KIA Sportage II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Poznaj KIA Sportage II – SUV, który z sukcesem łączy w sobie dynamiczny design, praktyczne wymiary i oszczędne silniki. Ten model to odpowiedź na potrzeby kierowców ceniących sobie zarówno komfort jazdy, jak i ekonomiczność. Zapraszamy do zgłębienia świata danych technicznych, które składają się na obraz tego popularnego pojazdu – odkryj z nami jego pojemność, spalanie, a także aktualne ceny i opinie użytkowników, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie.

Dane techniczne i wymiary KIA Sportage II

Dane techniczne KIA Sportage II zawierają wiele informacji, które mogą zainteresować potencjalnych nabywców. Pod maską tego SUV-a znajdują się różne warianty silników benzynowych i diesla, z możliwością wyboru między skrzynią biegów manualną a automatyczną. Wydajność tych jednostek napędowych waha się od 114 do 174 KM, co umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb i stylu jazdy.

Jeśli chodzi o wymiary, KIA Sportage II prezentuje się imponująco na drodze. Długość pojazdu wynosi 4350 mm, szerokość 1800 mm, a wysokość 1695 mm, co zapewnia komfortowe warunki dla pasażerów oraz łatwość manewrowania. Wysokość prześwitu to 172 mm, co pozwala na bezproblemowe pokonywanie różnych przeszkód terenowych.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Model KIA Sportage II oferuje naprawdę szeroki zakres dostępnych silników, dzięki czemu każdy kierowca może znaleźć coś dla siebie. Wersje benzynowe obejmują jednostki o pojemnościach 1.6, 2.0 i 2.7, z których najmocniejsza generuje aż 175 KM mocy. Opcje diesla obejmują jednostki 2.0 CRDi o różnych wariantach mocy – począwszy od 112 KM, a kończąc na 140 KM.

Wszystkie silniki KIA Sportage II charakteryzują się solidnym momentem obrotowym, który zapewnia dynamiczne przyspieszenie i płynne przenoszenie mocy na koła. Co więcej, niezależnie od wyboru silnika, kierowcy mogą liczyć na systemy wspomagające jazdę, takie jak ABS, ESP czy system kontroli trakcji, które zapewniają bezpieczeństwo i pewność jazdy w każdych warunkach.

Spalanie i pojemność bagażnika KIA Sportage II

Pojemność bagażnika w KIA Sportage II to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę potencjalnych nabywców. Standardowo bagażnik oferuje 740 litrów przestrzeni, co jest imponującym wynikiem wśród SUV-ów tej klasy. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność rośnie do imponujących 1547 litrów, co zdecydowanie zwiększa praktyczność tego modelu.

Spalanie KIA Sportage II jest kolejnym aspektem, który warto omówić. Dla silników benzynowych, spalanie waha się od 7,9 do 9,4 litra na 100 km w cyklu mieszanym. W przypadku jednostek diesla, spalanie jest nieco niższe i wynosi od 6,2 do 7,4 litra na 100 km, co potwierdza ich oszczędność.

Warto dodać, że KIA Sportage II jest wyposażona w zbiornik paliwa o pojemności 58 litrów. To oznacza, że przy średnim spalaniu, zasięg pojazdu na pełnym baku może wynieść od 620 do 740 km w przypadku silników diesla, a od 617 do 734 km dla silników benzynowych, co jest zadowalającym wynikiem.

Ceny i wersje wyposażenia KIA Sportage II

Ceny KIA Sportage II na rynku wtórnym są atrakcyjne i mogą się wahać w zależności od roku produkcji, przebiegu oraz stanu technicznego pojazdu. Wersja podstawowa może być dostępna już od około 10 000 zł, podczas gdy bardziej zaawansowane wersje wyposażenia i modele z bogatszą listą opcji mogą osiągać ceny nawet do 20 000 zł.

Wersje wyposażenia KIA Sportage II obejmują różnorodne opcje, od podstawowych po luksusowe. Do najpopularniejszych należą LX, EX oraz specjalne warianty, takie jak np. Limited, które oferują dodatki takie jak skórzana tapicerka czy zaawansowane systemy multimedialne. Wybór odpowiedniej wersji wyposażenia pozwala na dostosowanie auta do indywidualnych preferencji kierowcy.

Opinie użytkowników i eksperci o KIA Sportage II

Opinie użytkowników KIA Sportage II często podkreślają niezawodność i funkcjonalność tego modelu. Wiele wypowiedzi chwali pojazd za jego przestronne wnętrze oraz dużą pojemność bagażnika, co czyni go praktycznym wyborem dla rodzin i osób aktywnie spędzających czas poza domem.

Wśród komentarzy ekspertów motoryzacyjnych, KIA Sportage II jest ceniona za dobrą relację jakości do ceny. Analizy wskazują, że ten SUV oferuje solidne wyposażenie standardowe oraz dobre właściwości jezdne, co jest istotne dla kierowców poszukujących niezawodnego i ekonomicznego samochodu.

Niemniej jednak, niektóre opinie użytkowników zwracają uwagę na wyższe spalanie w silnikach benzynowych, co może być istotnym aspektem przy wyborze konkretnej wersji silnikowej. Jednocześnie, posiadacze wersji diesla często podkreślają ich oszczędność i adekwatne do potrzeb osiągi.

Podsumowanie

KIA Sportage II to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę, oferując dobrą równowagę między wydajnością, komfortem oraz ceną. Niezależnie od tego, czy szukasz ekonomicznego SUV-a do codziennych dojazdów, czy też potrzebujesz niezawodnego partnera do rodzinnych wypraw, ten model może spełnić Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu, odwiedzając salony KIA lub przeglądając fora internetowe, gdzie znajdziesz opinie obecnych użytkowników. Nie zapomnij także o jazdzie próbnej, która jest najlepszym sposobem na przekonanie się, czy KIA Sportage II jest idealnym wyborem dla Ciebie.