Honda CRX I — dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Witaj w świecie sportowej klasyki, gdzie Honda CRX I rządzi niepodzielnie na listach pożądanych youngtimerów! Ta ikona lat 80. łączy w sobie kompaktowe wymiary z dynamiczną jazdą, tworząc mieszankę, która nawet dzisiaj potrafi przyspieszyć bicie serca. Czy jesteś ciekaw, jak prezentują się dane techniczne tego modelu, ile wynosi jego spalanie czy pojemność silnika? A może interesują Cię aktualne ceny i opinie entuzjastów motoryzacji? Zanurzmy się razem w szczegóły dotyczące tego kultowego samochodu. Przygotuj się na podróż w czasie, która rozbudzi Twoją motoryzacyjną pasję!

Dane techniczne Honda CRX I

Honda CRX I, znana również jako Ballade Sports CR-X w niektórych krajach, wprowadza nowe standardy w świecie małych sportowych coupé. Jej konstrukcja opiera się na platformie Civic, co przekłada się na niewielkie gabaryty. Długość wynosi 3,7 m, szerokość 1,67 m, a wysokość zaledwie 1,27 m, co czyni ją idealnym wyborem dla kierowców ceniących sobie zwrotność i łatwość parkowania.

Pod maską Hondy CRX I znajdziemy różne jednostki napędowe, zależnie od wersji. Pierwsze modele były wyposażone w silniki o pojemności 1,3 l generujące 58 KM, natomiast późniejsze wersje oferowały mocniejsze jednostki: 1,5 l i 1,6 l, które rozwijały odpowiednio 76 i 91 KM. Wszystkie silniki charakteryzują się niezwykłą niezawodnością i długowiecznością.

Jeżeli chodzi o osiągi, Honda CRX I potrafi zaskoczyć. Prędkość maksymalna wynosi około 190 km/h, a sprint od 0 do 100 km/h zajmuje jej niespełna 9 sekund. Te wartości, choć nie robią dziś takiego wrażenia jak w latach 80-tych, nadal gwarantują emocje na drodze.

Spalanie Hondy CRX I to kolejna jej zaleta. Przy umiejętnym korzystaniu z manualnej skrzyni biegów, można bez problemu osiągnąć wartość poniżej 7 l/100 km. Oznacza to, że mimo sportowego charakteru, ten samochód nie zrujnuje budżetu na paliwo.

Wymiary i pojemność Honda CRX I

Jeśli chodzi o wymiary, Honda CRX I jest naprawdę kompaktowym samochodem sportowym. Mierzy zaledwie 3,7 metra długości, 1,67 metra szerokości i 1,27 metra wysokości. Te niewielkie rozmiary przekładają się na niesamowitą zwrotność i łatwość parkowania, co jest szczególnie przydatne w warunkach miejskich.

Wewnątrz Hondy CRX I znajduje się inteligentnie zaprojektowana przestrzeń, która mimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych oferuje wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób i ich bagażu. Kierowca i pasażer mogą cieszyć się wygodnymi, dobrze wyprofilowanymi fotelami, które mimo upływu lat wciąż zapewniają wysoki komfort jazdy.

Pojemność bagażnika w Hondzie CRX I wynosi około 220 litrów, co jest zaskakująco dużą wartością jak na samochód sportowy tego typu. Ten bagażnik jest dobrze zaprojektowany i może pomieścić więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, co czyni Hondę CRX I praktycznym wyborem nawet na dłuższe trasy.

Pod maską, Honda CRX I oferuje różnorodne jednostki napędowe. Najmniejszy silnik ma pojemność 1,3 litra i generuje 58 KM, podczas gdy większe jednostki o pojemności 1,5 i 1,6 litra generują odpowiednio 76 i 91 KM. Dzięki tym silnikom Honda CRX I oferuje zarówno oszczędność paliwa, jak i emocje z jazdy.

