Mercedes Benz E W211 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy elegancja spotyka się z innowacyjnością, powstaje coś wyjątkowego – tak można opisać Mercedes Benz E W211, ikonę motoryzacji, która nawet po latach nie traci na swoim prestiżu. Zapraszamy do świata zaawansowanych technologii i luksusu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie. Poznaj dokładne dane techniczne, wymiary, rodzaje silników, spalanie oraz ceny tego niemieckiego dzieła sztuki inżynieryjnej. Czytaj dalej, aby odkryć, dlaczego Mercedes Benz E W211 wciąż cieszy się niesłabnącymi opiniami wśród koneserów motoryzacji.

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz E W211

Kiedy mówimy o Mercedes Benz E W211, mówimy o samochodzie o imponujących wymiarach, które przekładają się na komfort jazdy i przestrzeń dla pasażerów. Długość tego modelu wynosi 4856 mm, szerokość – 1822 mm, a wysokość – 1473 mm. Dzięki temu, niezależnie od tego czy jesteś kierowcą czy pasażerem, zawsze możesz cieszyć się dużą ilością miejsca.

Dane techniczne Mercedes Benz E W211 są efektem połączenia niemieckiej precyzji i innowacyjności. Samochód jest wyposażony w silniki o pojemnościach od 1.8 do 6.2 litra, oferujące moc od 136 do 514 koni mechanicznych. W zależności od wybranej wersji i rodzaju silnika, przyspieszenie od 0 do 100 km/h może wynosić od 4,5 do 9,9 sekundy, co potwierdza, że ten model to prawdziwe połączenie elegancji i mocy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Mercedes Benz E W211 oferuje szeroki wybór silników, które zaspokoją różnorodne preferencje użytkowników. Bazowy model jest wyposażony w silnik o pojemności 1,8 litra, oferujący solidne 136 koni mechanicznych. Zapewnia to dobrą dynamikę jazdy oraz efektywne zużycie paliwa.

Jeżeli cenisz sobie większą moc, Mercedes Benz E W211 ma w swojej ofercie również silniki o pojemności 2,6, 3,2, 3,5, 5,0 oraz 5,5 litra. Te jednostki oferują moc od 177 do 388 koni mechanicznych, co pozwala na osiągnięcie znacznie większych prędkości i dynamiczniejszą jazdę.

Flagowym silnikiem jest jednak jednostka o pojemności 6,2 litra, oferująca imponujące 514 koni mechanicznych. Ten silnik gwarantuje niezrównane osiągi, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy, co czyni go jednym z najmocniejszych samochodów w swojej klasie.

Zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne dostępne w modelu Mercedes Benz E W211 są znane z doskonałej trwałości i niezawodności. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, są one również bardziej ekologiczne, co potwierdza zaangażowanie Mercedesa w ochronę środowiska.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie w modelu Mercedes Benz E W211 jest zróżnicowane, dostosowane do wymagań i oczekiwań różnorodnych użytkowników. Wszystko zależy od rodzaju i pojemności silnika, który wybierasz. Na przykład, podstawowy model z silnikiem o pojemności 1,8 litra charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa na poziomie 7,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym.

W przypadku silników o większej pojemności, takich jak 3,2 czy 5,5 litra, spalanie naturalnie wzrasta, lecz pozostaje na akceptowalnym poziomie. Średnie spalanie dla silnika o pojemności 5,5 litra wynosi około 12,5 litra na 100 km. Jest to wartość typowa dla mocnych silników benzynowych, które gwarantują wysokie osiągi.

Flagowy silnik o pojemności 6,2 litra, oferujący 514 koni mechanicznych, charakteryzuje się spalaniem na poziomie około 14,5 litra na 100 km. Pomimo wysokich osiągów, Mercedes Benz E W211 z tym silnikiem nie jest samochodem nadmiernie „głodnym” paliwa, biorąc pod uwagę oferowane przez niego osiągi.

Ceny nowych i używanych modeli Mercedes Benz E W211

Ceny nowych modeli Mercedes Benz E W211 podczas premiery rynkowej różniły się w zależności od wersji wyposażenia oraz rodzaju silnika. Obecnie na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy są znacznie niższe i mogą przyciągać szerokie grono miłośników marki. Stan techniczny, rocznik oraz przebieg mają kluczowy wpływ na wycenę konkretnego modelu.

Wartość Mercedes Benz E W211 jako używanego samochodu może się mieścić w szerokim przedziale cenowym. Na rynku pojazdów używanych, modele w dobrym stanie technicznym i z niskim przebiegiem są cenione wyżej. W przypadku egzemplarzy z bogatym wyposażeniem oraz mocniejszymi silnikami, ceny mogą być odpowiednio wyższe.

Zakup używanego Mercedes Benz E W211 może być opłacalną inwestycją, pod warunkiem dokładnej weryfikacji stanu pojazdu przed zakupem. Pomimo upływu lat, te modele utrzymują swój prestiż i niezawodność, co przekłada się na zachowanie ich wartości na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Benz E W211

Wśród użytkowników, Mercedes Benz E W211 cieszy się opinią samochodu niezwykle komfortowego i solidnego. Wielu z nich podkreśla, że jest to pojazd, który nawet po latach użytkowania zachowuje wysoki poziom niezawodności i jakości wykonania. Jest to kluczowe dla osób ceniących sobie spokojną i bezproblemową eksploatację.

Ekspertyzy niezależnych specjalistów motoryzacyjnych często zwracają uwagę na doskonałe właściwości jezdne Mercedes Benz E W211. Szczególnie pozytywne są opinie na temat wersji z silnikami o wysokich osiągach, które łączą luksusowy komfort z emocjonującymi doznaniami za kierownicą.

Oczywiście, jak każdy model samochodu, również Mercedes Benz E W211 ma swoich krytyków. Niektóre opinie wskazują na koszty utrzymania, zwłaszcza w przypadku konieczności napraw po gwarancji. Może to być istotnym aspektem dla potencjalnych nabywców pojazdu z rynku wtórnego.

Z drugiej strony, właściciele i miłośnicy marki często podkreślają klasyczny i ponadczasowy design modelu E W211, który mimo upływu lat wciąż prezentuje się elegancko i atrakcyjnie. To świadczy o tym, że samochód ten został zaprojektowany z myślą o długofalowym zadowoleniu użytkowników.

Podsumowanie

Mercedes Benz E W211 to połączenie elegancji, zaawansowanej technologii i niezawodności, które stawia ten model wśród klasycznych ikon motoryzacji. Jego różnorodna oferta silnikowa, imponujące wymiary i przemyślane spalanie sprawiają, że nadal pozostaje on atrakcyjny zarówno dla entuzjastów motoryzacyjnych, jak i osób szukających luksusowego, a zarazem praktycznego samochodu. Rynek wtórny oferuje wiele możliwości nabycia tego modelu w atrakcyjnych cenach, zachowując przy tym wysoki poziom prestiżu. Jeśli cenisz sobie połączenie komfortu, wydajności i trwałości, Mercedes Benz E W211 bez wątpienia zasługuje na Twoją uwagę. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich aspektów, które czynią ten samochód wyjątkowym.

foto: Daimler