Ford Transit I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Witaj w świecie niezawodności i funkcjonalności, które definiują klasę praktycznych pojazdów użytkowych. Ford Transit I to więcej niż samochód dostawczy – to legenda, która odmieniła oblicze transportu. Zanurz się w szczegółach technicznych, poznaj wymiary, które wpisują się w potrzeby rynku, odkryj gamę silników oraz ich spalanie i pojemność. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego ten model do dziś budzi pozytywne opinie i jak kształtują się jego ceny na tle konkurencji.

Dane techniczne i wymiary Forda Transit I

Jeśli chodzi o dane techniczne, Ford Transit I jest samochodem, który zasługuje na uznanie. Był dostępny w różnych wersjach, takich jak furgon, kombi czy bus. Te wersje różniły się między sobą przede wszystkim długością nadwozia i rozstawem osi, co wpływało na ich ładowność oraz pojemność przestrzeni ładunkowej.

Wymiary Forda Transit I są imponujące, biorąc pod uwagę jego klasę. Długość pojazdu wahała się od 4,69 m dla krótkiego modelu do 5,11 m dla najdłuższego. Szerokość wynosiła około 1,86 m, podczas gdy wysokość mogła dochodzić do 2,30 m, w zależności od wersji. To zapewniało duże możliwości transportowe, które są doceniane do dziś.

Co więcej, Ford Transit I był dostępny z różnymi rozstawami osi. W zależności od potrzeb, klient mógł wybrać model z krótkim, średnim bądź długim rozstawem osi. Każda z tych opcji miała wpływ na ładowność pojazdu, a co za tym idzie – na jego funkcjonalność w różnorodnych zastosowaniach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Ford Transit I oferował szereg silników, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, które zaspokajały różne potrzeby użytkowników. Dzięki temu model ten był w stanie sprostać zarówno lekkim, jak i cięższym zastosowaniom transportowym.

Silniki benzynowe charakteryzowały się mocą od 43 do 63 kW, a ich pojemność wynosiła od 1,7 do 3,0 litra. Ta różnorodność pozwalała na dostosowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb, zarówno jeżeli chodzi o moc, jak i zużycie paliwa.

W przypadku silników wysokoprężnych, Ford oferował jednostki o mocy od 40 do 63 kW. Ich pojemność wahała się od 2,0 do 2,5 litra. Te silniki były cenione za swoją wydajność i ekonomiczność, co czyniło je idealnym wyborem dla osób szukających pojazdu do intensywnego użytku.

Bez względu na wybrany typ silnika, Ford Transit I zapewniał niezawodność i doskonałe osiągi. Wybór odpowiedniego silnika zależał przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkownika, takich jak ładowność, dystans do przejechania czy częstotliwość użytkowania pojazdu.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Spalanie Forda Transit I to aspekt, który zasługuje na uwagę. W przypadku silników benzynowych, spalanie oscylowało między 9 a 12 litrami na 100 km, w zależności od mocy i pojemności silnika. Z kolei dla jednostek wysokoprężnych, spalanie było nieco niższe, wynosząc średnio od 7 do 10 litrów na 100 km.

Warto zauważyć, że wartości te mogą różnić się w zależności od warunków jazdy i stylu prowadzenia pojazdu. Dzięki temu, Ford Transit I jest w stanie dostosować się do różnych warunków na drodze, oferując optymalne zużycie paliwa.

Pojemność zbiornika paliwa w Fordzie Transit I wynosiła około 80 litrów. To pozwalało na pokonanie dużych dystansów bez konieczności częstego tankowania, co jest szczególnie ważne w przypadku intensywnego użytkowania pojazdu.

Tak duża pojemność zbiornika paliwa, w połączeniu z ekonomicznym spalaniem, sprawiała, że Ford Transit I był pojazdem niezwykle praktycznym. To jeden z wielu powodów, dla których ten model cieszył się i wciąż cieszy tak dużym uznaniem wśród użytkowników.

Orientacyjne ceny Forda Transit I na rynku wtórnym

Orientacyjne ceny Forda Transit I na rynku wtórnym są tak zróżnicowane jak modele dostępne przez lata produkcji tego pojazdu. Za wersje w lepszym stanie technicznym i z bogatszym wyposażeniem możemy zapłacić kwotę oscylującą w granicach kilkunastu tysięcy złotych, natomiast egzemplarze wymagające większych napraw lub renowacji są dostępne już za kilka tysięcy złotych.

Decydując się na zakup Forda Transit I z rynku wtórnego, warto również zwrócić uwagę na rocznik pojazdu oraz jego przebieg. Starsze modele z wyższym przebiegiem będą cenowo bardziej dostępne, ale mogą wiązać się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac serwisowych w niedługim czasie po zakupie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fordzie Transit I

Opinie użytkowników na temat Forda Transit I często podkreślają jego niezawodność i praktyczność w codziennej eksploatacji. Właściciele chwalą sobie duże możliwości załadunkowe i wytrzymałość samochodu, co czyni go idealnym narzędziem pracy w wielu branżach. Pomimo upływu lat, wiele egzemplarzy nadal służy swoim użytkownikom, co świadczy o solidności konstrukcji i dobrze zaprojektowanym pojeździe.

Z kolei eksperci w dziedzinie motoryzacji zwracają uwagę na historyczne znaczenie Forda Transit I dla segmentu samochodów użytkowych. Jego wprowadzenie na rynek w połowie XX wieku było prawdziwym przełomem i ustanowiło standardy dla późniejszych modeli dostawczych. Ekspertom imponuje również adaptacyjność modelu do różnych potrzeb użytkowników, co było możliwe dzięki szerokiej gamie wersji nadwoziowych i silnikowych.

Podsumowanie

Ford Transit I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie niezawodność, funkcjonalność oraz ekonomiczność, stając się wyborem wielu przedsiębiorców i indywidualnych użytkowników. Jego różnorodne wersje, imponujące wymiary oraz wydajne silniki sprawiają, że każdy może znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu Forda Transit I, aby odkryć, jak ten klasyczny model może służyć również Twojemu biznesowi lub codziennym zadaniom. Niezależnie od tego, czy szukasz pojazdu na rynku wtórnym, czy po prostu interesujesz się motoryzacją, Ford Transit I z pewnością zasługuje na Twoją uwagę.