Lexus GS I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj świat wyrafinowanej elegancji i innowacyjnej inżynierii z Lexus GS I – samochodu, który zdefiniował nową erę luksusowych sedanów. Zanurz się w szczegółach technicznych, od wymiarów po osiągi silników, które sprawiają, że ten model wyróżnia się na tle konkurencji. Przeanalizujemy wspólnie jego spalanie, pojemność oraz cenę, abyś mógł ocenić, czy to idealne połączenie prestiżu i praktyczności. Przeczytaj, co użytkownicy myślą o Lexusie GS I i zdecyduj, czy to czas, aby stał się on Twoim kompanem na drodze.

Dane techniczne i wymiary Lexusa GS I

Wyrafinowany i elegancki Lexus GS I to pojazd, który imponuje swoimi danymi technicznymi. Wyposażony w potężny silnik V6 o pojemności 3,0 litra, generujący moc 223 KM, zapewnia doskonałe osiągi na drodze. Możliwość przyspieszenia do 100 km/h z miejsca w zaledwie 7,6 sekundy oraz maksymalna prędkość wynosząca 230 km/h, czynią go niezwykle efektywnym na drodze.

Jeśli chodzi o wymiary, Lexus GS I dysponuje długością 4875 mm, szerokością 1805 mm i wysokością 1425 mm. Rozstaw osi wynosi 2850 mm, co przekłada się na stabilność i komfort jazdy. Jego masa własna wynosi 1590 kg, a maksymalna masa całkowita to 2130 kg.

W kwestii przestronności, Lexus GS I oferuje obszerne i komfortowe wnętrze. Bagażnik o pojemności 430 litrów umożliwia zabranie większej ilości bagażu, a przestronna kabina zapewnia komfort nawet dla pięciu dorosłych pasażerów.

Standardowo montowane opony w Lexusie GS I to rozmiar 225/55 R16. W przypadku hamulców, na przedniej osi zastosowano wentylowane tarcze, natomiast na tylnej osi – tarcze pełne. To wszystko sprawia, że każda jazda Lexusem GS I to prawdziwa przyjemność.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Lexusa GS I znajdują się silniki, które gwarantują wyjątkowe osiągi i niezawodność. Dostępny jest silnik benzynowy V6 o pojemności 3.0 litra, generujący moc 223 KM. Ten silnik zasługuje na szczególną uwagę, zapewniając nie tylko imponujące osiągi, ale także niezawodność i efektywność. System wtrysku paliwa, zastosowany w tym modelu, gwarantuje optymalne osiągi i zużycie paliwa.

Jeżeli chodzi o skrzynię biegów, Lexus GS I standardowo wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów o 4 stopniach. Skrzynia ta została zaprojektowana tak, aby zapewnić płynność i precyzję zmiany biegów, co przekłada się na doskonałe osiągi i komfort jazdy. Wyjątkową cechą jest także system trakcji, który gwarantuje doskonałą przyczepność i stabilność na każdym rodzaju nawierzchni.

Spalanie i pojemność skokowa jednostek napędowych

Pod względem zużycia paliwa, Lexus GS I z silnikiem V6 o pojemności 3,0 litra jest wydajny i ekonomiczny. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 9,5 litra na 100 km, co dla tak dużego i luksusowego samochodu jest bardzo dobrym wynikiem. Warto jednak pamiętać, że rzeczywiste wartości spalania mogą różnić się w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze.

Jednostka napędowa Lexusa GS I posiada pojemność skokową 3,0 litra. Jest to silnik V6, znany z doskonałej dynamiki i niezawodności. Pojemność skokowa silnika wpływa na jego moc, a w przypadku Lexusa GS I, oznacza to generowanie aż 223 KM mocy, co przekłada się na efektywne i dynamiczne osiągi na drodze.

Ceny i wersje wyposażenia Lexusa GS I

Przy zakupie Lexusa GS I, klienci mają do wyboru różne wersje wyposażenia, które zaspokoją zarówno potrzeby komfortu, jak i oczekiwania związane z zaawansowanymi technologiami. Bazowa wersja już w standardzie oferuje wysoki poziom wyposażenia, w tym automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby oraz system audio z wieloma funkcjami.

Ceny Lexusa GS I w momencie premiery rozpoczynały się od około 150 000 złotych za podstawową wersję, co czyniło go jednym z bardziej dostępnych luksusowych sedanów na rynku. Wersje wyposażone w dodatkowe opcje, jak system nawigacyjny czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa, były oczywiście wycenione wyżej.

Flagowa wersja Lexusa GS I, znana jako „President”, oferowała pełen pakiet luksusu i nowoczesnej technologii, w tym skórzane fotele z funkcją pamięci ustawień, zaawansowany system audio oraz wiele innych udogodnień, które podnosiły komfort jazdy na zupełnie nowy poziom.

Na rynku wtórnym ceny za używany Lexus GS I są obecnie zróżnicowane i zależą od stanu technicznego pojazdu, roku produkcji oraz przebiegu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Lexusy słyną z niezawodności, co często przekłada się na wysoką wartość rynkową nawet starszych modeli.

Opinie użytkowników i ekspertów o Lexusie GS I

Użytkownicy Lexusa GS I często wskazują na niezawodność i komfort jazdy jako kluczowe atuty tego modelu. Wielu z nich podkreśla, że mimo upływu lat, samochód wciąż prezentuje się elegancko i wspiera ich codzienną mobilność bez znaczących problemów technicznych. Wysoka jakość wykonania wnętrza oraz dobre właściwości jezdne zdobywają pochwały od właścicieli.

Eksperci motoryzacyjni często zwracają uwagę na efektywność silnika V6 oraz na zbalansowane prowadzenie Lexusa GS I. Przyznanie temu modelowi wielu nagród w kategoriach jakości i niezawodności tylko potwierdza jego wysoką pozycję w segmencie luksusowych sedanów. Eksperci cenią również jego uniwersalność, która pozwala na komfortowe podróżowanie zarówno w ruchu miejskim, jak i na długich dystansach.

Mimo iż Lexus GS I nie jest już produkowany, nadal cieszy się dobrą opinią na rynku wtórnym. Wielu użytkowników docenia fakt, że auta tej marki, w tym GS I, utrzymują wysoką wartość odsprzedaży. To świadczy o trwałości konstrukcji i ogólnym zadowoleniu z posiadania tego modelu, co jest istotnym aspektem przy wyborze samochodu używanego.

Podsumowanie

Lexus GS I to nie tylko symbol luksusu, ale również dowód na to, że innowacyjność i niezawodność mogą iść w parze z elegancją. Każdy szczegół tego modelu, od zaawansowanych silników po przemyślane wyposażenie, został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i satysfakcji z jazdy. Jeśli cenisz sobie doskonałe osiągi, wyrafinowaną estetykę oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, Lexus GS I może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników tego wyjątkowego samochodu i odkrywania, jak może on wzbogacić Twoje codzienne podróże. Niezależnie od tego, czy szukasz informacji o zakupie, czy po prostu jesteś miłośnikiem motoryzacji, Lexus GS I z pewnością dostarczy wielu tematów do eksploracji.

foto: Lexus