Mazda 929 III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapomniana przez wielu, lecz warta uwagi – Mazda 929 III, kryje w sobie więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ten elegancki sedan z lat 90. to połączenie japońskiej precyzji z komfortem podróżowania. Czy to techniczne parametry, które zadowolą miłośników motoryzacji, czy ekonomiczne aspekty eksploatacji, które przyciągają praktyków – każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do świata, gdzie Mazda 929 III ujawnia swoje tajemnice odnośnie wymiarów, silników, spalania, pojemności, cen oraz opinii użytkowników!

Dane techniczne i wymiary Mazda 929 III

Zakres technicznych osiągnięć Mazda 929 III jest imponujący. Dostępny był ten model z różnymi silnikami, zarówno benzynowymi, jak i diesla. Wersja benzynowa z silnikiem 3.0 V6 generowała moc do 200 KM, co dla wielu miłośników motoryzacji jest istotnym wskazaniem na sportowy charakter tego modelu. Natomiast wersja diesla 2.0 TD oferowała moc 86 KM, co podkreślało ekonomiczny aspekt eksploatacji.

Jeśli chodzi o wymiary, Mazda 929 III to duży sedan. Długość tego modelu wynosi 4805 mm, szerokość 1750 mm, a wysokość 1435 mm. Rozstaw osi to 2730 mm, co zapewnia stabilność jazdy i komfort nawet w dłuższych podróżach. Pojemność bagażnika to 411 litrów, co umożliwia komfortowe pakowanie nawet większej ilości bagażu.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Różne typy silników dostępne w Mazda 929 III są tak imponujące jak techniczne osiągnięcia modelu. Najważniejszymi jednostkami napędowymi są silniki benzynowe i diesla. Silniki benzynowe oferują szeroki zakres mocy, od 121 KM do 200 KM, co podkreśla wszechstronność tego modelu.

Wyróżniającym się silnikiem benzynowym jest 3.0 V6. Generuje on moc do 200 KM, co bezsprzecznie podkreśla sportowy charakter tego modelu. Ten silnik zapewnia nie tylko imponującą moc, ale także płynną i dynamiczną jazdę, co jest często doceniane przez miłośników motoryzacji.

Silnik diesla 2.0 TD oferuje moc 86 KM, co pozwala na ekonomiczną eksploatację. Pomimo niższej mocy, ten silnik zapewnia sprawne przyspieszenie i wydajne zużycie paliwa, co jest szczególnie istotne dla osób zwracających uwagę na koszty eksploatacji.

Spalanie i pojemność silnika

Spalanie Mazda 929 III jest optymalne zarówno dla silników benzynowych, jak i diesla, co stanowi ważny atut tego modelu. Silnik 3.0 V6, mimo dużej mocy, nie jest szczególnie pragnący paliwa – jego spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 10l/100km. Z kolei silnik diesla 2.0 TD, z mocą 86 KM, zużywa średnio około 6.5l/100km, co czyni go ekonomicznym rozwiązaniem dla osób zwracających uwagę na koszty eksploatacji.

W przypadku silników benzynowych, pojemność skokowa silnika 3.0 V6 wynosi 2954 cm3. Jest to silnik o dużej pojemności, który generuje wysoką moc, oferując jednocześnie płynną i dynamiczną jazdę. Ta pojemność skokowa w połączeniu z mocą silnika sprawia, że Mazda 929 III jest atrakcyjnym wyborem dla miłośników mocnych wrażeń za kierownicą.

Silnik diesla 2.0 TD posiada pojemność skokową 1998 cm3. Jest to rozwiązanie typowe dla silników diesla, umożliwiające ekonomiczną eksploatację i efektywne zużycie paliwa. Mimo mniejszej pojemności skokowej w porównaniu do silnika benzynowego, silnik ten zapewnia sprawne przyspieszenie i płynną jazdę, spełniając oczekiwania osób priorytetujących ekonomię jazdy.

Podsumowując, Mazda 929 III oferuje silniki o różnej pojemności skokowej i spalaniu, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zarówno silniki benzynowe, jak i diesla, charakteryzują się optymalnym spalaniem i pojemnością, co czyni ten model atrakcyjnym wyborem na rynku aut używanych.

Opinie użytkowników i eksperci o Mazda 929 III

Wśród użytkowników, Mazda 929 III cieszy się reputacją niezawodnego i komfortowego pojazdu. Pomimo swoich lat na rynku, nadal może konkurować z nowszymi modelami pod względem jakości jazdy. Szczególnie pozytywne opinie zbiera za przestronne wnętrze i solidność wykonania, co jest często podkreślane przez długoletnich właścicieli tego modelu.

Eksperci motoryzacyjni, analizując Mazda 929 III, często wskazują na jej wyjątkowy stosunek jakości do ceny na rynku wtórnym. Zwracają uwagę na to, że choć nie jest to model często spotykany na ulicach, jego niezawodność i klasyczny design sprawiają, że zasługuje na uwagę miłośników motoryzacji szukających wyjątkowego sedanu z lat 90.

Podsumowanie

Mazda 929 III to pojazd, który zasługuje na uwagę zarówno ze względu na swoje imponujące parametry techniczne, jak i zaskakująco przystępne ceny na rynku wtórnym. Warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi, zwłaszcza jeżeli szukasz wygodnego sedana z lat 90., który nadal może zaoferować wiele z punktu widzenia współczesnego użytkownika. Wachlarz dostępnych silników, zarówno benzynowych jak i diesla, pozwala na dopasowanie samochodu do indywidualnych potrzeb i stylu jazdy. Jeśli zainteresowały Cię zalety Mazdy 929 III, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, co może pomóc w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie. Nie zapomnij także przeszukać lokalnych ogłoszeń, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie!

źródło: Mazda