Land Rover Defender II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata wszechstronności i niezawodności, gdzie Land Rover Defender II stawia nowe standardy w segmencie luksusowych SUV-ów. Odkryj maszynę gotową na każde wyzwanie, od miejskiej dżungli po niezbadane szlaki. Techniczne detale, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta, połączone z opiniami użytkowników i aktualnymi cenami, przedstawiamy w naszym artykule. Czy Defender II to faktycznie ikona wszechstronności? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Land Rover Defender II

Model Land Rover Defender II może poszczycić się imponującymi danymi technicznymi, które czynią go jednym z najbardziej wszechstronnych SUV-ów na rynku. Pojazd jest wyposażony w silnik o mocy do 400 KM, gwarantujący dynamiczną jazdę zarówno na autostradzie, jak i w trudnym terenie. Dostępne są wersje z napędem na cztery koła oraz z reduktorem, co dodatkowo zwiększa możliwości off-road.

Jeżeli chodzi o wymiary, Land Rover Defender II ma 5018 mm długości, 2105 mm szerokości oraz 1967 mm wysokości, co czyni go jednym z największych modeli w swojej klasie. Przestronne wnętrze zapewnia komfort dla wszystkich pasażerów, a bagażnik o pojemności 1075 litrów umożliwia bezproblemowe spakowanie niezbędnego sprzętu na wyprawy terenowe.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Land Rover Defender II jest dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, które zapewniają imponujący zakres mocy i wydajności. W ofercie znajdziemy zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Wersje benzynowe to 2.0 P300 z 300 KM oraz 3.0 P400 o mocy 400 KM. Te jednostki napędowe łączą wysoką moc i moment obrotowy, co gwarantuje doskonałe osiągi zarówno w terenie, jak i na drodze.

Jeżeli chodzi o silniki wysokoprężne, Land Rover Defender II oferuje 2.0 D200 o mocy 200 KM oraz 2.0 D240 z 240 KM. Te silniki nie tylko zapewniają solidną moc, ale także charakteryzują się efektywnym zużyciem paliwa i mniejszą emisją CO2. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, Defender II zapewnia niezawodność oraz wszechstronność, której oczekujesz od luksusowego SUV-a.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa Land Rover Defender II

Spalanie Land Rover Defender II jest relatywnie efektywne, biorąc pod uwagę jego rozmiar i moc. Silniki benzynowe P300 i P400 zużywają średnio od 9,5 do 12,5 litra paliwa na 100 km, natomiast silniki wysokoprężne D200 i D240, znane z efektywnego zużycia paliwa, zużywają średnio od 7,5 do 9 litrów na 100 km. Wszystko to, oczywiście, zależy od stylu jazdy i warunków na drodze.

Pojemność zbiornika paliwa Land Rover Defender II wynosi imponujące 90 litrów, co umożliwia długie podróże bez konieczności częstego tankowania. To dodatkowe udogodnienie, które podkreśla wszechstronność i niezawodność tego luksusowego SUV-a, zarówno na drogach, jak i poza nimi.

Ceny nowych i używanych modeli Land Rover Defender II

Ceny nowych modeli Land Rover Defender II rozpoczynają się od około 250 000 PLN za wersję podstawową, co podkreśla prestiż i luksusowy charakter tego pojazdu. Opcje dodatkowe oraz wyższe wersje wyposażenia mogą znacząco podnieść tę kwotę, co jest typowe dla pojazdów tej klasy.

Rynek wtórny oferuje modele Land Rover Defender II w bardziej przystępnych cenach, ale nadal należy liczyć się z wysokimi kwotami. Używane egzemplarze, w zależności od stanu i rocznika, mogą kosztować od 200 000 PLN wzwyż, przy czym zachowują one wysoki standard jakości charakterystyczny dla tej marki.

Wartość pojazdu Land Rover Defender II jest uzależniona od wielu czynników, takich jak przebieg, stan techniczny czy historia serwisowa. Przy zakupie używanego modelu, potencjalni nabywcy powinni dokładnie przeanalizować te aspekty, aby zapewnić sobie wybór Defendara, który spełni oczekiwania zarówno pod względem wydajności, jak i ekonomiczności.

Opinie użytkowników i ekspertów o Land Rover Defender II.

Opinie użytkowników na temat Land Rover Defender II często podkreślają jego wszechstronność i zdolności terenowe. Te właściwości stawiają go w czołówce pojazdów SUV, które oferują zarówno komfort, jak i niezawodność w trudnych warunkach. Właściciele chwalą także wysoki poziom wykończenia wnętrza oraz bogate wyposażenie, których oczekują od pojazdu klasy premium.

Ekspertom motoryzacyjnym imponuje rozwój technologiczny, jaki Land Rover Defender II zaprezentował w stosunku do swojego poprzednika. Nowoczesne systemy wspomagania jazdy, zaawansowane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa oraz efektywność jednostek napędowych to elementy, które zdobywają uznanie specjalistów branżowych.

Chociaż wiele opinii na temat Land Rover Defender II jest pozytywnych, niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na wysokie koszty utrzymania i serwisowania pojazdu. Podkreślają, że luksus i niezawodność idą w parze z większymi wydatkami, co jest istotnym czynnikiem do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Podsumowanie

Land Rover Defender II to bez wątpienia pojazd, który łączy w sobie luksus, wszechstronność i niezawodność. Z imponującymi danymi technicznymi, szeroką gamą silników oraz przemyślanymi rozwiązaniami, jest gotowy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników motoryzacji. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet tego niezwykłego SUV-a, a także do śledzenia aktualnych trendów i opinii, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Czy to na bezdrożach, czy w miejskiej dżungli – Land Rover Defender II jest przygotowany na każdą przygodę. Odkryj go sam i doświadcz jazdy bez ograniczeń.

foto: Land Rover