Mercedes Benz C W202 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Poznaj ikonę niemieckiej inżynierii – Mercedes Benz C W202, który definiuje luksus i wydajność w jednym pakiecie. Ten klasyczny sedan, znany ze swojego niezawodnego charakteru i eleganckiej linii, kryje pod swoją maską znacznie więcej niż tylko prestiżowe logo. Zapraszamy do świata, gdzie technologia spotyka się z komfortem, a dane techniczne mówią same za siebie – od imponujących wymiarów, przez gamę silników, aż po ekonomię spalania. Czy jesteś gotowy na podróż po ścieżce innowacji, która nieustannie definiuje motoryzację? Odkryj opinie, ceny i wszystko, co musisz wiedzieć o Mercedesie C W202.

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz C W202

Mercedes Benz C W202 jest symbolem precyzyjnej niemieckiej inżynierii, co doskonale odzwierciedlają jego techniczne dane i wymiary. Zasłynął z imponujących rozmiarów, które zapewniały wystarczającą przestrzeń zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Długość całkowita tego modelu wynosiła 4520 mm, szerokość 1720 mm, a wysokość 1426 mm, co czyniło go jednym z największych samochodów w swojej klasie.

Mercedes Benz C W202 oferował również duży rozstaw osi, wynoszący 2690 mm, co przekładało się na zwiększoną stabilność podczas jazdy. Nadwozie zostało zaprojektowane z myślą o aerodynamice, co skutkowało lepszą efektywnością paliwową i osiągami. Szerokość tylnej i przedniej osi wynosiła odpowiednio 1503 mm i 1493 mm, co zapewniało doskonałą równowagę i kontrolę nad pojazdem.

Pod względem technicznym, Mercedes Benz C W202 był dostępny z szeroką gamą silników, począwszy od 1.8L czterocylindrowych jednostek, aż po potężne 2.8L V6. Wszystkie silniki w tym modelu były wyposażone w technologię wtrysku paliwa, co przyczyniło się do lepszej efektywności spalania i wyższej mocy. Bogaty wybór jednostek napędowych sprawiał, że model ten był dostosowany do różnych potrzeb i preferencji kierowców.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Mercedes Benz C W202 był dostępny z różnorodnymi silnikami, umożliwiającymi dopasowanie do indywidualnych preferencji kierowców. Bazowy model był wyposażony w jednostkę 1.8L czterocylindrową o mocy 122 KM, idealną dla osób szukających wydajnego i ekonomicznego pojazdu do codziennych dojazdów.

W ofercie znajdowały się również silniki o większych pojemnościach, takie jak 2.0L i 2.2L o mocy odpowiednio 136 KM i 150 KM. Te silniki były doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie szybkość i moc, ale jednocześnie oczekują od samochodu efektywności paliwowej. Mercedes Benz C W202 z tą specyfikacją silnika oferował doskonałe osiągi bez kompromisów w zakresie ekonomii.

Dla tych, którzy szukali nieco więcej mocy, Mercedes Benz C W202 był dostępny z silnikami 2.5L i 2.8L V6. Te silniki, generujące odpowiednio 170 KM i 193 KM, zapewniały imponujące osiągi, a jednocześnie zachowywały rozsądne zużycie paliwa. Były to idealne jednostki dla tych, którzy oczekiwali od swojego samochodu dynamicznej jazdy bez rezygnacji z komfortu.

Najmocniejszą jednostką dostępną w modelu Mercedes Benz C W202 był silnik 3.6L AMG o mocy aż 280 KM. Ten silnik, zaprojektowany i zbudowany przez renomowany dział AMG firmy Mercedes, był prawdziwą bestią pod maską, oferując niezrównane osiągi i prawdziwe emocje z jazdy. Ten model był prawdziwym klejnotem dla entuzjastów motoryzacji.

