Mercedes Benz A W168 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odważny, kompaktowy i niezwykle funkcjonalny – Mercedes Benz A W168 to samochód, który zdefiniował nowe standardy w swojej klasie. Zanurz się w świecie innowacyjnej technologii i niemieckiej precyzji, odkrywając każdy szczegół tej motoryzacyjnej ikony. Czy jego wymiary i pojemność spełnią Twoje oczekiwania? Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości i przedstawi, dlaczego Mercedes Benz A W168 nadal cieszy się uznaniem wśród kierowców na całym świecie.

Dane techniczne i wymiary modelu Mercedes Benz A W168.

Model Mercedes Benz A W168 został zaprojektowany z myślą o komforcie i funkcjonalności, co odzwierciedla się w jego danych technicznych i wymiarach. Długość tego modelu wynosi 3575 mm, szerokość – 1720 mm, a wysokość – 1595 mm. Jest to kompaktowy samochód idealny do jazdy miejskiej, jednocześnie zapewniający wystarczającą przestrzeń dla pasażerów i bagażu.

Silnik Mercedes Benz A W168 dostępny był w kilku wariantach, w tym popularnym 1.6 L benzynowym o mocy 102 KM oraz 1.7 L diesla o mocy 95 KM. Wszystkie silniki cechują się dobrymi osiągami i niskim zużyciem paliwa, gwarantując satysfakcjonujące wyniki zarówno na krótkich, jak i długich trasach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Pod maską Mercedes Benz A W168 znajdziemy różnorodne jednostki napędowe, stworzone z myślą o zróżnicowanych potrzebach kierowców. Wśród dostępnych wersji silnikowych wyróżniają się te o pojemności 1.4, 1.6, 1.7, 1.9 i 2.1 litra, zarówno w wersji benzynowej, jak i dieslowskiej.

Silniki benzynowe modelu Mercedes Benz A W168 charakteryzują się dynamicznym i płynnym przyspieszeniem. Przykładem jest motor o pojemności 1.6 L, generujący moc 102 KM i maksymalny moment obrotowy 150 Nm, co przekłada się na sprawną jazdę zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Podobnie prezentuje się jednostka 1.9 L, dysponująca mocą 125 KM.

W ofercie Mercedes Benz A W168 znalazły się również silniki Diesla, które cieszą się uznaniem za niskie zużycie paliwa. Jednostka 1.7 L dostarcza 95 KM mocy i 180 Nm momentu obrotowego, oferując solidne osiągi i efektywność energetyczną. Wariant 2.1 L to najmocniejsza opcja, generująca 140 KM mocy i 300 Nm momentu obrotowego, zapewniając jednocześnie wyjątkową wydajność.

Spalanie i pojemność pojazdu.

Spalanie Mercedes Benz A W168 zależy od wybranej jednostki napędowej, ale generalnie charakteryzuje się ono relatywnie niskimi wartościami. Dla silnika benzynowego o pojemności 1.6 L, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 6.5 l/100 km, natomiast dla silnika diesla 1.7 L wartość ta wynosi średnio 5.2 l/100 km. Dzięki temu Mercedes Benz A W168 stanowi ekonomiczny wybór zarówno dla kierowców często pokonujących długie trasy, jak i tych, którzy na co dzień poruszają się po mieście.

Pojemność bagażnika w modelu Mercedes Benz A W168 to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę kierowców. Mimo swoich kompaktowych wymiarów, samochód ten oferuje 390 litrów przestrzeni bagażowej. Po złożeniu tylnych siedzeń ta liczba wzrasta do imponujących 1995 litrów. Dowodzi to, że Mercedes Benz A W168 łączy w sobie cechy miejskiego hatchbacka i praktycznego auta rodzinnego.

Ceny na rynku wtórnym i nowym.

Ceny Mercedes Benz A W168 na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rocznik, wyposażenie oraz przebieg. Nabywcy mogą znaleźć atrakcyjne oferty już za kilka tysięcy złotych, co czyni ten model dostępnym dla szerokiego grona odbiorców poszukujących niemieckiej jakości w przystępnej cenie.

Z kolei ceny Mercedes Benz A W168 w salonach w momencie premiery były znacznie wyższe i plasowały się na poziomie typowym dla marki premium. Wartość nowego pojazdu z tego okresu mogła sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy euro, co odzwierciedlało innowacyjność i zaawansowanie technologiczne modelu.

Przy zakupie Mercedes Benz A W168 na rynku wtórnym warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale także na potencjalne koszty przyszłych napraw i konserwacji. Dobrze utrzymany egzemplarz może generować niskie koszty eksploatacji, co przekłada się na ekonomiczną jazdę i satysfakcję z użytkowania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Benz A W168.

Opinie użytkowników dotyczące Mercedes Benz A W168 często podkreślają niezawodność i jakość wykonania tego modelu, co jest znakiem rozpoznawczym niemieckiej marki. Właściciele samochodu chwalą sobie przede wszystkim jego praktyczność i funkcjonalność. Dzięki tym cechom, samochód świetnie sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas dłuższych podróży.

Ekspertów motoryzacyjnych przyciąga innowacyjność konstrukcji Mercedes Benz A W168, szczególnie w kontekście maksymalnego wykorzystania przestrzeni oraz zastosowania zaawansowanych rozwiązań technicznych na tle konkurencji z tamtego okresu. Doceniają oni także doskonałe właściwości jezdne pojazdu, które w połączeniu z ekonomicznym spalaniem czynią go atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Mercedes Benz A W168 to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie kompaktowe wymiary z niezawodnością i funkcjonalnością. Dzięki różnorodności silników, oszczędnemu spalaniu i przestronnemu bagażnikowi, model ten zdobył uznanie wśród szerokiej grupy kierowców. Ceny na rynku wtórnym czynią go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących jakości w rozsądnej cenie. Jeśli cenisz sobie niemiecką precyzję i technologiczną innowacyjność, Mercedes Benz A W168 może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, które sprawiają, że ten model wciąż cieszy się popularnością na rynku motoryzacyjnym.