Mazda 929 IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata japońskiej inżynierii, gdzie elegancja spotyka się z wydajnością. Mazda 929 IV, flagowy model z lat 90., to kwintesencja komfortu i stylu, która wciąż przyciąga uwagę miłośników motoryzacji. Czy jesteś ciekaw, jak sprawuje się ten klasyczny sedan pod względem technicznym? Poznaj szczegółowe dane, od wymiarów po spalanie, a także opinie użytkowników i aktualne ceny na rynku wtórnym. Odkryj, co czyni Mazdę 929 IV wyjątkową w swojej klasie!

Dane techniczne i wymiary Mazda 929 IV

Przejdźmy do szczegółów technicznych Mazda 929 IV, które zdecydowanie zasługują na uwagę. Ten model jest napędzany silnikiem o pojemności 3.0 litra, generującym maksymalną moc 200 koni mechanicznych. Jest to dowód na imponującą moc i wydajność pojazdu. Dodatkowo, 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów zapewnia płynne i bezproblemowe przejścia między biegami.

Wymiary Mazda 929 IV są równie imponujące, jak jej dane techniczne. Długość sedanu wynosi 4810 mm, szerokość 1750 mm, a wysokość 1410 mm. Te wymiary gwarantują dużo przestrzeni dla pasażerów i bagażu. Rozstaw osi wynosi 2675 mm, co przekłada się na stabilność pojazdu i komfort jazdy. Bez wątpienia, Mazda 929 IV łączy w sobie elegancję i praktyczność.

Silniki i ich charakterystyka

Pod maską Mazda 929 IV znajduje się silnik V6 o pojemności 3.0 litra, charakteryzujący się wysokim momentem obrotowym i imponującą mocą. Ten silnik, stworzony przy użyciu zaawansowanej technologii japońskiej inżynierii, generuje aż 200 koni mechanicznych, stając się sercem tej stylowej maszyny.

Silnik V6, napędzający Mazda 929 IV, został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić doskonałą responsywność i płynność jazdy, niezależnie od warunków na drodze. Jego wydajność jest wynikiem nie tylko dużej pojemności, ale także zaawansowanej technologii, dzięki której silnik działa wydajnie i niezawodnie przez długi czas.

Wielu użytkowników docenia Mazda 929 IV nie tylko za jej styl i komfort, ale także za doskonałe osiągi, które zawdzięcza silnikowi V6. Ten model to doskonały przykład na to, jak wysokiej jakości inżynieria może przekładać się na doskonałe osiągi i przyjemność z jazdy.

Spalanie i pojemność silnika

Jeśli mowa o spalaniu Mazda 929 IV, jest ono dość imponujące, biorąc pod uwagę moc i pojemność silnika. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanych warunków jazdy wynosi około 10 l/100km, co jest wynikiem efektywnej technologii zastosowanej w silniku V6. Oznacza to, że Mazda 929 IV, mimo swojej mocy, jest w stanie utrzymać umiarkowane zużycie paliwa, co przekłada się na korzyści zarówno dla środowiska, jak i budżetu właściciela.

Jeżeli chodzi o pojemność silnika, Mazda 929 IV nie pozostawia miejsca na kompromisy. Jak już wcześniej wspomniano, ten model jest napędzany przez silnik V6 o pojemności 3.0 litra. Dzięki temu, Mazda 929 IV może pochwalić się doskonałą dynamiką i mocą, jednocześnie oferując płynność i komfort jazdy, które są typowe dla silników o większej pojemności.

Ceny nowych i używanych modeli Mazda 929 IV

Kiedy Mazda 929 IV debiutowała na rynku w latach 90., jej cena odzwierciedlała pozycję flagowego modelu marki, będąc odzwierciedleniem luksusu i zaawansowanej technologii, jaką oferowała. Obecnie, ceny używanych egzemplarzy tego modelu mogą się znacznie różnić, zależnie od stanu technicznego, przebiegu oraz wyposażenia. Wartość Mazdy 929 IV na rynku wtórnym jest atrakcyjna dla kolekcjonerów i miłośników marki, poszukujących klasycznego sedana z duszą.

Znalezienie Mazdy 929 IV w dobrym stanie może być prawdziwym wyzwaniem, jednak dla miłośników japońskiej motoryzacji, jest to inwestycja, która może przynieść wiele satysfakcji. Cena za dobrze utrzymany egzemplarz może być stosunkowo wysoka, ale jakość wykonania i niepowtarzalny charakter tego modelu sprawiają, że jest ona w pełni uzasadniona. Ceny Mazdy 929 IV na rynku wtórnym odzwierciedlają nie tylko jej wartość historyczną, ale także trwałość i niezawodność, które są cenione przez kierowców na całym świecie.

Opinie kierowców i ekspertów motoryzacyjnych

Wśród kierowców, Mazda 929 IV cieszy się opinią klasycznego, niezawodnego sedana, który łączy w sobie komfort jazdy z eleganckim wyglądem. Szczególnie chwalona jest za swoje właściwości jezdne i wygodę podróżowania, nawet na dłuższych trasach. Użytkownicy podkreślają także, że mimo upływu lat, samochód ten wciąż potrafi dostarczyć wiele przyjemności z jazdy.

Ekspertów motoryzacyjnych przyciąga przede wszystkim klasyczna sylwetka i solidność wykonania Mazdy 929 IV. Doceniają oni również silnik V6, który jest synonimem niezawodności i zapewnia odpowiednią dynamikę. Wskazują jednak, że należy liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacji, co jest typowe dla samochodów z większymi jednostkami napędowymi.

Większość opinii skupia się na tym, jak dobrze Mazda 929 IV starzeje się, zachowując przy tym swoje oryginalne cechy. Pasjonaci motoryzacji i długoterminowi właściciele często wskazują na to, że jest to model z duszą, który przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez wiele lat. W opinii użytkowników, Mazda 929 IV to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie walory użytkowe i emocjonalny aspekt posiadania klasyka.

Podsumowanie

Mazda 929 IV to bez wątpienia samochód z charakterem, który łączy w sobie elegancję, moc i niezawodność japońskiej inżynierii. Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznych sedanów lub po prostu cenisz sobie jakość i wydajność, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zapraszamy Cię do dalszego odkrywania tajników Mazdy 929 IV, porównywania opinii i doświadczania jej unikalnego stylu na własnej skórze. Niech każdy szczegół techniczny i każda linia nadwozia tej wyjątkowej Mazdy zainspiruje Cię do dalszego eksplorowania świata motoryzacji. Wyrusz w podróż z Mazdą 929 IV i przekonaj się, dlaczego nawet po latach wciąż budzi podziw i zainteresowanie.

źródło: Mazda