Mazda 2 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przenikliwy wzrok, dynamiczna sylwetka i kompaktowe wymiary, które kryją w sobie zadziwiająco dużo miejsca – Mazda 2 I to kwintesencja japońskiej inżynierii w segmencie małych samochodów. Czy jest równie ekonomiczna, co atrakcyjna? Jakie silniki tętnią pod jej maską i jakie opinie zbiera wśród kierowców? Zapraszamy do świata, gdzie design spotyka się z funkcjonalnością, a każdy detal ma swoje znaczenie. Zanurz się w dane techniczne, poznaj wymiary, spalanie i pojemność, a także aktualne ceny Mazda 2 I – to samochód, który ma coś więcej niż tylko cztery koła i kierownicę.

Dane techniczne i wymiary Mazda 2 I

Mazda 2 I to pojazd o wyjątkowo kompaktowych wymiarach, co czyni go idealnym samochodem miejskim. Długość auta wynosi nieco powyżej 3,9 metra, natomiast szerokość to około 1,7 metra. Wysokość modelu to 1,55 metra, co zapewnia mu stabilność na drodze, a jednocześnie umożliwia łatwe parkowanie nawet w niewielkich przestrzeniach.

Wnętrze Mazdy 2 I jest równie imponujące jak jej zewnętrzne wymiary. Pomimo kompaktowych rozmiarów, samochód oferuje przestronne wnętrze, które zapewnia komfort jazdy dla wszystkich pasażerów. Dodatkowo, bagażnik o pojemności 250 litrów może z łatwością pomieścić codzienne zakupy lub bagaż na weekendowy wyjazd.

Pod względem technicznym, Mazda 2 I oferuje kilka różnych opcji silnikowych. Są to zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla. Wszystkie silniki są sprzężone z manualną skrzynią biegów, co gwarantuje płynną i dynamiczną jazdę. Ponadto, samochód jest wyposażony w różne systemy bezpieczeństwa, takie jak ABS czy ESP, które zapewniają kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie silnikowej Mazda 2 I dostępne są zarówno jednostki benzynowe, jak i dieslowskie. Bazowy silnik benzynowy to jednostka o pojemności 1,3 l, generująca moc 75 KM. Wersja o mocy 84 KM jest już zasilana silnikiem o pojemności 1,5 l. Dla miłośników diesla dostępny jest silnik o pojemności 1,4 l, generujący moc 68 KM.

Silniki oferowane w Mazda 2 I są sprzężone z 5-biegową skrzynią manualną, co gwarantuje płynną i dynamiczną jazdę. Wszystkie jednostki napędowe cechują się dobrą kulturą pracy i są znane z niezawodności. Bez względu na wybór silnika, Mazda 2 I zapewnia satysfakcjonującą moc przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu zużycia paliwa.

Spalanie i pojemność silnika

Pod względem spalania, Mazda 2 I radzi sobie wyjątkowo dobrze. W przypadku silnika benzynowego 1,3 l, spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 5,5 l/100 km, natomiast wersja 1,5 l zużywa średnio około 6 l/100 km. Wariant z silnikiem diesla 1,4 l jest jeszcze bardziej ekonomiczny, oferując średnie spalanie na poziomie zaledwie 4,5 l/100 km.

Jeśli chodzi o pojemność, Mazda 2 I oferuje silniki o różnych specyfikacjach. Bazowy silnik benzynowy ma pojemność 1,3 l, natomiast mocniejsza wersja posiada silnik o pojemności 1,5 l. Dla miłośników diesla, producent przygotował silnik o pojemności 1,4 l. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, każda z nich zapewnia odpowiednią moc i efektywne zużycie paliwa.

Ceny nowych i używanych modeli Mazda 2 I

Ceny nowych modeli Mazda 2 I były konkurencyjne w swojej klasie w chwili premiery, przyciągając klientów atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Obecnie, znalezienie nowego egzemplarza tego modelu jest niemożliwe, jednak wartość rynkowa używanych wersji nadal świadczy o popularności i uznaniu, jakim cieszy się ten samochód.

Wartość rynkowa używanych Mazda 2 I waha się w zależności od roku produkcji, przebiegu, stanu technicznego i wizualnego pojazdu. Modele z początku produkcji, które miały miejsce w latach 2003-2007, można obecnie znaleźć w atrakcyjnych cenach, co stanowi okazję dla osób szukających niezawodnego i ekonomicznego samochodu.

Podczas zakupu używanej Mazdy 2 I istotne jest zwrócenie uwagi na historię serwisową oraz ewentualne modyfikacje, które mogły wpłynąć na kondycję pojazdu. Samochody utrzymane w oryginalnym stanie i regularnie serwisowane zachowują swoją wartość lepiej niż te z nieudokumentowaną przeszłością.

Ceny używanych egzemplarzy Mazdy 2 I są także kształtowane przez poziom wyposażenia. Wersje z bogatszą listą opcji, takie jak klimatyzacja czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa, są cenione wyżej, co odzwierciedla się w ich wyższej cenie rynkowej na wtórnym rynku samochodowym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda 2 I

Opinie użytkowników Mazdy 2 I często podkreślają jej niezawodność i ekonomiczne utrzymanie. Kierowcy chwalą niskie spalanie oraz sprawność mechaniczną, co sprawia, że Mazda 2 I jest postrzegana jako idealny wybór zarówno do jazdy miejskiej, jak i na dłuższe trasy.

Wśród ekspertów motoryzacyjnych Mazda 2 I zbiera pozytywne recenzje za wyjątkowe połączenie kompaktowych wymiarów z przestronnym wnętrzem. Wielokrotnie podkreślana jest także jej dynamiczna sylwetka i zwinność, co przekłada się na wysoką ocenę w kategorii małych samochodów.

Wiele pochlebnych opinii Mazdy 2 I dotyczy również jej stylowego designu, który mimo upływu lat wciąż pozostaje atrakcyjny. Użytkownicy doceniają samochód za jego nowoczesny wygląd, który wyróżnia go na tle innych pojazdów z tego segmentu rynku.

Podsumowanie

Mazda 2 I to idealna propozycja dla osób, które szukają nie tylko stylowego i kompaktowego samochodu, ale również cenią sobie ekonomiczne spalanie i niezawodność japońskiej inżynierii. Z szeroką gamą silników, przemyślanymi wymiarami i praktycznym wnętrzem, ten model zasługuje na uwagę zarówno nowych, jak i doświadczonych kierowców. Jeśli rozważasz zakup używanego egzemplarza lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tym charakterystycznym pojeździe, zachęcamy do głębszego zanurzenia się w świat Mazdy 2 I. Odkryj opinie użytkowników, porównaj oferty i znajdź model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przygoda z Mazda 2 I może być początkiem fascynującej podróży po drogach pełnych komfortu i oszczędności.

foto: Mazda