Lancia Ypsilon II – dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli marzysz o włoskim stylu zamkniętym w kompaktowej formie, Lancia Ypsilon II z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Ten artykuł zabierze Cię w podróż po technicznych niuansach pojazdu, które definiują jego charakter i osiągi. Od szczegółowych wymiarów, przez realne dane dotyczące spalania, aż po aktualne ceny i opinie użytkowników – przygotuj się na kompendium wiedzy, które pomoże Ci zdecydować, czy Lancia Ypsilon II to Twój przyszły towarzysz dróg.

Dane techniczne Lancia Ypsilon II

Pod maską Lancia Ypsilon II znajduje się wiele intrygujących rozwiązań technicznych. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to zastosowanie silnika 1.2 Fire EVO II. Ten 4-cylindrowy silnik benzynowy generuje moc 69 KM, co sprawia, że samochód jest w stanie osiągnąć prędkość 100 km/h w czasie 14,5 sekundy. Mimo tych osiągów, pojazd charakteryzuje się stosunkowo niskim zużyciem paliwa, wynoszącym średnio 5,1 l/100 km.

Jeśli chodzi o układ jezdny, Lancia Ypsilon II wykorzystuje przedni układ zawieszenia typu McPherson oraz tylny układ zawieszenia na belce skrętnej. Te rozwiązania gwarantują nie tylko komfort jazdy, ale również dobrą przyczepność i stabilność na drodze. Dodatkowo, samochód wyposażony jest w 5-biegową skrzynię biegów, co przekłada się na płynne i precyzyjne zmiany biegów.

Wymiary Lancia Ypsilon II również zasługują na uwagę. Samochód ma długość 384 cm, szerokość 167 cm i wysokość 152 cm. Rozstaw osi wynosi natomiast 239 cm. Te proporcje sprawiają, że jest to kompaktowy pojazd, idealny do poruszania się po zatłoczonych miastach, ale jednocześnie oferujący wystarczająco dużo przestrzeni wewnątrz dla komfortu pasażerów.

Wymiary i pojemność Lancia Ypsilon II

Wymiary Lancia Ypsilon II to kluczowe dane, decydujące o funkcjonalności i komfortowych warunkach jazdy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, samochód ma długość 384 cm, szerokość 167 cm i wysokość 152 cm. Dzięki takim wymiarom karoserii, auto doskonale sprawdza się w miejskim zgiełku, umożliwiając łatwe parkowanie i manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Co równie ważne, Lancia Ypsilon II oferuje przestronne wnętrze. Rozstaw osi wynoszący 239 cm przekłada się na wygodę pasażerów zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach. Dzięki temu, pomimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych, samochód zapewnia użytkownikom komfort jazdy na poziomie większych modeli.

Warto również wspomnieć o pojemności bagażnika w Lancia Ypsilon II. Wynosi ona 245 litrów, co jest wartością typową dla aut segmentu B. Po złożeniu tylnej kanapy, przestrzeń bagażowa zwiększa się nawet do 820 litrów, co umożliwia przewożenie większych przedmiotów.

Podsumowując, Lancia Ypsilon II to samochód o kompaktowych wymiarach zewnętrznych, który jednocześnie oferuje przestronne wnętrze i duży bagażnik. Te cechy czynią go idealnym wyborem dla osób szukających auta miejskiego, które jednocześnie będzie w stanie sprostać wyzwaniom dłuższych podróży.

Spalanie Lancia Ypsilon II

Spalanie Lancia Ypsilon II to aspekt, który zasługuje na szczególną uwagę. Przy korzystaniu z silnika 1.2 Fire EVO II, ten samochód zużywa średnio około 5,1 l/100 km, co jest konkurencyjną wartością w segmencie kompaktowych samochodów miejskich. Niskie spalanie przekłada się na niższe koszty eksploatacji, co jest niewątpliwym atutem dla osób, które cenią sobie ekonomiczną jazdę.