Spalanie i pojemność silników w modelu C W202

Pod względem zużycia paliwa, Mercedes Benz C W202, niezależnie od wyboru silnika, oferował zadowalającą efektywność paliwową. Dla modelu z silnikiem 1.8L, średnie spalanie wynosiło około 7,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Z kolei modele z silnikami 2.0L i 2.2L charakteryzowały się nieznacznie wyższym zużyciem paliwa, z średnim wynikiem około 8 l/100 km.

Jeśli chodzi o pojemność baku, Mercedes Benz C W202 posiadał zbiornik o pojemności 62 litrów, co umożliwiało długie podróże bez konieczności częstego tankowania. W modelach z silnikami V6 i jednostką AMG, mimo większego zapotrzebowania na paliwo, pojemność zbiornika zapewniała zadowalający zasięg. Dzięki temu, pomimo wyższej mocy, te modele nadal oferowały komfort długodystansowej jazdy.

Orientacyjne ceny Mercedes Benz C W202 na rynku wtórnym

Orientacyjne ceny Mercedes Benz C W202 na rynku wtórnym mogą się znacznie różnić, w zależności od stanu technicznego pojazdu, rocznika oraz wyposażenia. Dla modeli z początku produkcji i z podstawowymi silnikami ceny zaczynają się już od około 5 000 zł. To czyni je atrakcyjną propozycją dla miłośników marki, poszukujących klasycznych linii połączonych z niemiecką jakością wykonania.

Z kolei bardziej zadbany Mercedes Benz C W202 z bogatszym wyposażeniem oraz silnikami o większej pojemności może osiągać ceny na poziomie 15 000 zł lub więcej. Modele z jednostkami AMG są szczególnie cenione przez kolekcjonerów i entuzjastów motoryzacji, co sprawia, że ich wartość na rynku wtórnym może być znacznie wyższa.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedesie Benz C W202

Opinie użytkowników na temat Mercedes Benz C W202 często podkreślają jego niezawodność i trwałość. Właściciele chwalą ten model za jakość wykonania i wysoki poziom komfortu, który przetrwał próbę czasu. To czyni go godnym zaufania wyborem na rynku wtórnym.

Wśród ekspertów motoryzacyjnych Mercedes Benz C W202 cieszy się uznaniem za doskonałe połączenie luksusu i funkcjonalności. Podkreślają oni zwłaszcza jego zbalansowane właściwości jezdne oraz solidność, jaką oferują niemieckie pojazdy z tamtego okresu.

Użytkownicy i recenzenci często zwracają uwagę na koszty utrzymania Mercedes Benz C W202, które mogą być wyższe niż w przypadku współczesnych, ekonomicznych samochodów. Mimo to, wielu z nich twierdzi, że wartość, jaką dostarcza ten model, wynagradza ewentualne wyższe wydatki na serwisowanie i części zamienne.

Wielu miłośników motoryzacji docenia Mercedes Benz C W202 za klasyczny design i ponadczasową elegancję. Te opinie często wskazują, że pomimo upływu lat, model ten wciąż prezentuje się wyjątkowo na tle nowoczesnych samochodów, co jest świadectwem jego niezmiennego uroku.

Podsumowanie

Mercedes Benz C W202 to kwintesencja niemieckiej inżynierii, łącząca w sobie luksus, wydajność i niezawodność. Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznych samochodów z duszą, to model ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania fascynującej historii i charakterystyki Mercedesa C W202, aby odkryć, co sprawia, że ten samochód nadal cieszy się uznaniem wśród kierowców na całym świecie. Niezależnie od tego, czy szukasz informacji o konkretnych modelach silnikowych, chcesz dowiedzieć się więcej o osiągach, czy interesuje Cię aktualna oferta rynku wtórnego, Mercedes C W202 oferuje bogatą paletę możliwości, które warto zbadać. Zanurz się w świecie motoryzacji i pozwól, aby ten legendarny pojazd stał się częścią Twojej pasji do samochodów.