Jeep Grand Cherokee III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie motoryzacji istnieją legendy, które definiują siłę, wygodę i niezawodność. Jeep Grand Cherokee III jest właśnie takim gigantem na kołach, który z każdym przejechanym kilometrem potwierdza swoją klasę. Zapraszamy do świata, gdzie techniczne detale, wymiary, mocne silniki oraz realne dane o spalaniu tworzą obraz samochodu, który stał się ikoną na drogach. Zanurz się w szczegółach, które przekonują, że ten SUV to więcej niż tylko środek transportu – to styl życia.

Dane techniczne i wymiary Jeep Grand Cherokee III

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są wymiary Jeep Grand Cherokee III. Ten imponujący SUV ma długość 4822 mm, szerokość 1943 mm i wysokość 1781 mm, co podkreśla jego dominującą sylwetkę na drodze. Przestronny bagażnik oferuje pojemność 782 litrów, która po złożeniu tylnych siedzeń może zostać zwiększona do 1554 litrów.

Zdecydowanie warto przyjrzeć się silnikom, które napędzają Jeep Grand Cherokee III. W ofercie znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne, o mocy od 211 do 352 KM. Wszystkie silniki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną moc i doskonałe osiągi, niezależnie od warunków na drodze.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Jeep Grand Cherokee III oferuje napęd na cztery koła, co zwiększa wydajność jazdy na każdym terenie. Niezależnie od tego, czy jedziesz po asfalcie, czy po trudnym terenie, ten SUV zapewnia stabilność i pewność jazdy.

Pod względem spalania, Jeep Grand Cherokee III prezentuje różne wartości w zależności od typu silnika i warunków jazdy. Średnie spalanie w cyklu mieszanym oscyluje między 8,3 a 14,1 l/100km. To dowodzi, że mimo swojej mocy, ten model stara się być efektywny pod względem zużycia paliwa.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Jeep Grand Cherokee III oferuje różnorodne silniki, które zaspokajają różne potrzeby kierowców. Jednostki benzynowe obejmują między innymi 3.7 V6 o mocy 211 KM, 4.7 V8 generujący 238 KM oraz potężny 5.7 V8 Hemi, który dostarcza aż 352 KM. Każda z tych jednostek została zaprojektowana, aby zapewnić niezrównaną moc i wydajność, bez względu na warunki na drodze.

Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, Jeep Grand Cherokee III oferuje 3.0 V6 CRD generujący 218 KM oraz 3.1 TD o mocy 140 KM. Oba te silniki charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością, zapewniając przy tym doskonałe osiągi i satysfakcjonujące spalanie.

Wszystkie silniki Jeep Grand Cherokee III są skonfigurowane z automatyczną skrzynią biegów, która zapewnia płynną i responsywną jazdę. Bez względu na wybór silnika, możesz liczyć na niezrównaną moc, wydajność i niezawodność, które są znakiem rozpoznawczym tej legendy motoryzacji.

Spalanie i pojemność bagażnika w Jeep Grand Cherokee III

Jeep Grand Cherokee III jest samochodem, który mimo swojej imponującej mocy, stara się utrzymać efektywność pod względem zużycia paliwa. Średnie spalanie tego modelu w cyklu mieszanym oscyluje między 8,3 a 14,1 l/100km, co jest wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii oraz doskonałego dopasowania jednostek napędowych.

Co więcej, Jeep Grand Cherokee III nie jest tylko mocny, ale również praktyczny. Zauważyć to można zwłaszcza pod kątem pojemności bagażnika, który oferuje do 782 litrów przestrzeni. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie duże przestrzenie bagażowe, niezależnie od tego, czy wybierają się na długie wakacje, czy też potrzebują dodatkowego miejsca na codzienne zakupy.

Kiedy tylne siedzenia Jeep Grand Cherokee III są złożone, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 1554 litrów. Dzięki temu, ten model jest idealnym wyborem dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni bagażowej, np. dla sprzętu sportowego, mebli czy innych dużych przedmiotów.

Orientacyjne ceny na rynku wtórnym

Ceny Jeep Grand Cherokee III na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rocznik, wyposażenie oraz przebieg. W zależności od tych parametrów, ceny mogą wahać się od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet ponad stu tysięcy dla egzemplarzy w najlepszym stanie i z niskim przebiegiem.

Podczas poszukiwania Jeep Grand Cherokee III na rynku wtórnym, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale również na historię serwisową i ewentualne koszty przyszłych napraw. Dobrze utrzymane modele mogą stanowić atrakcyjną inwestycję, oferując solidność i trwałość, które są charakterystyczne dla tej marki.

Opinie użytkowników i ekspertów o Jeep Grand Cherokee III

Opinie użytkowników dotyczące Jeep Grand Cherokee III często podkreślają jego wszechstronność i solidną konstrukcję. Właściciele doceniają przestronne wnętrze oraz wysoki poziom komfortu, który sprawdza się zarówno podczas codziennego poruszania się po mieście, jak i na dłuższych wyprawach poza utarte szlaki.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na doskonałe właściwości jezdne Jeep Grand Cherokee III, szczególnie chwaląc jego zdolności terenowe. Wskazują również na bogate wyposażenie oraz mocne silniki, które gwarantują dynamiczną jazdę i efektywność w różnych warunkach drogowych.

Podsumowanie

Jeep Grand Cherokee III to pojazd, który łączy w sobie siłę, funkcjonalność i wygodę, stając się wyborem dla tych, którzy cenią sobie niezawodność i moc. Warto zwrócić uwagę na jego wszechstronność, zarówno podczas codziennej jazdy, jak i w trudniejszym terenie. Jeśli szukasz SUV-a, który sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni komfort na najwyższym poziomie, rozważ Jeepa Grand Cherokee III. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu, porównywania opinii i testowania tego modelu na żywo, aby doświadczyć jego niezrównanych właściwości. Odkryj, dlaczego Jeep Grand Cherokee III jest uznawany za ikonę w swojej klasie i zdecyduj, czy to czas, aby stał się częścią Twojej motoryzacyjnej pasji.

foto: Jeep