Honda Accord III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przywołując ducha lat 80., Honda Accord III wciąż budzi podziw swoją bezkompromisową jakością i niezawodnością. Zapraszamy do podróży w czasie, gdzie technologia spotyka się z klasyką, a inżynieria Japonii ujawnia swoje sekrety. Od wymiarów po spalanie, od silników po cenę – odkryjmy razem, dlaczego ten model pozostaje w pamięci miłośników motoryzacji. Czy opinie użytkowników zgadzają się z faktami? Przekonajmy się, badając każdy aspekt Honda Accord III!

Dane techniczne i wymiary modelu Honda Accord III

Honda Accord III zasłynęła jako pojazd o imponujących wymiarach, które nadawały jej unikalny charakter. Długość całkowita pojazdu wynosiła 4485 mm, szerokość 1690 mm, a wysokość 1365 mm, co pozwalało na komfortową jazdę nawet dla pięciu osób. Rozstaw osi wynosił 2605 mm, co gwarantowało stabilność i pewność na drodze, nawet przy wyższych prędkościach.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Honda Accord III okazała się być prawdziwą maszyną. Najpopularniejszy silnik o pojemności 2.0 litra generował 120 koni mechanicznych, co pozwalało na osiągnięcie maksymalnej prędkości 190 km/h. Wyposażony był także w 5-biegową skrzynię manualną, która zapewniała płynne i precyzyjne zmiany biegów. Wszystko to sprawiło, że Honda Accord III była nie tylko praktyczna, ale także przyjemna w prowadzeniu.

Dostępne warianty silników w modelu Honda Accord III

Model Honda Accord III dostępny był z różnymi wariantami silników, co umożliwiało dostosowanie pojazdu do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników. Najpopularniejsza wersja, o której wspomnieliśmy wcześniej, wyposażona była w silnik o pojemności 2.0 litra, generujący 120 koni mechanicznych. Ten czterocylindrowy silnik zapewniał zarówno moc, jak i efektywność paliwową.

Jednak to nie koniec możliwości, jakie oferował Honda Accord III. Dla tych, którzy szukali większej mocy, dostępny był silnik o pojemności 2.2 litra i mocy 130 koni mechanicznych. Ta zdecydowanie większa moc jeszcze bardziej poprawiała osiągi pojazdu, szczególnie przy wyższych prędkościach.

Dla osób ceniących ekonomię i oszczędność, Honda Accord III oferowała również wersję z silnikiem diesla. Silnik o pojemności 2.2 litra generował 100 koni mechanicznych, ale charakteryzował się znacznie niższym spalaniem, co czyniło go idealnym wyborem dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Oczywiście, niezależnie od wyboru silnika, wszystkie wersje Honda Accord III były wyposażone w 5-biegową skrzynię manualną, która zapewniała płynne i precyzyjne zmiany biegów. Bez względu na wybrany wariant, Honda Accord III zapewniała niezawodne i przyjemne doświadczenia z jazdy.

Średnie spalanie i pojemność baku w modelu Honda Accord III

Średnie spalanie Honda Accord III zależało od wybranego silnika, jednak modele z silnikiem 2.0 litra zwykle zużywały około 8,5 litra benzyny na 100 km w cyklu mieszanym. Dla silnika 2.2 litra, spalanie wynosiło około 9 litrów na 100 km. Dzięki temu, Honda Accord III była nie tylko wydajna, ale też ekonomiczna.

Wersja diesla była jeszcze bardziej oszczędna. Silnik 2.2 litra diesla, przy umiarkowanym stylu jazdy, mógł zużywać średnio tylko 6,5 litra paliwa na 100 km. To czyniło Honda Accord III doskonałym wyborem dla tych, którzy szukali ekonomicznego i wydajnego samochodu do codziennego użytku.

Pojemność baku w Hondzie Accord III to kolejny aspekt, który przyciągał wielu użytkowników. Pojazd ten był wyposażony w bak o pojemności 65 litrów, co gwarantowało długie trasy bez konieczności częstych tankowań. Przy średnim spalaniu, to oznaczało, że Honda Accord III mogła przejechać nawet do 700 km na jednym tankowaniu.

Podsumowując, zarówno średnie spalanie, jak i pojemność baku Honda Accord III, pokazują, że ten model był nie tylko wydajny, ale i ekonomiczny. Duży bak, w połączeniu z niskim spalaniem, czynił go idealnym samochodem dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Ceny nowych i używanych modeli Honda Accord III na rynku

Ceny Honda Accord III na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny oraz przebieg pojazdu. Charakterystyczną cechą tego modelu jest jednak fakt, że utrzymuje on stosunkowo wysoką wartość na rynku używanych samochodów, co świadczy o jego trwałości i niezawodności.

Nabywcy poszukujący tego klasycznego modelu mogą spodziewać się, że ceny za używane egzemplarze Accord III rozpoczynają się już od kilku tysięcy złotych. Oczywiście, za najlepiej zachowane egzemplarze z niskim przebiegiem i bogatym wyposażeniem, będzie trzeba zapłacić nieco więcej, co odzwierciedla ich wartość na przestrzeni lat.

Rzadkość spotykania nowych modeli Honda Accord III na rynku sprawia, że ich ceny są trudne do jednoznacznego określenia. Należy pamiętać, iż nowe egzemplarze są już kolekcjonerskimi rarytasami, a ich wartość jest często znacznie wyższa niż wartość początkowa w momencie ich pierwszej sprzedaży.

Przy zakupie Honda Accord III, zarówno nowego, jak i używanego modelu, warto zwrócić uwagę na opinie i rekomendacje dotychczasowych użytkowników. Dobre opinie mogą być wskaźnikiem, że inwestycja w ten samochód będzie długoterminowo opłacalna, zarówno pod względem finansowym, jak i użytkowym.

Opinie użytkowników i ekspertów o modelu Honda Accord III

Opinie użytkowników modelu Honda Accord III często podkreślają jego niezawodność i trwałość. Wielu z nich zaznacza niewielką liczbę awarii, nawet po latach użytkowania, co świadczy o solidnej jakości wykonania i przemyślanej konstrukcji tego modelu.

Entuzjaści motoryzacji oraz eksperci branżowi doceniają klasyczny design oraz dobrą dynamikę jazdy Hondy Accord III. Zwracają również uwagę na komfort podróżowania, który jest wynikiem przemyślanego układu zawieszenia i dobrze zaprojektowanego wnętrza.

Wśród recenzji Honda Accord III często pojawiają się wzmianki o jej ekonomicznym spalaniu, szczególnie w wersjach z silnikami diesla. Użytkownicy cenią sobie możliwość pokonywania długich dystansów bez konieczności częstego tankowania, co czyni ten model atrakcyjnym wyborem dla osób, które dużo podróżują.

Podsumowanie

Honda Accord III to bez wątpienia model, który łączy w sobie klasyczne piękno lat 80. z niezawodnością i jakością, jaką może poszczycić się tylko japońska inżynieria. Jeśli szukasz samochodu z duszą, który sprawdzi się zarówno w codziennej jeździe, jak i na długich trasach, ten model może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników Accord III, odkrywania opinii użytkowników i porównywania różnych wariantów silnikowych, aby znaleźć ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Nie zapomnij także śledzić rynku samochodów używanych – prawdziwe perełki wciąż czekają na nowych właścicieli. Rozpocznij swoją przygodę z Honda Accord III i dołącz do grona zadowolonych miłośników tego niezwykłego modelu!