Lancia Musa I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Marzenie o włoskim stylu zamknięte w kompaktowej formie – oto Lancia Musa I, której elegancja i funkcjonalność zdobyły serca miłośników motoryzacji. W tym artykule zagłębimy się w detale techniczne, które definiują ten model: od wymiarów, przez gamę silników, aż po spalanie i pojemność. Zajmiemy się również aspektem, który każdego nabywcę interesuje najbardziej – cenami i opiniami użytkowników. Czy Lancia Musa I to nadal kusząca propozycja na rynku samochodów używanych? Przekonajmy się razem.

Dane techniczne i wymiary Lancia Musa I

W przypadku modelu Lancia Musa I, dane techniczne i wymiary są jednymi z kluczowych elementów definiujących ten samochód. Jego długość wynosi 399 cm, co czyni go jednym z większych pojazdów w swojej klasie. Szerokość 170 cm i wysokość 166 cm gwarantują komfort jazdy oraz przestronne wnętrze. Rozstaw osi wynoszący 254 cm zapewnia stabilność na drodze.

Waga Lancii Musa I oscyluje w granicach 1240 – 1305 kg, co bezpośrednio wpływa na dynamikę samochodu. Mimo to, Lancia zdołała zrównoważyć ciężar pojazdu z jego mocą, co pozwala kierowcom cieszyć się zaskakującą zwinnością na drodze.

Pojemność bagażnika w modelu Lancia Musa I wynosi od 390 do 520 litrów, co jest efektem zastosowania systemu „sliding rear seat”. Wykorzystanie tej innowacji pozwoliło na zwiększenie pojemności bagażnika, co z pewnością docenią rodziny z dziećmi.

Pod maską Lancii Musa I znajdują się silniki o pojemności od 1.2 do 1.9 litra, które charakteryzują się mocą od 60 do 100 KM. Ta różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć wariant najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom, zarówno pod względem mocy, jak i zużycia paliwa.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wśród dostępnych silników w modelu Lancia Musa I znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i dieselowe. Wybór zaczyna się od ekonomicznego silnika 1.2 Fire o mocy 60 KM, charakteryzującego się niskim zużyciem paliwa i sprawnym działaniem, idealnego do jazdy miejskiej.

Kolejnym silnikiem jest 1.4 Fire, generujący 77 KM. Ten benzynowy silnik to doskonałe połączenie dynamiki i oszczędności, które zaskakuje swoją efektywnością. Jest to opłacalna opcja dla użytkowników, którzy szukają kompromisu pomiędzy wydajnością a ekonomią.

W ofercie Lancii Musa I nie zabrakło także silników dieselowych. Na uwagę zasługuje 1.3 Multijet o mocy 70 lub 90 KM, który wyróżnia się nie tylko niskim spalaniem, ale także cichą pracą i dobrą dynamiką. Jest to idealny wybór dla osób, które przemierzają długie dystanse i cenią sobie ekonomię eksploatacji.

Najmocniejszym silnikiem w ofercie jest 1.9 Multijet o mocy 100 KM. Ta jednostka to prawdziwa gratka dla miłośników mocniejszych wrażeń za kierownicą. Diesel 1.9 oferuje nie tylko wysoką moc, ale także niskie spalanie i długą żywotność, co czyni go niezawodnym towarzyszem podróży.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie w modelu Lancia Musa I zależy od wybranego silnika. Najmniejszym zużyciem paliwa charakteryzuje się jednostka 1.2 Fire, która pozwala przejechać średnio 100 km na około 5,5 litra benzyny. Dlatego jest to idealna opcja dla osób szukających oszczędności, szczególnie gdy przeważa u nich jazda miejska.

Silniki dieselowe również oferują atrakcyjne wskaźniki zużycia paliwa. W przypadku jednostki 1.3 Multijet, spalanie na poziomie około 4,5 litra na 100 km pozwala na ekonomiczne pokonywanie długich tras. Z kolei najmocniejszy silnik 1.9 Multijet, mimo imponującej mocy, zużywa średnio około 5,7 litra oleju napędowego na 100 km.

W przypadku pojemności bagażnika, Lancia Musa I oferuje elastyczne rozwiązania. Dzięki systemowi „sliding rear seat”, możliwe jest regulowanie przestrzeni bagażowej w zależności od potrzeb. W standardowej konfiguracji, bagażnik oferuje 390 litrów miejsca, co jest wystarczające na codzienne zakupy czy krótkie wyjazdy.

Jeśli jednak potrzebna jest większa przestrzeń, możliwe jest przesunięcie tylnej kanapy, co zwiększa pojemność bagażnika do 520 litrów. Taka przestrzeń to już komfortowe warunki do pakowania bagażu na długie wakacyjne wyjazdy czy podczas przewożenia większych ładunków.

Ceny i wersje wyposażenia

Ceny Lancii Musa I na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od konkretnego rocznika, wersji wyposażenia oraz stanu technicznego pojazdu. Na rynku samochodów używanych, Lancia Musa I w dobrze utrzymanym stanie i z bogatym wyposażeniem może kosztować od 10 000 do 15 000 zł, co czyni ją atrakcyjną ofertą wśród kompaktowych minivanów.

Wersje wyposażenia Lancii Musa I zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu różnorodnych potrzeb klientów. Oro oraz Platino to dwie z najbardziej luksusowych opcji, które oferują m.in. skórzaną tapicerkę, system nawigacji satelitarnej i automatyczną klimatyzację, podnosząc tym samym standard podróżowania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Lancia Musa I

Opinie użytkowników na temat Lancia Musa I często podkreślają jej elegancki design i komfort jazdy. Zadowolenie wyrażane jest przede wszystkim w kontekście przestronnego wnętrza i funkcjonalności systemu „sliding rear seat”, który pozwala zmienić konfigurację przestrzeni bagażowej. Mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, użytkownicy cenią sobie także adekwatną moc silników oraz ich ekonomiczne spalanie.

Ekspertów motoryzacyjnych przyciąga w Lancii Musa I przede wszystkim połączenie stylu z funkcjonalnością. W recenzjach często wskazuje się na wysoki poziom wykończenia wnętrza, co jest niestandardowe dla segmentu kompaktowych MPV. Krytyka pojawia się sporadycznie i zazwyczaj dotyczy relatywnie wysokich kosztów serwisowania, które jednak są kompensowane przez niskie spalanie i solidność konstrukcji.

Podsumowanie

Lancia Musa I to pojazd, który z powodzeniem łączy elegancję włoskiego designu z praktycznością kompaktowego minivana. Bogata paleta silników, przestronne wnętrze i przemyślane rozwiązania, takie jak system „sliding rear seat”, sprawiają, że ten model wciąż cieszy się zainteresowaniem na rynku wtórnym. Jeśli szukasz samochodu, który będzie nie tylko piękny, ale i funkcjonalny, Lancia Musa I może okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i osobistego przekonania się o zaletach tego włoskiego minivana. Czy to będzie Twoja następna motoryzacyjna miłość? Tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie, eksplorując świat Lancii Musa I.