Mercedes Benz E W208 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Kiedy myślimy o połączeniu luksusu, prestiżu i niezawodności, nasze myśli nieodzownie kierują się ku niemieckiej inżynierii, a w szczególności ku ikonie wśród samochodów – Mercedes Benz E W208. Ten model, będący ucieleśnieniem elegancji, oferuje szereg rozwiązań technicznych, które zadziwiają nawet najbardziej wymagających entuzjastów motoryzacji. Od dokładnych danych technicznych, przez wymiary, pojemność silnika, aż po realne spalanie i aktualne ceny – każdy aspekt tego auta zasługuje na uwagę. Zapraszamy do zgłębienia tajników tego klasycznego coupe, które łączy w sobie zarówno dynamikę jazdy, jak i komfort podróżowania.

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz E W208

Jednym z najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze modelu Mercedes Benz E W208, są jego imponujące dane techniczne. Silnik o pojemności 2,2 litra, generujący moc do 220KM, w połączeniu z pięciostopniową automatyczną skrzynią biegów, zapewnia płynną i efektywną jazdę. Bez względu na warunki na drodze, ten model zawsze dostarcza maksymalną wydajność.

Wymiary Mercedes Benz E W208 są równie imponujące, co jego dane techniczne. Samochód ma długość 4,52 m, szerokość 1,73 m i wysokość 1,40 m, co umożliwia komfortową jazdę nawet dla wysokich osób. Dodatkowo, duży rozstaw osi na poziomie 2,7 m gwarantuje stabilność jazdy i doskonałe trzymanie się drogi.

Model ten nie tylko imponuje swoimi danymi technicznymi i wymiarami, ale również przestronnym wnętrzem. Mercedes Benz E W208 oferuje wystarczającą ilość miejsca dla pasażerów i bagażu, co czyni go idealnym wyborem zarówno na krótkie, jak i długie podróże. Bagażnik o pojemności 455 litrów umożliwia przewożenie dużej ilości bagażu, co jest nieocenione podczas długich wyjazdów.

Rodzaje silników dostępnych w modelu

W modelu Mercedes Benz E W208 dostępne są różnorodne silniki, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne. Najpopularniejszym wyborem wśród miłośników tego modelu jest silnik benzynowy o pojemności 2,2 litra, oferujący do 220 KM mocy. Dynamiczność i płynność jazdy, które zapewnia ten silnik, są nieocenione, zarówno podczas codziennej jazdy, jak i na długich trasach.

Jednak dla tych, którzy szukają ekonomicznej i wydajnej jednostki napędowej, Mercedes Benz E W208 oferuje również silniki wysokoprężne. Te silniki charakteryzują się niższym zużyciem paliwa i większą wydajnością, co czyni je idealnym wyborem dla osób, które często podróżują na długie dystanse. Dostępne są warianty o różnej pojemności, umożliwiając wybór najbardziej odpowiedniego silnika dla indywidualnych potrzeb kierowcy.

Warto również zwrócić uwagę na silnik V6, który jest dostępny w niektórych wersjach modelu Mercedes Benz E W208. Ten potężny silnik o pojemności 3,2 litra i mocy do 220 KM, zapewnia nie tylko doskonałe osiągi, ale także niezrównany komfort jazdy. Dzięki niemu każda podróż samochodem staje się prawdziwą przyjemnością.

Spalanie i pojemność silnika Mercedes Benz E W208

Spalanie Mercedes Benz E W208 w dużej mierze zależy od wybranego silnika oraz stylu jazdy. Średnie zużycie paliwa dla modelu z silnikiem o pojemności 2,2 litra wynosi około 8,5 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Natomiast dla modelu z silnikiem V6 o pojemności 3,2 litra, spalanie jest nieco wyższe i wynosi około 10,5 litra na 100 kilometrów.

Jeśli chodzi o pojemność silnika, Mercedes Benz E W208 oferuje kilka opcji do wyboru. Podstawowy silnik ma pojemność 2,2 litra, ale dla tych, którzy szukają większej mocy i wydajności, dostępny jest również silnik V6 o pojemności 3,2 litra. Bez względu na wybór, każdy silnik oferuje doskonałe osiągi i efektywność, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Aktualne ceny na rynku wtórnym

Aktualne ceny Mercedes Benz E W208 na rynku wtórnym zależą w dużej mierze od stanu technicznego pojazdu, roku produkcji oraz przebiegu. Należy zauważyć, że dobrze zachowane egzemplarze tego klasycznego modelu mogą osiągać ceny zbliżone do wartości samochodów znacznie nowszych. Podkreśla to ich ponadczasowy charakter i ugruntowaną pozycję na rynku motoryzacyjnym.

Przyglądając się ogłoszeniom sprzedaży, można zauważyć, że średnia cena za Mercedes Benz E W208 waha się w szerokim przedziale. Wynika to z różnorodności wersji wyposażeniowych oraz indywidualnej historii każdego pojazdu. Ostateczna kwota może być również negocjowana, co daje potencjalnym kupującym możliwość dopasowania zakupu do własnych oczekiwań finansowych.

Opinie użytkowników i eksperci o Mercedes Benz E W208

Wśród opinii użytkowników, Mercedes Benz E W208 jest często chwalony za swoją niezawodność i wysoki poziom komfortu jazdy. Właściciele cenią sobie przestronne wnętrze i jakość wykonania, co przekłada się na satysfakcję z codziennego użytkowania. Model ten zyskał miano „”klasyka””, który nawet po latach nadal prezentuje się stylowo i elegancko.

Eksperci motoryzacyjni nie szczędzą pochwał na temat Mercedes Benz E W208, podkreślając doskonałe właściwości jezdne i trwałość mechanizmów. Wskazują, że nawet starsze modele, utrzymane w dobrym stanie technicznym, mogą dostarczać wrażeń i komfortu jazdy porównywalnego z nowymi pojazdami. Zwracają również uwagę na łatwość serwisowania i dostępność części zamiennych.

Zarówno użytkownicy, jak i eksperci podkreślają, że Mercedes Benz E W208 jest samochodem, który dobrze trzyma wartość na rynku wtórnym. Dzięki swojemu klasycznemu designowi i solidnej konstrukcji, jest to model, który nie traci na atrakcyjności. Przy właściwie dobranym egzemplarzu można liczyć na bezproblemową eksploatację przez kolejne lata.

Podsumowanie

Mercedes Benz E W208 to wyjątkowe połączenie elegancji, mocy i niezawodności, które wciąż budzi podziw na drogach całego świata. Dzięki szerokiej gamie silników, imponującym osiągom i przemyślanym rozwiązaniom technicznym, model ten pozostaje atrakcyjny zarówno dla miłośników klasycznej motoryzacji, jak i dla osób poszukujących solidnego i prestiżowego samochodu. Zachęcamy do dalszego poznawania tajników Mercedes Benz E W208, eksplorowania opinii i doświadczeń innych użytkowników, a także do osobistego sprawdzenia, jak ten model sprawdza się na drodze. Niech każdy kolejny kilometr za kierownicą tego klasycznego coupe stanie się potwierdzeniem wyjątkowości niemieckiej inżynierii.