Nissan Note — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Model NOTE dostępny jest w Polsce od 2006 roku. Wyposażenie standardowe obejmuje min.: poduszki powietrzne, ABS, EBD, Brake Assist, dzieloną i przesuwaną tylnią kanapę, elektrycznie regulowane szyby drzwi przednich.

Prawie trzy czwarte nabywców NOTE było wcześniej posiadaczami samochodu z wyższego segmentu, zwykle kompaktowego hatchbacka. Atrakcyjne okazało się dla nich bardzo przestronne wnętrze, mimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych. Cecha ta wynika przede wszystkim z faktu, że rozstaw osi w modelu NOTE jest większy niż w Volkswagenie Golfie.

Ponadto, wśród najistotniejszych przesłanek dokonanego wyboru, nabywcy NOTE wymieniali walory praktyczne i przestronność. Przekonywali się, że chociaż NOTE mierzy tylko 4,08 m długości, pasażer na tylnej kanapie dysponuje taką samą ilością miejsca na nogi jak w Audi A6 czy BMW serii 5 (78 cm), a przy tym samochód Nissana ma największy bagażnik w swojej klasie (od 280 do 1332 litrów).

Kolejnym decydującym czynnikiem dla nabywców NOTE są dynamiczne osiągi pozwalające na czerpanie przyjemności z jazdy, mimo że akurat ta cecha nie jest typowa dla samochodów rodzinnych.

Wreszcie ponad jedna trzecia nabywców NOTE deklarowała, że kupiła NOTE przede wszystkim ze względu na jego wygląd zewnętrzny. Był to jeden z podstawowych celów, założonych przez Nissana na etapie opracowywania koncepcji auta, jako że inne modele z kategorii kompaktowych samochodów rodzinnych są zazwyczaj postrzegane przez klientów jako pozbawione atrakcyjnych rozwiązań designerskich.

źródło: Nissan