Fiat Scudo I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz niezawodnego towarzysza dla Twojej firmy lub rodziny? Fiat Scudo I to pojazd, który zyskał uznanie użytkowników dzięki swojej wszechstronności i praktyczności. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej jego danym technicznym, wymiarom, gamie silników, a także ocenimy jego spalanie, pojemność i ceny. Poznaj opinie tych, którzy już przekonali się, jak Fiat Scudo I sprawdza się w codziennej eksploatacji.

Dane techniczne i wymiary Fiat Scudo I

Model Fiat Scudo I to van, który zasłynął nie tylko swoją praktycznością, ale również imponującymi danymi technicznymi. Standardowo wyposażony w silnik Diesla o pojemności 2.0 litra, generuje moc od 69 do 120 KM, w zależności od konfiguracji. Dzięki temu Fiat Scudo I jest zdolny do poradzenia sobie z ciężarem nawet do 1200 kg.

Wymiary Fiat Scudo I także przyciągają uwagę. Długość wynosi 4523 mm, szerokość 1980 mm, a wysokość 1942 mm, co czyni go jednym z większych vanów dostępnych na rynku. To oznacza, że Fiat Scudo I nie tylko jest wygodny dla kierowcy, ale również oferuje dużą przestrzeń ładunkową, mogąc pomieścić nawet do 4 europalet.

Dane techniczne i wymiary vanu zdecydowanie wpływają na jego wszechstronność. Fiat Scudo I to idealny wybór zarówno dla rodzin, które potrzebują dużej przestrzeni, jak i dla firm poszukujących niezawodnego i praktycznego pojazdu. Niezależnie od potrzeb, Fiat Scudo I na pewno spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Silniki i ich specyfikacje

Jeśli chodzi o dostępne silniki, Fiat Scudo I oferuje wybór pomiędzy jednostkami benzynowymi i diesla. Wersje benzynowe są napędzane przez silnik o pojemności 1.6 litra, generujący moc 98 KM, co stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie efektywność paliwową. Z drugiej strony, silniki diesla, o pojemności 2.0 litra, dostarczają moc od 69 do 120 KM, co czyni je doskonałymi dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy do przewożenia ciężkich ładunków.

Wszystkie warianty silnikowe Fiat Scudo I są sprzężone z manualną skrzynią biegów o pięciu lub sześciu przełożeniach, w zależności od modelu i roku produkcji. Jest to kolejny aspekt, który podkreśla praktyczność i wszechstronność tego modelu. Bez względu na wybraną konfigurację silnika, Fiat Scudo I gwarantuje doskonałą wydajność i niezawodność, które są kluczowe zarówno dla użytku prywatnego, jak i komercyjnego.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Spalanie Fiat Scudo I zależy od wybranej konfiguracji silnika. Wersje z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 litra charakteryzują się średnim zużyciem paliwa na poziomie około 8.3 l/100 km w cyklu mieszanym. Natomiast wydajne silniki Diesla o pojemności 2.0 litra umożliwiają osiągnięcie ekonomicznego spalania wynoszącego średnio około 6.5 l/100 km w cyklu mieszanym.

Fiat Scudo I posiada zbiornik paliwa o pojemności 80 litrów, co pozwala na przejechanie znacznej odległości bez konieczności częstego tankowania. W przypadku wersji z silnikiem Diesla, z pełnym zbiornikiem można pokonać nawet do 1200 km, co jest szczególnie korzystne dla firm, które potrzebują pojazdu do długodystansowego transportu.

Wysoka efektywność paliwowa Fiat Scudo I przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Zarówno wersje benzynowe, jak i Diesla, charakteryzują się konkurencyjnym poziomem spalania w swojej klasie, co czyni Fiat Scudo I atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają ekonomicznego pojazdu do codziennego użytku.

Podsumowując, Fiat Scudo I to pojazd o odpowiednim poziomie spalania i dużej pojemności zbiornika paliwa, co przekłada się na jego praktyczność i ekonomię eksploatacji. Bez względu na to, czy szukasz pojazdu do użytku prywatnego, czy do użytku firmowego, Fiat Scudo I jest wart rozważenia.

Ceny modelu Fiat Scudo I na rynku wtórnym

Ceny modelu Fiat Scudo I na rynku wtórnym mogą być atrakcyjne dla przedsiębiorców i osób prywatnych, poszukujących niezawodnego pojazdu w rozsądnej cenie. Wartość tego modelu zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny oraz przebieg, a ceny zazwyczaj oscylują w granicach kilku tysięcy złotych, co czyni go dostępnym dla szerokiego grona nabywców.

Na wartość Fiat Scudo I wpływa również wyposażenie dodatkowe oraz historia serwisowa pojazdu. Egzemplarze utrzymane w dobrym stanie i posiadające kompletną dokumentację często osiągają wyższe ceny, jednak nadal pozostają w granicach ekonomicznej rozsądku. To sprawia, że Fiat Scudo I jest konkurencyjny na tle innych pojazdów używanych w swojej klasie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fiat Scudo I

Użytkownicy Fiat Scudo I często podkreślają niezawodność i funkcjonalność tego modelu. Wielu z nich docenia zwłaszcza przestronne wnętrze i dużą ładowność, które sprawiają, że pojazd doskonale radzi sobie zarówno przy codziennych zadaniach miejskich, jak i na dłuższych trasach.

Ekspertyzy branżowe zwracają uwagę na dobry stosunek jakości do ceny Fiat Scudo I. Analitycy motoryzacyjni często wyróżniają ten model za jego ekonomiczne spalanie oraz dostępność części zamiennych, co przekłada się na niższe koszty utrzymania pojazdu.

Wśród opinii na temat Fiat Scudo I pojawiają się również uwagi dotyczące komfortu jazdy. Użytkownicy chwalą sobie dobre właściwości jezdne, zwłaszcza przy pełnym załadunku, ale niektórzy z nich zaznaczają, że komfort może być nieco niższy w porównaniu do nowszych modeli konkurencji.

Podsumowanie

Fiat Scudo I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie funkcjonalność, ekonomię i niezawodność, czyniąc go doskonałym wyborem zarówno dla biznesu, jak i dla rodzin. Jego przestronne wnętrze, wydajne silniki i przystępne ceny na rynku wtórnym sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja dla szerokiego grona użytkowników. Jeśli zainteresowały Cię zalety tego modelu, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich możliwości, jakie oferuje Fiat Scudo I. Zapraszamy do kontaktu z lokalnymi dealerami lub wyszukiwania ofert na popularnych portalach motoryzacyjnych, aby znaleźć idealny egzemplarz spełniający Twoje potrzeby.