Hyundai i20 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Samochód z segmentu B. To kolejny model z popularnej serii aut oznaczonych literką „i”. Hyundai i20 w 2009 roku zastąpił popularny w naszym kraju model Getz.

Hyundai i20 w porównaniu z poprzednikiem jest autem o bardziej nowoczesnej linii i wyposażeniu. Wymiary auta pozostaną takie same, jak wersji 5-drzwiowej. To oznacza 3,94 m długości, 1,71 m szerokości i 1,49 m wysokości oraz 2,525 m rozstawu osi.

W gamie jednostek napędowych oprócz podstawowych silników benzynowych 1.2 o mocy 78 KM i 1.4 o mocy 97 KM, pojawi się także motor o pojemności 1.6-litra i mocy 122 KM. Z kolei dla miłośników diesli przewidziano silnik 1.6 CRDi generujący moc 115 KM.

Zaprojektowany przez europejskich projektantów i20 to samochód z pomysłem – charakteryzuje go uniwersalna stylistyka, eleganckie wnętrze, dynamika jazdy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (m.in. sześć poduszek powietrznych oraz system ABS i EBD w standardzie) – potwierdzony najwyższą notą 5-ciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Wysoki komfort i funkcjonalność zapewniają m.in. klimatyzacja, zestaw stereo z odtwarzaczem CD/MP3 i zintegrowanym wyświetlaczem, elektryczne sterowanie szyb i lusterek, regulowana wysokość fotela kierowcy, pojemny bagażnik.

i20 to bezpośredni konkurent takich samochodów jak Opel Corsa, VW Polo, Ford Fiesta czy Seat Ibiza.

źródło: Hyundai