Ford Fiesta IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając miejskie zakątki czy rozległe autostrady, Ford Fiesta IV towarzyszy kierowcom już od lat, łącząc w sobie dynamikę jazdy i ekonomiczność. Zastanawiasz się, jakie tajemnice kryją się pod jego maską? Czy jego wymiary sprawdzą się na zatłoczonym parkingu? A może interesuje Cię realne spalanie, które może przekładać się na Twoje miesięczne wydatki? Zapraszamy do odkrycia wszystkich aspektów tego popularnego modelu, które przekonają Cię, dlaczego Ford Fiesta IV wciąż pozostaje w gronie ulubionych kompaktów wielu kierowców.

Dane techniczne i wymiary Ford Fiesta IV

Pierwszym aspektem, który warto przemyśleć, jest technologia i specyfikacje Ford Fiesta IV. Ten model, ważący 1046 kg, jest napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1.25 litra i mocy 75 KM. Ta dynamika sprawia, że Ford Fiesta IV jest idealny dla tych, którzy cenią sobie szybkość i sprawność, jednocześnie nie rezygnując z oszczędności.

Jeśli chodzi o wymiary, Ford Fiesta IV ma długość 3921 mm, szerokość 1634 mm i wysokość 1326 mm. Co więcej, rozstaw osi wynosi 2485 mm, co zapewnia stabilność i komfort jazdy. Te proporcje czynią go idealnym wyborem dla miastowych kierowców, poszukujących pojazdu łatwego do parkowania, ale wystarczająco przestronnego w środku.

W kwestii pojemności bagażnika, Ford Fiesta IV oferuje 268 litrów przestrzeni, która może wzrosnąć do 923 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. To sprawia, że model ten jest praktyczny zarówno do codziennego użytkowania, jak i na dłuższe podróże. Przestronność jest kolejnym atutem, który pomaga zrozumieć, dlaczego Fiesta IV jest tak ceniona przez kierowców.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Jeśli chodzi o dostępne silniki, Ford Fiesta IV oferuje szeroki wybór opcji, zarówno dla tych, którzy preferują ekonomiczność, jak i dla tych, którzy poszukują mocy. Najpopularniejszym wyborem jest wcześniej wspomniany silnik benzynowy o pojemności 1.25 litra i mocy 75 KM. Model ten jest jednak dostępny także z silnikiem o pojemności 1.3 litra i mocy 60 KM, a także z silnikiem diesla o pojemności 1.8 litra i mocy 75 KM.

Dodatkowo, dla tych, którzy poszukują większej mocy, dostępne są wersje z silnikiem o pojemności 1.6 litra i mocy 100 KM, a także sportowa wersja ST z silnikiem o pojemności 2.0 litra i mocy 150 KM. Wszystkie te specyfikacje sprawiają, że Ford Fiesta IV jest uniwersalnym samochodem, który może zaspokoić różnorodne potrzeby i preferencje kierowców.

Informacje o spalaniu i pojemności silnika

Spalanie to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę wielu potencjalnych właścicieli Forda Fiesta IV. W zależności od wybranego silnika, wartości te mogą się różnić. W przypadku najpopularniejszego silnika o pojemności 1,25 litra, średnie spalanie wynosi około 5,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Dla silnika o pojemności 1,3 litra, wartość ta wynosi około 6,0 litra, natomiast dla silnika diesla o pojemności 1,8 litra – około 4,5 litra.

Co więcej, Ford Fiesta IV oferuje również wersje dla tych, którzy poszukują zarówno mocy, jak i oszczędności. Silnik o pojemności 1,6 litra zużywa średnio około 6,5 litra na 100 km, natomiast sportowy model ST z silnikiem 2,0 litra – około 7,5 litra. To pokazuje, że Ford Fiesta IV jest samochodem, który łączy w sobie dynamikę jazdy i ekonomiczność.

Jeśli chodzi o pojemność silnika, Ford Fiesta IV oferuje szeroki wybór, zaczynając od wersji 1,25 litra, przez 1,3 litra, 1,6 litra, aż do wersji sportowej z silnikiem o pojemności 2,0 litra. Dzięki temu, każdy kierowca ma możliwość wyboru idealnej dla siebie opcji, zarówno pod kątem osiągów, jak i ekonomiczności.

Ceny nowych i używanych modeli Ford Fiesta IV na rynku

Ceny Ford Fiesta IV na rynku wtórnym są atrakcyjne, co sprawia, że ten model jest dostępny dla szerokiego grona kierowców. W zależności od stanu technicznego, wyposażenia i roku produkcji, ceny używanych egzemplarzy mogą wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Taki stan rzeczy sprawia, że Fiesta IV jest rozważnym wyborem dla osób szukających niezawodnego i ekonomicznego samochodu w przystępnej cenie.

Nowe modele Ford Fiesta IV nie są już dostępne w oficjalnej sprzedaży, co oznacza, że rynek wtórny rządzi się swoimi prawami. Mimo to, zainteresowanie używanymi modelami pozostaje wysokie, a ich cena jest często decydującym czynnikiem przy zakupie. Właściwie dobrana wersja silnikowa i poziom wyposażenia mogą decydować o atrakcyjności ceny na tle konkurencyjnych ofert.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Fiesta IV

Opinie użytkowników Ford Fiesta IV często podkreślają niezawodność i niskie koszty eksploatacji tego modelu. Właściciele chwalą zwrotność i zwinność Fiesty IV w miejskim zgiełku, a także jej dobre właściwości jezdne, które sprawdzają się na dłuższych trasach. Mimo kompaktowych wymiarów, Ford Fiesta IV jest ceniony za stosunkowo przestronne wnętrze i funkcjonalny bagażnik.

Eksperci motoryzacyjni podkreślają, że Ford Fiesta IV to samochód o solidnej konstrukcji i dobrym stosunku jakości do ceny. W recenzjach często pojawiają się pozytywne opinie na temat gamy silników, co umożliwia dobranie optymalnej wersji pod kątem potrzeb kierowcy i ekonomii użytkowania. Ten model jest rekomendowany dla osób, które oczekują niezawodności i ekonomiczności, przy jednoczesnym zachowaniu przyzwoitych osiągów.

Podsumowanie

Ford Fiesta IV to model, który z powodzeniem łączy w sobie dynamikę, ekonomiczność i funkcjonalność. Jego różnorodne silniki, wymiary oraz przemyślane rozwiązania techniczne sprawiają, że jest to samochód wartościowy zarówno dla młodych kierowców, jak i doświadczonych miłośników motoryzacji. Atrakcyjne ceny na rynku wtórnym czynią go dostępnym dla szerokiej grupy osób, które szukają niezawodności w rozsądnej cenie. Zachęcamy do dalszego poznawania zalet Forda Fiesta IV, a także do dzielenia się własnymi doświadczeniami i opiniami na temat tego modelu. Odkryj, co jeszcze może Ci zaoferować Fiesta IV, i przekonaj się, czy to właśnie ten samochód spełni Twoje oczekiwania i potrzeby.