Honda Accord IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy mowa o ikonach motoryzacji, Honda Accord IV często zajmuje miejsce w pierwszych rzędach. Ten model, znany ze swojej niezawodności i praktyczności, to więcej niż samochód – to legenda, która definiowała standardy w swoich czasach. Zanurz się w fascynującym świecie danych technicznych, wymiarów, silników, a także dowiedz się, jakie są opinie użytkowników i jak w rzeczywistości prezentuje się spalanie tego klasycznego sedana. Czy jego popularność na przestrzeni lat jest wciąż zasłużona? Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości!

Dane techniczne i wymiary Honda Accord IV

Podstawowe dane techniczne Honda Accord IV potwierdzają, że mamy do czynienia z samochodem, który choć nie jest już najnowszy, nadal zasługuje na uwagę. Jego długość wynosi 4665 mm, szerokość to 1710 mm, a wysokość 1395 mm. Rozstaw osi to 2670 mm, co przekłada się na stabilność jazdy i komfort dla pasażerów.

Właściwości jezdne Hondy Accord IV wynikają z harmonijnego połączenia tych wymiarów z właściwościami technicznymi. Samochód napędzany jest przez silniki o pojemnościach od 2.0 do 2.2 litra, generujące moc od 133 do 150 KM. Zarówno wersje benzynowe, jak i diesel, są znane z niezawodności i ekonomicznej eksploatacji.

Znajomość danych technicznych i wymiarów Hondy Accord IV pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego ten model jest tak ceniony przez użytkowników. Bez względu na wybrany silnik, można liczyć na dynamiczną jazdę i pewne prowadzenie. Swobodę w manewrowaniu zapewniają kompaktowe wymiary auta, a przestronne wnętrze umożliwia komfortowe podróże nawet na dłuższe dystanse.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Honda Accord IV znajdziemy różne typy silników, spełniające potrzeby różnych użytkowników. Najpopularniejszym wyborem jest jednostka benzynowa o pojemności 2.0 litra, generująca moc 133 KM. Ten silnik gwarantuje solidne osiągi, jednocześnie oferując rozsądne spalanie i niezawodność, które są znakiem rozpoznawczym marki Honda.

Dla tych, którzy potrzebują większej mocy, Honda oferuje wersję 2.2 litra. Ta jednostka napędowa produkuje moc 150 KM, co nadaje autu znacznie lepszą dynamikę i moc przyspieszenia. Zarówno wersje 2.0, jak i 2.2, są dostępne z manualną skrzynią biegów, gwarantującą precyzyjne i responsywne zmiany biegów.

Warto również zauważyć, że Honda Accord IV była dostępna w wersji z silnikiem diesla. Ta wersja jest idealna dla osób, które często podróżują na dłuższe dystanse i szukają ekonomicznej opcji. Silnik diesel, podobnie jak jego odpowiedniki benzynowe, jest znany z długowieczności i niezawodności.

Zakres dostępnych silników w Hondzie Accord IV pokazuje, że ten model był projektowany z myślą o różnorodności użytkowników. Niezależnie od tego, czy szukasz mocnej jednostki napędowej, czy ekonomicznego silnika do długodystansowych podróży, Honda Accord IV ma coś do zaoferowania.

Spalanie i pojemność skokowa silników

Jeśli chodzi o spalanie Honda Accord IV, warto zauważyć, że wartości różnią się w zależności od wybranego silnika. W przypadku modelu z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 litra, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 7,5 litra/100 km. Mocniejsza wersja 2.2 litra zużywa nieco więcej paliwa, z wartością średniego spalania na poziomie około 8 litrów/100 km.

W odniesieniu do pojemności skokowej, Honda Accord IV oferuje silniki o pojemności od 2.0 do 2.2 litra. To sprawia, że model ten jest dobrą propozycją zarówno dla osób szukających samochodu o umiarkowanej mocy, jak i dla tych, którzy potrzebują większego „”kopa””. Bez względu na wybrany silnik, Honda Accord IV zapewnia niezawodność i efektywność, które są synonimem marki Honda.

Ceny nowych i używanych modeli Honda Accord IV na rynku

Ceny modelu Honda Accord IV na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji czy wyposażenie. Oscylują one w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Używane egzemplarze tego modelu przyciągają zarówno miłośników klasyki, jak i osoby poszukujące niezawodnego samochodu w przystępnej cenie.

Nowe modele Honda Accord IV nie są już dostępne w oficjalnej sprzedaży, co czyni rynek wtórny jedynym źródłem zakupu tego modelu. Cena zakupu nowego egzemplarza w latach 90., kiedy model ten był oferowany na rynku, kształtowała się wówczas na poziomie konkurencyjnym wobec innych sedanów tej klasy.

Wartość Honda Accord IV utrzymuje się na stabilnym poziomie, co świadczy o ciągłym zainteresowaniu i uznaniu dla tego modelu wśród kierowców. Nabywcy mogą liczyć na szeroki wybór wariantów, co umożliwia znalezienie pojazdu dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Accord IV

Opinie użytkowników Honda Accord IV często podkreślają jej niezawodność i trwałość. Posiadacze tego modelu cenią sobie także niskie koszty eksploatacji oraz dostępność części zamiennych, co w dłuższej perspektywie czasu przekłada się na ekonomiczność utrzymania pojazdu.

Wśród zalet Honda Accord IV, użytkownicy często wymieniają również komfort jazdy oraz przestronne wnętrze. Dzięki temu, model ten jest polecany jako solidny i wygodny samochód, zarówno do użytku miejskiego, jak i na długie trasy.

Ekspertyzy motoryzacyjne często zwracają uwagę na dobrą dynamikę i stabilność prowadzenia Honda Accord IV. W opinii specjalistów, te cechy w połączeniu z solidną konstrukcją nadwozia i zawieszenia, czynią z niego pojazd godny polecenia.

Mimo upływu lat, Honda Accord IV wciąż zbiera pozytywne recenzje za swoją klasyczną estetykę i ponadczasowy design. Użytkownicy podkreślają, że samochód wygląda elegancko i nie traci na atrakcyjności, nawet będąc modelem z lat 90-tych.

Podsumowanie

Honda Accord IV to model, który z powodzeniem łączy w sobie niezawodność, praktyczność oraz klasyczny design. Te cechy sprawiają, że nawet po latach od premiery, samochód ten wciąż cieszy się uznaniem i jest chętnie wybierany przez miłośników motoryzacji. Jeśli poszukujesz samochodu, który przetrwa próbę czasu i zapewni zadowolenie z jazdy, Honda Accord IV może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do głębszego poznania tego modelu, jego historii oraz miejsca w kulturze motoryzacyjnej. Odkryj opinie innych użytkowników i pozwól sobie na własne doświadczenia z tym wyjątkowym sedanem.