Również w warunkach miejskich Lancia Ypsilon II prezentuje się bardzo korzystnie. Spalanie w cyklu miejskim wynosi około 6,5 l/100 km, co jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę intensywną eksploatację w zmiennych warunkach ruchu. To pokazuje, że samochód ten jest odpowiednim wyborem dla osób, które przede wszystkim poruszają się po mieście.

W przypadku długodystansowych podróży, spalanie Lancia Ypsilon II również nie pozostawia wiele do życzenia. W cyklu pozamiejskim wartość ta spada do około 4,3 l/100 km, co potwierdza efektywność silnika i dobrą aerodynamikę pojazdu. Dzięki temu, Lancia Ypsilon II to auto, które sprawdzi się zarówno w codziennym ruchu miejskim, jak i podczas weekendowych wypadów za miasto.

Ceny Lancia Ypsilon II

Ceny Lancia Ypsilon II są atrakcyjne dla segmentu małych samochodów miejskich. W zależności od wersji wyposażenia i roku produkcji, ceny używanych egzemplarzy na rynku wtórnym mogą się znacznie różnić, co daje szerokie spektrum możliwości dla potencjalnych nabywców.

Nabywając nowe auto prosto z salonu, klient musiał liczyć się z wydatkiem wyższym niż w przypadku konkurencyjnych modeli z tego segmentu. Było to odzwierciedlenie włoskiego designu i charakteru marki. Obecnie, Lancia Ypsilon II jest dostępna wyłącznie na rynku wtórnym, gdzie ceny są zróżnicowane i uzależnione od stanu technicznego pojazdu oraz jego historii serwisowej.

Decydując się na zakup Lancia Ypsilon II, warto również rozważyć koszty ewentualnych napraw i konserwacji, które mogą wpłynąć na całkowity koszt posiadania samochodu. Ta wartość może się różnić w zależności od dostępności części zamiennych i specyfiki danego modelu, co jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Opinie o Lancia Ypsilon II

Opinie posiadaczy Lancia Ypsilon II często podkreślają jej wyjątkowy, włoski styl i kompaktowe wymiary, które sprawdzają się doskonale w warunkach miejskich. Użytkownicy zwracają uwagę na to, jak łatwo można nią manewrować na ciasnych uliczkach i problematycznych parkingach.

Użytkownicy Lancia Ypsilon II chwalą ten model za komfort jazdy, który wynika zarówno z dobrze zaprojektowanego wnętrza, jak i z miękkiego zawieszenia. Wielu kierowców podkreśla, że samochód oferuje przyjemne doznania za kierownicą, co jest niewątpliwym atutem dla osób spędzających w aucie wiele godzin dziennie.

Jednym z aspektów, który według wielu użytkowników wymaga poprawy w Lancia Ypsilon II, jest pojemność bagażnika. Mimo możliwości zwiększenia przestrzeni poprzez złożenie tylnej kanapy, na co dzień bagażnik może okazać się niewystarczający dla potrzeb rodziny czy podczas dłuższych wyjazdów.

Użytkownicy doceniają również niskie spalanie Lancia Ypsilon II, które przekłada się na ekonomiczną eksploatację pojazdu. Szczególnie w połączeniu z dynamicznym silnikiem, samochód ten jest postrzegany jako rozsądny kompromis między kosztami utrzymania a przyjemnością z jazdy.

Podsumowanie

Lancia Ypsilon II to wyjątkowe połączenie włoskiego stylu i miejskiej funkcjonalności. Jeśli poszukujesz auta o kompaktowych wymiarach, oszczędnym silniku i przemyślanym wnętrzu, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Nie zapominajmy o atrakcyjności cenowej na rynku wtórnym, która czyni go dostępnym dla szerokiego grona kierowców. Zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy na temat Lancia Ypsilon II oraz do przeczytania opinii innych użytkowników, co pomoże Ci w dokonaniu świadomego wyboru. Odkryj więcej o tym samochodzie i pozwól sobie na odrobinę włoskiego szyku na codziennej drodze!

foto: Lancia