Suzuki Alto I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj świat kompaktowych rozwiązań z Suzuki Alto I, samochodu, który pomimo swoich skromnych wymiarów, kryje w sobie niespodziewane możliwości. Zanurz się w szczegółach technicznych, gdzie każdy centymetr ma znaczenie, a efektywność spotyka się z ekonomicznym spalaniem. Czy jego niewielka pojemność silnika zaskoczy Cię swoją dynamiką? Przekonajmy się, analizując koszty, które mogą Cię pozytywnie zaskoczyć, oraz opinie użytkowników, dla których Suzuki Alto I stało się codziennym towarzyszem.

Dane techniczne i wymiary Suzuki Alto I.

Kiedy mówimy o Suzuki Alto I, nie możemy pominąć jego niewielkich, lecz efektywnie wykorzystanych wymiarów. Ten kompaktowy samochód ma długość 3395 mm, szerokość 1475 mm i wysokość 1460 mm, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób szukających małego samochodu do jazdy miejskiej.

Pomimo kompaktowych rozmiarów, Suzuki Alto I nie oszczędza na przestrzeni dla pasażerów. Wnętrze jest zaprojektowane tak, aby pomieścić do 4 osób, z wystarczającą ilością miejsca na nogi i dla głowy. Ponadto, bagażnik o pojemności 129 litrów zapewnia miejsce na niezbędne przedmioty codziennego użytku.

Jeżeli chodzi o dane techniczne, Suzuki Alto I jest napędzany przez silnik o pojemności 796 cm³. Ta jednostka napędowa o mocy 48 KM zapewnia zaskakująco sprawną jazdę, biorąc pod uwagę niewielką pojemność silnika.

Nie można zapomnieć o ekonomicznym aspekcie jazdy Suzuki Alto I. Auto wyposażone jest w manualną skrzynię biegów, a jego średnie spalanie wynosi około 5,5 litra na 100 km, co czyni go jednym z najbardziej oszczędnych samochodów w swojej klasie.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Suzuki Alto I jest dostępne z jednym, ale niezwykle wydajnym silnikiem benzynowym. Chodzi tutaj o jednostkę o pojemności 796 cm³, która generuje moc 48 KM. To efektywny silnik o trzech cylindrach, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia odpowiednią dynamikę, jednocześnie gwarantując ekonomiczne zużycie paliwa.

Wydajność tego silnika jest rezultatem zastosowania wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wśród nich warto wymienić system wielopunktowego wtrysku paliwa, który zwiększa wydajność silnika, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji. Dzięki temu Suzuki Alto I jest nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne.

Spalanie i pojemność bagażnika modelu Alto I.

Suzuki Alto I to znany, oszczędny samochód, cieszący się popularnością wśród osób szukających ekonomicznego rozwiązania do codziennej jazdy. Średnie spalanie tej niewielkiej maszyny wynosi około 5,5 litra na 100 km, co stanowi doskonały wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dynamiczne osiągi.

Wydajność paliwowa Suzuki Alto I jest nie tylko efektem małego, ale wydajnego silnika, lecz także wynikiem inteligentnego projektowania i innowacyjnych technologii zastosowanych przez producenta. Efektywność energetyczna i minimalne zużycie paliwa czynią z niego doskonały wybór dla osób poszukujących oszczędności.

Jeśli chodzi o pojemność bagażnika, Suzuki Alto I pomimo swoich kompaktowych wymiarów oferuje wystarczająco dużo miejsca na bagaż. Jego bagażnik ma pojemność 129 litrów, co jest wystarczające dla codziennych zakupów czy wypadów na weekend.

Choć Suzuki Alto I nie jest z pewnością samochodem dla osób poszukujących ogromnej przestrzeni bagażowej, stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie kompaktowe rozmiary, ekonomię jazdy i praktyczność. Jego bagażnik, mimo niewielkich rozmiarów, jest dobrze zaprojektowany i pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Orientacyjne ceny nowych i używanych egzemplarzy.

Pomimo upływu lat, Suzuki Alto I wciąż utrzymuje atrakcyjność cenową na rynku wtórnym. Orientacyjne ceny używanych modeli tego niewielkiego pojazdu oscylują w granicach kilku tysięcy złotych, co czyni go doskonałą opcją dla osób poszukujących niedrogiego i ekonomicznego auta do miasta.

Nowe egzemplarze Suzuki Alto I nie są już dostępne na rynku, jednak jego popularność wśród małych samochodów miejskich utrzymuje wartość rynkową na stabilnym poziomie. Nabywcy szukający nowego samochodu w tej klasie często zwracają uwagę na nowsze wersje Alto, które kontynuują filozofię ekonomicznej i kompaktowej jazdy.

Wartość Suzuki Alto I na rynku wtórnym jest zmienna i zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny, przebieg oraz wyposażenie dodatkowe. Jednak nawet najlepiej utrzymane egzemplarze tego modelu można znaleźć w przystępnych cenach, co potwierdza jego status jako samochodu dostępnego dla szerokiego grona odbiorców.

Podczas poszukiwania Suzuki Alto I na rynku wtórnym, potencjalni nabywcy mogą napotkać szeroki zakres cen, w zależności od ofert poszczególnych sprzedawców. Niemniej jednak, nawet te najbardziej atrakcyjne oferty pozostają w obrębie budżetowych ram cenowych, podkreślając ekonomiczny charakter tego samochodu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Suzuki Alto I.

Opinie właścicieli Suzuki Alto I często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty utrzymania. Użytkownicy chwalą małe spalanie i zwrotność, które w połączeniu z kompaktowymi wymiarami, czynią Alto I idealnym wyborem do zatłoczonych miast.

Według wielu recenzji, Suzuki Alto I wyróżnia się na tle konkurencji swoją prostotą i funkcjonalnością. Brak zbędnych dodatków oraz łatwość obsługi to cechy, które zyskują uznanie szczególnie wśród osób, dla których samochód ma charakter użytkowy, a nie statusowy.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na fakt, że Suzuki Alto I, mimo upływu lat, wciąż może rywalizować z nowszymi pojazdami pod względem eksploatacji i ekonomii jazdy. Stosunek jakości do ceny to aspekt, który jest często wyróżniany jako jeden z głównych atutów tego modelu.

Podsumowanie

Suzuki Alto I to kwintesencja kompaktowego samochodu miejskiego, który zaskakuje swoją ekonomicznością i praktycznością. Jego niewielkie wymiary, zwinność i niskie koszty eksploatacji czynią go idealnym wyborem dla osób szukających niezawodnego towarzysza na codzienne dojazdy. Czy to miejskie zatłoczenie, czy weekendowe wypady, Alto I wydaje się być rozwiązaniem, które sprosta wielu wyzwaniom. Jeśli zainteresowały Cię zalety tego modelu, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Suzuki Alto I, mimo upływu lat, wciąż pozostaje warte uwagi na rynku samochodów używanych.