Fiat Doblo I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W poszukiwaniu wszechstronnego pojazdu, który łączy w sobie przestronność, ekonomiczność i niezawodność, Fiat Doblo I wyłania się jako godny kandydat. Ten kompaktowy van, zaprojektowany z myślą o różnorodnych potrzebach zarówno rodzin, jak i małych przedsiębiorstw, może poszczycić się imponującą paletą silników oraz przemyślaną konstrukcją. Zapraszamy do zgłębienia danych technicznych, wymiarów, pojemności i opinii użytkowników, które malują obraz pojazdu nie tylko funkcjonalnego, ale i ekonomicznego w utrzymaniu. Czy Fiat Doblo I to odpowiedź na Twoje motoryzacyjne potrzeby? Przekonajmy się razem.

Dane techniczne i wymiary Fiat Doblo I

Rozpoczynając od danych technicznych, Fiat Doblo I jest napędzany przez różnorodne silniki, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne. W ofercie znajdują się jednostki o pojemności od 1,2 do 2,0 litra, generujące moc od 65 do 135 koni mechanicznych. Wszystko to sprawia, że Fiat Doblo I jest pojazdem o zróżnicowanych możliwościach, zdolnym sprostać różnym wymaganiom na drodze.

Jeśli chodzi o wymiary, Fiat Doblo I to kompaktowy van, który mimo swojego niewielkiego rozmiaru, oferuje imponującą przestrzeń wewnątrz. Długość pojazdu wynosi 4253 mm, szerokość 1722 mm, a wysokość – 1845 mm. Rozstaw osi to 2755 mm, co zapewnia stabilność i komfort jazdy.

Warto również wspomnieć o pojemności bagażnika. W standardowej konfiguracji Fiat Doblo I oferuje 790 litrów przestrzeni ładunkowej. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta zwiększa się do imponujących 3200 litrów, co czyni go jednym z liderów w swojej klasie pod względem pojemności bagażnika.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

W naszej ofercie dostępne są różnorodne silniki dla Fiat Doblo I, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Benzynowe jednostki napędowe o pojemności 1.2 i 1.6 litra generują moc odpowiednio 65 i 103 koni mechanicznych. Dzięki temu, Fiat Doblo I jest w stanie zapewnić efektywną jazdę zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach.

Kolejną propozycją są silniki wysokoprężne dla użytkowników Fiat Doblo I. Oferują one nie tylko większą moc, ale również lepszą ekonomię jazdy. Wersje 1.9 JTD o mocy 100 KM oraz 1.3 Multijet 70 KM stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają wydajności i oszczędności. Charakterystyka tych silników sprawia, że Fiat Doblo I jest nie tylko funkcjonalny, ale i ekonomiczny w utrzymaniu.

Spalanie i pojemność bagażnika w Fiat Doblo I

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, Fiat Doblo I prezentuje się bardzo korzystnie. W przypadku silników benzynowych średnie spalanie na poziomie 7,5 l/100km w cyklu mieszanym umożliwia ekonomiczną eksploatację pojazdu. Z kolei modele z silnikami wysokoprężnymi charakteryzują się jeszcze lepszą efektywnością, z średnim zużyciem paliwa na poziomie 5,2 l/100km.

Pod względem pojemności bagażnika, Fiat Doblo I jest jednym z liderów w swojej klasie. Standardowa pojemność wynosząca 790 litrów pozwala na komfortowe pakowanie bagażu, nawet na długie trasy. Po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń ładunkowa wzrasta do imponujących 3200 litrów, umożliwiając transport większych przedmiotów.

Ceny nowych i używanych modeli Fiat Doblo I

Podczas rozważania zakupu Fiat Doblo I, warto zwrócić uwagę na różnicę cen między modelami nowymi a używanymi. Ceny nowych egzemplarzy uległy w ciągu lat zmianom, a obecnie na rynku wtórnym można znaleźć oferty używanych Fiatów Doblo I w znacznie niższych cenach. To czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących ekonomicznego i funkcjonalnego pojazdu.

Zakup używanego Fiat Doblo I to nie tylko niższy koszt nabywania pojazdu, ale także możliwość wyboru spośród bogatej oferty silników i wyposażenia. Warto jednak pamiętać, że ceny mogą znacznie się różnić w zależności od stanu technicznego, roku produkcji czy przebiegu pojazdu.

Wybierając używany model Fiat Doblo I, potencjalni nabywcy często kierują się opiniami dotychczasowych użytkowników oraz historią serwisową auta. Dzięki temu mają szansę na znalezienie nie tylko korzystnej cenowo oferty, ale również pojazdu, który będzie wiernym towarzyszem w codziennym użytkowaniu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fiat Doblo I

Opinie użytkowników Fiat Doblo I często podkreślają jego praktyczność i wszechstronność, co czyni go popularnym wyborem dla rodzin i małych przedsiębiorstw. Wielu właścicieli zwraca uwagę na obszerną kabinę i dużą pojemność bagażnika, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu oraz podczas dłuższych podróży.

Ekonomia eksploatacji to kolejny aspekt, który regularnie pojawia się w komentarzach zadowolonych posiadaczy Fiat Doblo I. Użytkownicy cenią sobie niskie spalanie, szczególnie w wersjach z silnikami wysokoprężnymi, co przekłada się na ekonomiczne podróżowanie i redukcję kosztów utrzymania pojazdu.

Eksperci techniczni i recenzje motoryzacyjne często wskazują Fiat Doblo I jako pojazd niezawodny, pod warunkiem regularnego serwisowania i odpowiedniej konserwacji. Specjaliści podkreślają solidność konstrukcji oraz dobrą jakość części zamiennych, co jest istotne dla długoterminowego użytkowania samochodu.

Podsumowanie

Fiat Doblo I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie funkcjonalność, ekonomiczne spalanie oraz przestronność, stanowiąc atrakcyjną propozycję zarówno dla rodzin, jak i małych przedsiębiorstw. Jeśli szukasz pojazdu, który sprosta różnorodnym wyzwaniom codziennej eksploatacji, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i zapoznania się z dostępnymi na rynku ofertami Fiat Doblo I. Sprawdź, jakie inne zalety kryją się za tym praktycznym vanem i jakie opinie mają o nim inni użytkownicy. Odkryj pełnię możliwości, jakie oferuje Fiat Doblo I, i pozwól, aby stał się on Twoim niezawodnym partnerem na każdej drodze.