Spalanie Honda CRX I

Spalanie Honda CRX I to jeden z aspektów, który przyciąga miłośników tego modelu. Pomimo sportowego charakteru samochodu, jego ekonomia jest zaskakująca. Przy umiejętnym korzystaniu z manualnej skrzyni biegów, CRX I zużywa mniej niż 7 litrów paliwa na 100 km.

Warto jednak pamiętać, że rzeczywiste spalanie może różnić się od wartości podanych przez producenta. Wszystko zależy od stylu jazdy, stanu technicznego samochodu oraz warunków drogowych. W praktyce, właściciele Hondy CRX I często podkreślają, że przy spokojnej jeździe, ten samochód jest zdolny do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników.

Podsumowując, Honda CRX I jest samochodem, który łączy w sobie sportowe osiągi z ekonomicznym spalaniem. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają auta z charakterem, ale jednocześnie cenią sobie oszczędność. CRX I udowadnia, że sportowy samochód nie musi być synonimem wysokich kosztów eksploatacji.

Ceny na rynku wtórnym Honda CRX I

Ceny Hondy CRX I na rynku wtórnym mogą znacznie się różnić, zależnie od stanu pojazdu i jego historii. Mimo że to auto uchodzi za klasyczny youngtimer, jego wartość jest często uwarunkowana stopniem oryginalności, przebiegiem oraz ogólną kondycją techniczną. Egzemplarze w dobrym stanie zachowania, zwłaszcza te po obszernej renowacji, osiągają ceny znacznie wyższe od średnich rynkowych.

Cena Hondy CRX I na rynku wtórnym może być równie zróżnicowana, jak opcje wyposażenia tego modelu. Samochody z niskim przebiegiem i w pełni oryginalne są wyceniane przez kolekcjonerów na znacznie wyższe sumy, natomiast te wymagające większych inwestycji mogą być dostępne za kwoty, które są bardziej przystępne dla przeciętnego miłośnika motoryzacji.

Warto zauważyć, że rynkiem wtórnym rządzą też trendy i moda na klasyczne modele. Honda CRX I, jako ikona lat 80-tych, zyskuje na wartości w oczach entuzjastów, co może prowadzić do wzrostu cen, zwłaszcza w segmencie doskonale zachowanych egzemplarzy. To czyni zakup dobrze utrzymanej CRX I potencjalnie dobrą inwestycją w przyszłość.

Analizując ceny Hondy CRX I, trzeba pamiętać o kosztach związanych z ewentualną koniecznością przeprowadzenia renowacji czy napraw. Nabywcy muszą liczyć się z wydatkami na części zamienne, które w przypadku klasyków mogą być drogie i trudno dostępne, co bezpośrednio wpływa na łączną cenę pojazdu zarówno w chwili zakupu, jak i w trakcie jego użytkowania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda CRX I

Opinie użytkowników Hondy CRX I często podkreślają jej niezawodność i wyjątkowe właściwości jezdne. Wielu z nich wskazuje na to, jak dobrze samochód radzi sobie na zakrętach, a także chwali jego niskie zużycie paliwa. Wspominane są również kwestie kultowego designu, który mimo upływu lat nadal przyciąga spojrzenia na ulicach.

Ekspertów motoryzacyjnych z kolei urzeka w Hondzie CRX I połączenie sportowego charakteru z praktycznymi aspektami użytkowania. Wysoko oceniają oni jakość wykonania i trwałość komponentów, które sprawiają, że CRX I to nie tylko emocjonujący, ale również racjonalny wybór jako auto do codziennego użytkowania.

Podsumowanie

Honda CRX I to samochód, który pomimo upływu lat wciąż rozbudza emocje i przyciąga uwagę miłośników motoryzacji. Jej klasyczny design, osiągi i ekonomiczne spalanie sprawiają, że jest to wyjątkowy model w historii motoryzacji. Jeśli cenisz sobie połączenie sportowego ducha z praktycznością, CRX I może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania fascynującej historii tego modelu, a także do śledzenia rynku youngtimerów, gdzie Honda CRX I wciąż pozostaje cenioną perełką. Niech Twoja motoryzacyjna pasja prowadzi Cię przez kolejne drogi pełne klasycznych emocji!