Mazda MX-6 I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Poznaj Mazda MX-6 I, sportowe coupé, które łączy w sobie elegancką stylistykę, dynamiczne osiągi i japońską niezawodność. Ten klasyczny model, znany z precyzyjnego prowadzenia i wyjątkowej harmonii na drodze, wciąż budzi zainteresowanie miłośników motoryzacji. W naszym artykule zgłębimy techniczne aspekty Mazda MX-6 I, analizując jej wymiary, silniki, spalanie oraz pojemność, a także zerkniemy na ceny i opinie użytkowników. Zanurz się w detalach, które sprawiają, że MX-6 pozostaje ikoną wśród samochodów sportowych swojej ery.

Dane techniczne i wymiary Mazda MX-6 I

Mazda MX-6 I to sportowe coupé o imponujących danych technicznych. Długość tego modelu wynosi 4675 mm, szerokość 1750 mm, a wysokość – 1355 mm. Te wymiary zapewniają nie tylko dynamiczną sylwetkę, ale także komfortowe warunki dla kierowcy i pasażerów. Rozstaw osi wynosi 2570 mm, co znacząco wpływa na stabilność pojazdu podczas jazdy, zwłaszcza przy wyższych prędkościach.

Wersje Mazda MX-6 I są wyposażone w różne silniki, które oferują zróżnicowane osiągi. Podstawowy model napędza silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra, który generuje 115 koni mechanicznych. Topowy model posiada silnik V6 o pojemności 2,5 litra, który dostarcza imponujących 165 koni mechanicznych i osiąga maksymalną prędkość 220 km/h.

Jeśli chodzi o masę, Mazda MX-6 I waży od 1260 do 1330 kg, w zależności od wersji wyposażenia. Pojemność bagażnika wynosi 403 litry – to więcej niż wystarczająco dla sportowego coupé, co pozwala na praktyczne wykorzystanie auta nie tylko na torze, ale także w codziennym użytkowaniu.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Zakres dostępnych silników w modelu Mazda MX-6 I jest dość szeroki, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do indywidualnych preferencji. Silnik 2,0 litra jest idealny dla tych, którzy cenią sobie ekonomiczne użytkowanie bez utraty sportowych wrażeń z jazdy. Ten silnik o mocy 115 koni mechanicznych łączy efektywność spalania z solidnymi osiągami, które są więcej niż wystarczające dla codziennej jazdy.

Na drugim końcu spektrum znajduje się silnik V6 o pojemności 2,5 litra. Ten silnik, dostarczając imponujących 165 koni mechanicznych, sprawia, że Mazda MX-6 I staje się prawdziwym sportowym pojazdem. Poza osiągami, ten silnik charakteryzuje się również głębokim, sportowym brzmieniem, które dodatkowo podnosi emocje podczas jazdy.

Warto podkreślić, że niezależnie od wyboru silnika, Mazda MX-6 I oferuje doskonałą równowagę między osiągami a niezawodnością. Wszystkie silniki są znane z wysokiej jakości wykonania i trwałości, co przekłada się na długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie. Ten aspekt jest szczególnie ważny, biorąc pod uwagę sportowy charakter modelu MX-6.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie Mazda MX-6 I różni się w zależności od typu silnika. Model z silnikiem 2,0 litra jest najbardziej ekonomiczny – jego średnie spalanie wynosi około 8,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Natomiast silnik V6 o pojemności 2,5 litra jest bardziej wymagający, a jego średnie spalanie to około 10,5 l/100 km. Warto jednak pamiętać, że rzeczywiste spalanie może się różnić w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze.

Pojemności silników Mazda MX-6 I są doskonale dostosowane do sportowego charakteru tego modelu. Silnik 2,0 litra oferuje solidne osiągi przy zachowaniu rozsądnej ekonomii jazdy, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie równowagę między sportowymi emocjami a codziennym komfortem użytkowania. Z kolei silnik V6 o pojemności 2,5 litra dostarcza znacznie większej mocy, co przekłada się na jeszcze bardziej ekscytujące doświadczenia za kierownicą.

Ceny na rynku wtórnym i nowym

Ceny Mazda MX-6 I na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny, rok produkcji czy wyposażenie. Wartość tego klasycznego sportowego coupé może być atrakcyjna dla kolekcjonerów i entuzjastów marki, którzy poszukują samochodu z duszą.

Na rynku nowych samochodów Mazda MX-6 I nie jest już dostępna, ponieważ jej produkcja zakończyła się w latach 90. Ceny modeli z tamtego okresu mogą być jednak interesującym odniesieniem do obecnej wartości rynkowej tego kultowego modelu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda MX-6 I

Opinie użytkowników Mazda MX-6 I często podkreślają klasyczny design i niezawodność tego sportowego coupé. Właściciele doceniają również płynność linii nadwozia, która nawet po latach przyciąga spojrzenia na ulicach, co świadczy o ponadczasowości projektu.

Wielu miłośników motoryzacji wskazuje na doskonałe właściwości jezdne modelu MX-6 I, które zapewniają emocjonujące doznania za kierownicą. Dynamiczne osiągi, zwłaszcza w wersji z silnikiem V6, są często tematem pozytywnych wypowiedzi.

Z kolei eksperci branżowi często zwracają uwagę na wysoką jakość wykonania i trwałość, jaką Mazda MX-6 I wnosi na rynek samochodów używanych. Wysoka niezawodność mechanizmów i układów jest jednym z kluczowych czynników, dla których ten model jest rekomendowany jako używane sportowe coupé.

Niemniej jednak, niektóre negatywne opinie użytkowników wskazują na względnie wysokie koszty eksploatacji, szczególnie w przypadku silników V6, które są bardziej pragnące paliwa. Jednak dla wielu entuzjastów motoryzacji, możliwość posiadania sportowego samochodu, jakim jest Mazda MX-6 I, rekompensuje te wydatki.

Podsumowanie

Mazda MX-6 I to bez wątpienia ikona wśród sportowych coupé, która nadal zachwyca swoją stylistyką, osiągami i niezawodnością. Jej różnorodne silniki, przestronne wnętrze oraz praktyczny bagażnik sprawiają, że jest to wyjątkowy model zarówno dla entuzjastów szybkiej jazdy, jak i dla tych, którzy cenią sobie codzienny komfort użytkowania. Jeśli poszukujesz samochodu z charakterem, który wyróżni się na drodze, zachęcamy do dalszego poznawania Mazda MX-6 I i odkrycia, dlaczego po latach wciąż budzi takie emocje. Zapraszamy do zgłębienia historii tego modelu, czytania opinii użytkowników i być może do dołączenia do grona szczęśliwych posiadaczy tego klasycznego sportowego coupé.