Jeep Compass — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeep Compass to kompaktowy flagowiec marki Jeep, który łączy funkcjonalność pojazdu typu SUV z dynamiką, pewnością prowadzenia oraz niskim zużyciem paliwa samochodu osobowego z segmentu C. Zasadnicza modernizacja w 2011 roku przyniosła restyling nadwozia, podwyższony standard wystroju wnętrza oraz wzrost komfortu jazdy i prowadzenia. Pojawił się nowy turbodiesel o pojemności 2,2 litra oraz wersja 2WD z napędem na przednie koła ─ obok renomowanego napędu 4WD Freedom Drive I® sprawdzającego się doskonale w każdych warunkach.

Jeep Compass dostępny jest w dwóch poziomach wyposażenia: Sport i Limited, napędzanych 2,2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 163 KM i momencie obrotowym 320 Nm w wersji 4WD. Dla wersji z napędem na przednie koła 2WD dostępny jest 2,0-litrowy silnik benzynowy.

Jeep Compass wyposażony jest w bogaty zestaw elementów bezpieczeństwa czynnego i biernego, do których należą m.in. zaawansowane wielostopniowe przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki kurtynowe dla obu rzędów siedzeń oraz systemy: elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP) ze wspomaganiem hamowania awaryjnego BAS, kontroli trakcji ASTC, zapobiegania wywróceniu się pojazdu (ERM), przeciwblokowania hamulców ABS z kalibracją terenową oraz  wspomagający ruszanie na wzniesieniu Hill Start Assist.

źródło: Fiat