Ford Mondeo III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zanurz się w świat motoryzacyjnej klasyki i poznaj bliżej Ford Mondeo III – samochód, który na przestrzeni lat zaskarbił sobie sympatię kierowców na całym świecie. Odkryj kompendium wiedzy na temat jego danych technicznych, wymiarów, gamy silnikowej oraz ekonomii spalania. Zastanawiasz się, jak sprawdzi się w codziennej eksploatacji? Poznaj opinie użytkowników i zobacz, czy to auto spełni Twoje oczekiwania zarówno pod względem możliwości, jak i kosztów utrzymania. Czy Ford Mondeo III to odpowiedź na Twoje motoryzacyjne potrzeby? Zapraszamy do lektury!

Dane techniczne i wymiary Forda Mondeo III

Ford Mondeo III, dostępny na rynku w latach 2000-2007, to model, który nie tylko doskonale wpisuje się w stylistykę swojego czasu, ale również oferuje imponujące parametry techniczne. Szczególną uwagę przyciąga skrzynia biegów, dostępna zarówno w wersji manualnej, jak i automatycznej, gwarantująca płynną i precyzyjną jazdę niezależnie od warunków na drodze.

Wymiary Forda Mondeo III to kolejny aspekt, który zasługuje na uwagę. Długość samochodu wynosi 4731 mm, szerokość – 1812 mm, a wysokość – 1430 mm. Te parametry przekładają się na komfort jazdy i przestronność wnętrza, co jest istotne zarówno podczas długich podróży, jak i codziennych tras w warunkach miejskich.

Pod maską Forda Mondeo III znajduje się gama silników o różnej pojemności i mocy, w tym zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne. Silniki te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalne osiągi przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ekonomii paliwa.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Ford Mondeo III oferuje szeroki wybór silników, umożliwiając dopasowanie do indywidualnych potrzeb kierowców. W ofercie znajdziemy silniki benzynowe o pojemności od 1,8 do 3,0 litra i mocy od 110 do 204 KM. Dla tych, którzy preferują diesle, dostępne są jednostki o pojemności 2,0 i 2,2 litra, generujące od 115 do 155 KM.

Wśród silników benzynowych największe uznanie zdobył silnik 2.0 Duratec HE, który łączy w sobie osiągi z ekonomią. Z kolei wersja diesel 2.0 TDCi zaskakuje niskim spalaniem, przy jednoczesnym zachowaniu dobrych parametrów. Ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale niezależnie od decyzji, Ford Mondeo III oferuje solidne i sprawdzone rozwiązania.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Forda Mondeo III zależy od wybranej jednostki napędowej. Na przykład, model z silnikiem 2.0 Duratec HE może zużywać średnio od 8 do 9 litrów benzyny na 100 km w cyklu mieszanym. Wynik ten jest atrakcyjny, biorąc pod uwagę osiągi tego silnika. W przypadku wersji dieslowskiej 2.0 TDCi, spalanie na tym samym dystansie może wynosić około 6 litrów, co czyni go jednym z najoszczędniejszych w swojej klasie.

Jeżeli chodzi o model z najmocniejszym silnikiem benzynowym o pojemności 3.0 litra, spalanie wzrasta, ale nadal pozostaje na akceptowalnym poziomie. W cyklu mieszanym, zużycie paliwa może wynosić około 10 litrów na 100 km, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę moc tego silnika.

Przy ocenie ekonomii jazdy Forda Mondeo III warto również wziąć pod uwagę pojemność zbiornika paliwa. W zależności od wersji, może on pomieścić od 58 do 70 litrów paliwa, co przekłada się na duży zasięg na jednym tankowaniu.

Ważnym aspektem komfortu użytkowania Forda Mondeo III jest również pojemność bagażnika. W wersji sedan, wynosi ona 500 litrów. W przypadku wersji kombi, ta wartość wzrasta do imponujących 540 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń – nawet do 1700 litrów. Taka przestrzeń bagażowa czyni Forda Mondeo III idealnym samochodem dla rodzin lub osób często podróżujących z dużą ilością bagażu.

Ceny i warianty wyposażenia

Ceny Forda Mondeo III mogą się znacząco różnić w zależności od wariantu wyposażenia i roku produkcji. Modele bazowe z początku produkcji są już dostępne na rynku wtórnym w atrakcyjnych cenach, które mogą zaczynać się od kilku tysięcy złotych. Wyższe wersje wyposażenia, szczególnie te z ostatnich lat produkcji i bogato wyposażone, mogą osiągać ceny kilkunastu tysięcy złotych.

Dostępne warianty wyposażenia Forda Mondeo III obejmują m.in. linie Ambiente, Trend oraz Ghia, które oferują różnorodność wyposażenia standardowego i opcjonalnego. Wśród elementów dostępnych w wyższych wersjach, znajdują się m.in. zaawansowane systemy bezpieczeństwa, skórzana tapicerka oraz zaawansowane systemy multimedialne, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Opinie użytkowników i eksperci motoryzacji o Fordzie Mondeo III

Wielu użytkowników Forda Mondeo III podkreśla jego niezawodność i komfort jazdy, które często są wyróżniane jako główne atuty tego modelu. Doceniają oni przestronne wnętrze oraz solidność konstrukcji, która sprawdza się zarówno w codziennej eksploatacji, jak i podczas długich podróży. Według wielu kierowców, Mondeo III to wybór, który oferuje dobrą relację jakości do ceny.

Eksperci motoryzacji zwracają uwagę na zrównoważone połączenie dynamiki i oszczędności, jakie oferują silniki montowane w Fordzie Mondeo III. Szczególnie pozytywnie oceniana jest jednostka 2.0 TDCi, która łączy ekonomiczne spalanie z wystarczającą mocą do sprawnego poruszania się zarówno po mieście, jak i na autostradach.

Opinie na temat Forda Mondeo III często podkreślają także niskie koszty utrzymania, zwłaszcza w kontekście części zamiennych, które są łatwo dostępne i w przystępnych cenach. Użytkownicy cenią sobie również bogate wyposażenie wersji Ghia, które podnosi komfort użytkowania, a także bezproblemowość w codziennej eksploatacji.

Podsumowanie

Ford Mondeo III to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie funkcjonalność, wygodę i ekonomiczność. Niezależnie od tego, czy szukasz niezawodnego auta do codziennych dojazdów, czy komfortowego kompana na długie trasy, ten model może spełnić Twoje oczekiwania. Zróżnicowana oferta silnikowa i pojemnościowa, przemyślane wyposażenie oraz przystępne ceny na rynku wtórnym sprawiają, że jest to propozycja godna rozważenia. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu Forda Mondeo III, odwiedzania forów i grup dyskusyjnych, a także do testowania tego modelu na żywo, co pozwoli na własne oceny i doświadczenia. Odkryj sam, czy Ford Mondeo III stanie się Twoim motoryzacyjnym wyborem.