Lexus ES III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata precyzji i luksusu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie. Lexus ES III to nie tylko samochód, to wyrafinowana symfonia technologii i komfortu, która przemówi do każdego miłośnika motoryzacji. Odkryj jego zaawansowane dane techniczne, zaskakujące wymiary, dynamikę silników, a także ekonomiczne spalanie i imponującą pojemność. Poznaj realne opinie użytkowników i sprawdź, jak Lexus ES III plasuje się na tle konkurencji cenowej. Czy jesteś gotowy na podróż poznawczą, która zmieni Twoje postrzeganie jazdy?

Dane techniczne i wymiary Lexusa ES III

Zacznijmy od technicznej strony Lexusa ES III. Jest to model wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,5 litra, który generuje moc 272 koni mechanicznych. Lexus ES III może pochwalić się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,1 sekundy, co jest imponującym wynikiem dla samochodu tej klasy.

Przejdźmy teraz do wymiarów tego luksusowego sedanu. Lexus ES III ma długość 4975 mm, szerokość 1860 mm i wysokość 1445 mm, co zapewnia przestronność i komfort jazdy dla wszystkich pasażerów. Rozstaw osi wynosi 2870 mm, co przekłada się na stabilność i płynność jazdy, nawet przy wyższych prędkościach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Kiedy mówimy o silnikach, Lexus ES III nie pozostawia miejsca na kompromisy. Oprócz wspomnianego silnika V6 o pojemności 3,5 litra, dostępna jest również wersja z silnikiem hybrydowym. Ten ostatni łączy w sobie 2,5-litrowy silnik benzynowy z czterema cylindrami i silnik elektryczny, dostarczając łączną moc 218 koni mechanicznych. Dzięki temu, Lexus ES III w wersji hybrydowej zapewnia nie tylko oszczędność paliwa, ale także płynną, cichą jazdę, charakterystyczną dla pojazdów elektrycznych.

Warto podkreślić, że oba silniki są sprzężone z zaawansowaną, 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która zapewnia płynne i precyzyjne przełożenia, a tym samym optymalizację wydajności i spalania. Lexus ES III to bez wątpienia samochód, który łączy w sobie luksus i wydajność, dostarczając niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Jeśli chodzi o spalanie, Lexus ES III z silnikiem V6 o pojemności 3,5 litra może zaoferować atrakcyjne parametry. Średnie spalanie na poziomie 9,1 l/100km w cyklu mieszanym to wynik, który bez wątpienia spełnia oczekiwania kierowców luksusowych sedanów. W przypadku wersji hybrydowej, w której łączą się siły silnika benzynowego i elektrycznego, spalanie jest jeszcze bardziej imponujące, osiągając średnio 6,6 l/100km.

W kwestii pojemności zbiornika paliwa, Lexus ES III również nie pozostaje w tyle. Zbiornik o pojemności 60 litrów zapewnia długodystansowy zasięg, co jest niezwykle ważne dla osób często podróżujących. Dzięki temu, Lexus ES III jest samochodem, który umożliwia długie, nieprzerwane podróże, dostarczając jednocześnie niezrównanego komfortu i luksusu jazdy.

Ceny nowych i używanych modeli Lexusa ES III

Ceny nowych modeli Lexusa ES III zaczynają się od kwoty około 180 000 złotych dla podstawowych wersji, co czyni go jednym z bardziej dostępnych luksusowych sedanów na rynku. Wersje wyposażone w pełny pakiet opcji czy silniki hybrydowe mogą osiągnąć cenę znacznie przekraczającą 200 000 złotych, co odzwierciedla ich zaawansowanie technologiczne i bogate wyposażenie.

Na rynku wtórnym ceny używanych egzemplarzy Lexusa ES III są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg czy stan techniczny pojazdu. Można znaleźć modele w cenach już od około 50 000 złotych, co sprawia, że luksusowa jazda staje się bardziej przystępna dla szerszego grona odbiorców.

Warto pamiętać, że Lexus ES III to samochód, który słynie z trwałości i niezawodności, co sprawia, że nawet starsze modele zachowują stosunkowo wysoką wartość na rynku wtórnym. Wysoka jakość wykonania i niska awaryjność to czynniki, które wpływają na utrzymanie wartości Lexusa przez wiele lat.

Podczas rozważania zakupu Lexusa ES III, zarówno nowego, jak i używanego, warto zwrócić uwagę na koszty eksploatacji i serwisowania, które mogą mieć wpływ na ostateczną decyzję. Luksusowe sedany, jak Lexus ES III, charakteryzują się wyższymi kosztami utrzymania, co jest ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

Opinie użytkowników i ekspertów o Lexusie ES III

Opinie użytkowników Lexusa ES III często podkreślają wyjątkowy komfort jazdy oraz wysoką jakość wykonania wnętrza, które są znakami rozpoznawczymi marki Lexus. Wiele osób zwraca uwagę na cichą i płynną pracę silnika oraz na doskonałe wyciszenie kabiny, które znacząco wpływają na komfort podróżowania, nawet na długich dystansach.

Eksperci motoryzacyjni nie szczędzą pochwał Lexusowi ES III za jego dynamikę i osiągi, jak również za innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane w tym modelu. Szczególnie doceniają zastosowanie zaawansowanego układu hybrydowego, który łączy efektywność ekonomiczną z odpowiedzialnością ekologiczną, umiejscawiając Lexusa ES III w czołówce samochodów swojej klasy.

Podsumowanie

Lexus ES III to kwintesencja luksusu i innowacyjności, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów motoryzacji. Z jego imponującymi danymi technicznymi, efektywnością spalania oraz eleganckimi wymiarami, Lexus staje się wyraźnym punktem odniesienia w swojej klasie. Jeśli poszukujesz samochodu, który łączy w sobie komfort, wydajność i prestiż, zachęcamy do głębszego poznania świata Lexusa ES III. Odwiedź salon, umów się na jazdę próbną lub poszukaj opinii aktualnych użytkowników, aby przekonać się, że luksusowa jazda może być równie ekscytująca, co praktyczna. Odkryj Lexusa ES III i pozwól, aby stał się on Twoim towarzyszem w codziennych podróżach oraz wyjątkowych okazjach.

foto: Lexus