Mercedes Benz G W461 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy mowa o legendarnych pojazdach terenowych, Mercedes Benz G W461 z pewnością wybija się na czołówkę listy. Ta maszyna, będąca synonimem siły, wytrzymałości i luksusu, skrywa w sobie znacznie więcej niż tylko imponujący wygląd. Czy jesteś gotów odkryć, jakie techniczne sekrety kryją się pod jej maską, jak prezentują się jej wymiary, jakie silniki pulsuja w jej stalowym sercu, a także jakie opinie zbiera na rynku? Zanurz się w szczegóły dotyczące spalania, pojemności, cen i wielu innych aspektów, które czynią Mercedes Benz G W461 prawdziwym królem bezdroży.

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz G W461.

Mercedes Benz G W461 to pojazd, który swoją konstrukcją i parametrami technicznymi przewyższa wiele współczesnych SUV-ów. Ten model posiada silnik o pojemności 2,9L, który generuje moc 170 KM. Dzięki solidnej konstrukcji i napędowi na wszystkie koła, Mercedes Benz G W461 radzi sobie doskonale w każdym terenie.

Wymiary tego modelu są również imponujące. Długość auta wynosi 4,66 metra, szerokość – 1,76 metra, a wysokość – 1,95 metra. Duże rozstawy kół i wysoka wysokość prześwitu pozwalają na pokonywanie trudnych przeszkód terenowych. Wszystkie te cechy sprawiają, że Mercedes Benz G W461 jest prawdziwą ikoną wśród samochodów terenowych.

Rodzaje dostępnych silników w modelu G W461.

Mercedes Benz G W461 dostępny jest z różnymi rodzajami silników, które idealnie dostosowują się do rozmaitych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Najpopularniejszym z nich jest wspomniany wcześniej silnik diesla o pojemności 2,9L, generujący moc 170 KM. Ten silnik jest dobrze znany ze swojej niezawodności, wytrzymałości i doskonałej efektywności paliwowej, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają mocnego i wydajnego samochodu terenowego.

Mercedes Benz G W461 oferuje także silniki benzynowe, które zapewniają dodatkową moc i wyższą wydajność. Jednym z nich jest silnik o pojemności 3,0L i mocy 231 KM. Ten silnik oferuje doskonały balans między mocą, wydajnością i efektywnością paliwową, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają samochodu terenowego, który jest nie tylko potężny, ale także ekonomiczny w utrzymaniu. Dzięki temu Mercedes Benz G W461 jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu.

Spalanie i pojemność silników w Mercedesie G W461.

Jeśli chodzi o spalanie, Mercedes Benz G W461 prezentuje się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę jego przestronne wnętrze i moc silnika. Średnie spalanie dla modelu z silnikiem o pojemności 2,9L wynosi około 10 litrów na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Dzięki temu, mimo dużej mocy i wydajności, jest to pojazd stosunkowo ekonomiczny w eksploatacji.

Jeśli chodzi o pojemność silników, Mercedes Benz G W461 oferuje szeroki wybór. Poza już wspomnianym silnikiem diesla o pojemności 2,9L, dostępne są także silniki benzynowe o pojemnościach od 2,0L do 3,0L. To sprawia, że każdy kierowca może znaleźć wariant idealnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

W modelu z silnikiem benzynowym o pojemności 3,0L i mocy 231 KM, średnie spalanie wynosi około 12 litrów na 100 kilometrów. Mimo wyższego spalania w porównaniu do wariantu diesla, wersja ta oferuje wyższą moc i wydajność, co czyni Mercedes Benz G W461 jeszcze bardziej uniwersalnym samochodem terenowym.

Ceny nowych i używanych modeli Mercedes Benz G W461.

Jeśli chodzi o ceny, Mercedes Benz G W461 jawi się jako inwestycja dla prawdziwych entuzjastów terenowych przygód. Cena nowych modeli tego kultowego pojazdu może osiągać wartości przekraczające 300 000 zł, co odzwierciedla jego elitarny status, niezawodność oraz bogate wyposażenie.

Na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy Mercedes Benz G W461 są zróżnicowane i zależą od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu. Z uwagi na legendarną trwałość i nieustającą popularność, nawet starsze modele utrzymują wysoką wartość, często przekraczającą 100 000 zł.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedesie Benz G W461.

Opinie użytkowników na temat Mercedes Benz G W461 często podkreślają niezrównaną zdolność tego modelu do pokonywania trudnego terenu oraz solidność jego konstrukcji. Właściciele chwalą także klasyczny, ponadczasowy design, który nie traci na atrakcyjności mimo upływu lat. Niemniej jednak, niektórzy wskazują również na stosunkowo wysokie koszty utrzymania, szczególnie w przypadku starszych modeli.

Eksperci motoryzacyjni nie szczędzą pochwał dla Mercedes Benz G W461, wyróżniając go jako jeden z najbardziej ikonicznych i wszechstronnych pojazdów terenowych na rynku. Szczególną uwagę zwracają na jego trwałość, doskonałe właściwości jezdne w terenie oraz kabinę, która zapewnia wysoki komfort podróżowania. Zarówno w recenzjach, jak i testach porównawczych, G W461 regularnie otrzymuje wysokie oceny.

Podsumowanie

Mercedes Benz G W461 to ikona wśród pojazdów terenowych, która łączy w sobie siłę, wytrzymałość i luksus. Jego imponujące parametry techniczne, różnorodność silników i ekonomiczne spalanie sprawiają, że jest to wybór dla tych, którzy cenią sobie niezawodność i wszechstronność. Wysokie ceny nowych i używanych modeli odzwierciedlają jakość i prestiż tej marki. Jeśli pasjonują Cię samochody z charakterem i historią, Mercedes Benz G W461 z pewnością zasługuje na bliższe przyjrzenie się. Zapraszamy do dalszego odkrywania świata Mercedes-Benz i eksplorowania jego legendarnych modeli, które nieustannie definiują pojęcie luksusowej przygody terenowej.

źródło: Daimler