Mercedes Benz C W203 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jak ikona stylu i innowacji, Mercedes Benz C W203 nieustannie przyciąga uwagę swoim eleganckim designem i zaawansowaną technologią. Ten model, będący kwintesencją niemieckiej inżynierii, oferuje szeroką paletę silników i wariantów, dostosowanych do potrzeb najbardziej wymagających kierowców. Zapraszamy do świata, gdzie luksus spotyka się z praktycznością, a każdy kilometr przejechany tym samochodem to obietnica niezapomnianych wrażeń. Czy jesteś gotowy poznać wszystkie sekrety Mercedes Benz C W203, od imponującej pojemności po opinie zadowolonych użytkowników?

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz C W203.

Mercedes Benz C W203 to symbol precyzji i doskonałości, co potwierdzają imponujące dane techniczne. Ten model, jako przedstawiciel klasy średniej, charakteryzuje się długością 4526 mm, szerokością 1728 mm oraz wysokością 1426 mm. Jest zwarty, lecz jednocześnie przestronny, co sprawia, że idealnie nadaje się zarówno do miejskich eskapad, jak i długich podróży.

Pod maską Mercedes Benz C W203 znajduje się zaawansowany silnik, który w zależności od wersji oferuje od 129 do aż 367 koni mechanicznych. Różnorodność jednostek napędowych pozwala na dostosowanie samochodu do indywidualnych preferencji i potrzeb. W tym modelu znajduje się również przestronny bagażnik o pojemności 455 litrów, co stanowi dodatkowy atut dla kierowców ceniących komfort i funkcjonalność.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

W bogatej ofercie silnikowej Mercedes Benz C W203 znajdziemy zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne. Najmniejszą jednostką benzynową jest silnik o pojemności 1.8 litra, generujący 129 koni mechanicznych, natomiast największą – potężny silnik o pojemności 5.4 litra i mocy 367 KM. To sprawia, że każdy kierowca może wybrać model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Kierowcy, szukający wysokiej efektywności i ekonomii eksploatacji, z pewnością docenią dostępne wersje diesla. Silniki wysokoprężne Mercedes Benz C W203 oferują moc od 115 do 224 KM, a ich atutem jest nie tylko dobra dynamika, ale przede wszystkim niska średnia wartość spalania.

Niezależnie od wyboru, każdy silnik charakteryzuje się doskonałym wyważeniem między mocą a efektywnością paliwową. Każda jednostka napędowa Mercedes Benz C W203 zapewnia płynną i dynamiczną jazdę, a jednocześnie gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podróżowania na najwyższym poziomie.

Spalanie i pojemność bagażnika w modelu C W203.

Jeśli chodzi o spalanie, Mercedes Benz C W203 imponuje swoją efektywnością. Wartości te różnią się w zależności od wybranej jednostki napędowej. Średnie spalanie dla wersji benzynowych wynosi od 7,9 do 13,8 l/100km, natomiast wersje diesel zużywają od 5,6 do 8,1 l/100km. Potwierdza to, że C W203 to samochód łączący w sobie moc i ekonomię.

Co więcej, ten model został wyposażony w systemy wspomagające efektywność spalania, takie jak system start-stop oraz tryby jazdy ECO i SPORT. Dzięki tym rozwiązaniom, Mercedes Benz C W203 jest w stanie dynamicznie dostosować się do stylu jazdy kierowcy, oferując zarówno oszczędność, jak i wysoką wydajność na drodze.

Jeżeli chodzi o pojemność bagażnika, Mercedes Benz C W203 oferuje aż 455 litrów przestrzeni. Bagażnik ten charakteryzuje się praktycznym kształtem i możliwością złożenia tylnych siedzeń, co pozwala na jeszcze większą elastyczność i przestrzeń do przewożenia różnego rodzaju ładunków.

W przypadku potrzeby przewiezienia większych przedmiotów, Mercedes Benz C W203 jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 1384 litrów. To sprawia, że ten model Mercedesa jest nie tylko luksusowy i wydajny, ale również niezwykle funkcjonalny.

Orientacyjne ceny nowych i używanych modeli Mercedes Benz C W203.

Orientacyjne ceny Mercedes Benz C W203 na rynku wtórnym mogą znacząco się wahać w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia. Modele używane z początkowych lat produkcji, które miały miejsce na przełomie lat 2000-2007, są już dostępne w atrakcyjnych cenach, często nie przekraczających kilkunastu tysięcy złotych.

Z drugiej strony, egzemplarze Mercedes Benz C W203 w lepszym stanie, z bogatszym pakietem wyposażenia lub z mocniejszymi silnikami, mogą osiągać ceny zbliżone do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że ceny mogą się różnić również w zależności od regionu kraju i dostępności konkretnych wersji na lokalnym rynku.

Nowe modele Mercedes Benz C W203 nie są już dostępne na rynku, ponieważ produkcję zakończono w 2007 roku. Jednakże, dla osób zainteresowanych zakupem nowego samochodu tego producenta, warto rozważyć aktualne modele klasy C, które kontynuują tradycję jakości i luksusu, charakterystyczną dla Mercedes-Benz.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Benz C W203.

Opinie użytkowników na temat Mercedes Benz C W203 często podkreślają jego niezawodność i komfort jazdy. Właściciele chwalą solidność wykończenia wnętrza oraz wysoką jakość użytych materiałów, które przekładają się na trwałość i estetykę pojazdu nawet po wielu latach użytkowania.

Wśród ekspertów motoryzacyjnych, Mercedes Benz C W203 jest ceniony za doskonałe właściwości jezdne. Podkreślają oni, że model ten oferuje wyważone połączenie komfortu i dynamiki jazdy, co jest charakterystyczne dla marki Mercedes-Benz i doceniane przez kierowców ceniących sobie sportowy charakter w eleganckim wydaniu.

Użytkownicy zwracają również uwagę na ekonomiczne aspekty posiadania Mercedes Benz C W203. Wielu z nich podkreśla, że przy odpowiedniej eksploatacji i regularnej konserwacji, modele z silnikami diesla mogą oferować zaskakująco niskie spalanie, co jest istotnym argumentem przy wyborze samochodu używanego.

Z kolei niektóre opinie wskazują na potencjalne koszty związane z utrzymaniem starszego modelu, jakim jest Mercedes Benz C W203. Zgłaszane przez użytkowników problemy dotyczą głównie droższych części zamiennych i napraw, jednak wiele osób uważa, że są to koszty akceptowalne w przypadku utrzymania pojazdu o tak wysokim standardzie.

Podsumowanie

Mercedes Benz C W203 to bez wątpienia pojazd, który łączy w sobie elegancję, zaawansowaną technologię i praktyczność. Jeśli cenisz sobie niemiecką jakość, komfort jazdy oraz niezawodność, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do dalszego odkrywania świata Mercedes-Benz, gdzie każdy detal jest przemyślany, a każda podróż staje się ekskluzywnym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem motoryzacji, poszukujesz swojego wymarzonego auta, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tym kultowym modelu – zachęcamy do zgłębienia tematu i doświadczenia wszystkiego, co Mercedes Benz C W203 ma Ci do zaoferowania. Odkryj opinie zadowolonych użytkowników i pozwól sobie na odrobinę luksusu na czterech kołach.