Hyundai Genesis Coupe — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Sportowa i aerodynamiczna sylwetka oraz klasyczny napęd pozycjonują model jako 2-drzwiowe sportowe Coupe, przystosowane do okazjonalnego przewozu 4 osób. Wnętrze. Jednocześnie kokpit kierowcy został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie codziennego użytkowania i charakteryzuje się przejrzystością oraz elegancją wykończenia.

Wyposażenie. Widok kokpitu kierowcy charakteryzuje się przejrzystością i elegancją. To codzienne przypomnienie, że pojazd ten łączy ze sobą wysokie osiągi z wyrafinowanym dobrym smakiem. Genesis Coupe jest szczególnie dobrze wyposażony. Wśród wielu elementów wyposażenia można wyróżnić: odtwarzacz MP3, imponujący system Audio z 8 głośnikami Infinity i wzmacniaczem, inteligentny kluczyk zbliżeniowy.

Bezpieczeństwo. Mimo sportowego charakteru, Genesis Coupe posiada równie imponujące osiągi jak wskaźniki bezpieczeństwa. Sztywna kabina pasażerska, strefy zgniotu, boczne belki usztywniające w drzwiach i 6 poduszek powietrznych chroni pasażerów przed najgorszym z możliwych scenariuszy.

Silniki. Genesis Coupe oferowany jest w dwóch wersjach silnikowych – z silnikiem 3.8 Lambda V6 osiągającym moc 303 KM oraz 4-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem 2.0 Theta generującym moc 210 KM.

Ceny. Wyjściowa cena na rok 2011 to 114 900 PLN za samochód z silnikiem 2.0l w wersji wyposażeniowej Style. Auto z mocniejszym silnikiem 3.8l V6 w bogatej wersji wyposażeniowej Executive kosztuje 154 900 PLN.

źródło: Hyundai