyjątkowo ekonomiczne, dzięki czemu koszty eksploatacji są niskie. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla silnika 1.3 wynosi około 6,5 l/100km, natomiast dla silnika 1.6 – około 7,5 l/100km.

Warto zauważyć, że rzeczywiste spalanie może różnić się od podanych wartości, w zależności od stylu jazdy oraz warunków na drodze. Niemniej jednak, Mitsubishi Colt IV jest uznawany za jedno z najbardziej ekonomicznych aut w swojej klasie, co potwierdzają zarówno testy, jak i opinie użytkowników.

Ceny nowych i używanych modeli Mitsubishi Colt IV

Ceny nowych modeli Mitsubishi Colt IV były uważane za konkurencyjne i przystępne dla szerokiego grona odbiorców w momencie premiery na rynku pierwotnym. Ceny te oscylowały w szerokim przedziale, w zależności od wersji wyposażenia i silnika, co pozwalało na wybór optymalnej konfiguracji zgodnie z indywidualnymi preferencjami i budżetem kierowców.

Rynek wtórny oferuje Mitsubishi Colt IV używane w znacznie niższych cenach, co czyni ten model atrakcyjnym wyborem dla osób szukających niezawodnego i ekonomicznego pojazdu w rozsądnej cenie. Ceny używanych egzemplarzy są zróżnicowane i zależą od stanu technicznego, roku produkcji oraz przebiegu pojazdu.

Zainteresowanie rynkiem używanych samochodów sprawia, że Mitsubishi Colt IV utrzymuje względnie stabilną wartość rezydualną, co jest istotnym czynnikiem przy zakupie pojazdu z drugiej ręki. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić historię pojazdu i stan techniczny, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi naprawami.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Colt IV.

Opinie użytkowników na temat Mitsubishi Colt IV są przeważnie pozytywne, szczególnie odnosząc się do ekonomicznego spalania i niezawodności tego modelu. Właściciele cenią sobie niskie koszty utrzymania oraz praktyczność pojazdu, podkreślając jego zwrotność i łatwość parkowania, co jest kluczowe w gęsto zabudowanych środowiskach miejskich.

Eksperci motoryzacji doceniają Mitsubishi Colt IV za doskonałe połączenie kompaktowych wymiarów z przestronnym wnętrzem. Zwracają uwagę na zrównoważone osiągi silników, które oferują odpowiednią dynamikę przy zachowaniu rozsądnych wartości spalania. To stanowi o atrakcyjności tego modelu na rynku samochodów używanych.

Podsumowanie

Mitsubishi Colt IV to pojazd, który zaskakuje swoją funkcjonalnością i ekonomią, będąc jednocześnie wyborem godnym uwagi dla różnych grup kierowców. Jeśli cenisz sobie kompaktowe rozmiary połączone z dobrymi osiągami i niskim spalaniem, ten model może być idealnym rozwiązaniem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu, porównywania opinii i testów, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru. Niezależnie od tego, czy szukasz auta nowego, czy używanego, Mitsubishi Colt IV oferuje szeroki wachlarz możliwości dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Odkryj sam, co sprawia, że Colt IV jest wart Twojej uwagi i dlaczego zasługuje na miejsce w Twoim garażu.

foto: Mitsubishi