Ford Galaxy 3 generacji – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Nowy Ford Galaxy, dzięki zaawansowanej technologii i nowoczesnemu designowi, łączy znakomite właściwości jezdne z wygodą i funkcjonalnością. Mówiąc wprost: jest to najbardziej pojemny i elegancki 7-osobowy samochód rodzinny, jaki kiedykolwiek miałeś okazję prowadzić.

Stylistyka Ford kinetic Design. Nowy Galaxy, o pięknie zaprojektowanym przodzie i aerodynamicznym kształcie, jest znakomitym odzwierciedleniem filozofii energii w ruchu. Dzięki takim zmianom jak wyrazista krata wlotu powietrza z chromowanymi wykończeniami czy pokrywa silnika z mocniej zaakcentowanymi przetłoczeniami, nowy Ford Galaxy reprezentuje swą sylwetką elegancję w czystej postaci.

Innowacyjne silniki. Nowy silnik EcoBoost zapewnia większą moc i moment obrotowy oraz mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję CO2. Natomiast nowa, sześciobiegowa automatyczna przekładnia PowerShift z podwójnym sprzęgłem sprawia, że biegi zmienia się płynnie, a prowadzenie pojazdu jest wygodniejsze i bardziej ekonomiczne.

Inteligentna technologia. Nowa technologia LED świateł tylnych oraz oświetlenia wnętrza pojazdu, wnoszą do nowego Galaxy nutkę elegancji. Do tego wyposażyliśmy nowego Galaxy w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które zapewnią Tobie i Twojej rodzinie najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Kamera cofania, system monitorowania martwego pola w lusterku (BLIS), system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Key Free, przycisk rozrusznika FordPower, blokada zabezpieczająca tylne drzwi przed otwarciem przez dzieci, adaptacyjny ogranicznik prędkości ASLD i wiele innych.

Wyszukane wnętrze. Przestronne, lekkie wnętrze o swobodnej atmosferze uzupełniają eleganckie wykończenia: nowe wyselekcjonowane tkaniny i specjalne obszycia. Już przy pierwszym dotyku nowa, miękka skóra Windsor sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Warto dodać, że jest ona dostępna w nowoczesnych kolorach: ciemnego hebanu oraz stylowym, jasnym kolorze biszkoptowym.

źródło: Ford