Lexus ES I- dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata prestiżowej motoryzacji, gdzie elegancja spotyka się z innowacyjnością. Lexus ES I to synonim luksusu w każdym calu, a jego dane techniczne i wymiary to poezja inżynieryjna, która przyciąga spojrzenia i budzi podziw. Czy jesteś ciekaw, jak wypada w praktyce? Poznaj opinie użytkowników, zbadaj realne spalanie i przekonaj się, czy wartość tego wyrafinowanego modelu odpowiada Twoim oczekiwaniom cenowym. To nie tylko samochód – to dzieło sztuki na kołach.

Dane techniczne Lexusa ES I

Pod maską Lexusa ES I kryje się prawdziwa inżynieryjna perła. Mówimy tu o silniku V6 o pojemności 3,0 litra, który generuje imponującą moc 210 KM. Ten samochód nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również osiągami, które bez problemu sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających kierowców.

Co więcej, Lexus ES I jest wyposażony w zaawansowany system napędowy, który zapewnia nie tylko płynną i komfortową jazdę, ale również optymalizuje zużycie paliwa. Dzięki temu, mimo imponującej mocy, spalanie tego modelu jest na zaskakująco niskim poziomie. To idealne połączenie luksusu, mocy i ekonomii.

Wymiary i pojemność samochodu

Nie można mówić o Lexusie ES I, nie wspominając o jego imponujących wymiarach. Długość tego modelu wynosi 4,88 metra, szerokość – 1,82 metra, a wysokość – 1,45 metra. Dzięki tym proporcjom, Lexus ES I oferuje przestronne wnętrze, które zapewnia komfort nawet podczas najdłuższej podróży.

Pojemność bagażnika Lexusa ES I to kolejny atut tego modelu. Oferuje on 490 litrów przestrzeni ładunkowej, co pozwala na komfortowe pakowanie nawet dużej ilości bagażu. Jest to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i przestrzeń, nie rezygnując przy tym z luksusu.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwa, która wynosi 65 litrów. Tak duży zasób paliwa pozwala na długie podróże bez konieczności częstego tankowania. Lexus ES I to samochód, który idealnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Spalanie i efektywność Lexusa ES I

Spalanie Lexusa ES I jest aspektem, który zasługuje na osobne wyróżnienie. Pomimo potężnej mocy, jaką generuje jego silnik V6 o pojemności 3,0 litra, jest to model niezwykle ekonomiczny. Średnie spalanie w cyklu miejskim wynosi około 11,5 litra na 100 km, natomiast na trasie spada do około 7,5 litra na 100 km. Jest to wynik, który, biorąc pod uwagę osiągi samochodu, jest naprawdę imponujący.

Pod względem efektywności, Lexus ES I również nie ma sobie równych. Dzięki zaawansowanemu systemowi napędowemu, ten samochód zapewnia nie tylko płynną i komfortową jazdę, ale również optymalizuje zużycie paliwa. Połączenie luksusu, mocy i ekonomii czyni go jednym z najbardziej efektywnych i ekologicznych modeli w swojej klasie.

Ceny i dostępność na rynku

Ceny Lexusa ES I oscylują w zależności od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny pojazdu oraz wyposażenie dodatkowe. Nabywcy powinni być przygotowani na wydatek sięgający przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, co jest ceną adekwatną do oferowanego luksusu i zaawansowanej technologii.

Mimo że Lexus ES I to model z wyższej półki cenowej, jego dostępność na rynku wtórnym jest stosunkowo dobra. Zainteresowani mogą znaleźć egzemplarze w różnym stanie, co pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych możliwości finansowych.

Ceny Lexusa ES I mogą ulec zmianie w zależności od konkretnego rynku i popytu. Z tego względu potencjalni nabywcy powinni regularnie monitorować sytuację rynkową, aby móc skorzystać z najlepszej możliwej oferty cenowej.

Opinie użytkowników często podkreślają, że zakup Lexusa ES I to inwestycja w jakość i prestiż, co sprawia, że ceny są postrzegane jako uzasadnione. Warto zatem rozważyć zakup tego modelu, biorąc pod uwagę zarówno jego walory techniczne, jak i potencjalną wartość rezydualną.

Opinie użytkowników i ekspertów automobilowych.

Opinie użytkowników Lexusa ES I potwierdzają, iż jest to pojazd, który wyróżnia się na tle konkurencji pod względem komfortu jazdy i jakości wykonania. Wnętrze samochodu jest często chwalone za eleganckie wykończenie i przestronność, która zapewnia wygodę nawet podczas długich podróży.

Wydajność silnika i płynność zmiany biegów również nie umykają uwadze zadowolonych właścicieli. Wiele opinii podkreśla, że pomimo potężnej mocy, Lexus ES I cechuje się umiarkowanym spalaniem, co jest istotnym atutem w codziennej eksploatacji.

Eksperci motoryzacyjni nie szczędzą pochwał Lexusowi ES I za połączenie luksusu z nowoczesną technologią. Jest to model, który z powodzeniem łączy w sobie styl, wydajność i ekonomiczność, czyniąc go atrakcyjnym wyborem na rynku samochodów premium.

Podsumowanie

Lexus ES I to bez wątpienia wyjątkowy pojazd, który łączy w sobie luksus, innowacyjność i ekonomiczność. Jeśli cenisz sobie elegancję oraz zaawansowaną technologię, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników tej prestiżowej marki i odkrywania, jak Lexus ES I może wzbogacić Twoje doświadczenia motoryzacyjne. Nie zapomnij również śledzić aktualnych ofert rynkowych, aby znaleźć najlepszy egzemplarz dla siebie. Odkryj samochód, który nie tylko przyciąga spojrzenia, ale też jest wyrazem Twojego stylu i klasy.

foto: Lexus