Dodge Stratus I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie motoryzacji, gdzie każdy model ma swoją historię i charakter, Dodge Stratus I wyznaczał swoją niepowtarzalną drogę, stając się ikoną swoich czasów. Zaprojektowany z myślą o tych, którzy szukają nie tylko niezawodności, ale i charakterystycznego designu, Stratus przyciąga uwagę swoimi danymi technicznymi i osiągami. Czy jesteś ciekaw, jakie wymiary i silniki kryją się pod jego klasyczną sylwetką? A może interesuje Cię, jak w praktyce wygląda spalanie, pojemność, a także jak kształtują się ceny i opinie na jego temat? Zapnij pasy, bo właśnie ruszamy w podróż po fascynującym świecie Dodge Stratus I!

Dane techniczne i wymiary Dodge Stratus I

Dane techniczne Dodge Stratus I są imponujące, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to model z lat 90. W zależności od wersji, pod maską tego samochodu znajdował się silnik o pojemności od 2.0 do 2.5 litra, generujący moc od 131 do 168 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmowało mu zaledwie od 8.9 do 11 sekund, co świadczyło o jego dynamicznych osiągach.

Jeśli chodzi o wymiary, Dodge Stratus I był samochodem o kompaktowych rozmiarach, idealnym do codziennej jazdy. Długość wynosiła 4872 mm, szerokość 1792 mm, a wysokość 1394 mm, co dawało mu stabilność na drodze i dobrą widoczność. Zdecydowanie było to auto, które mogło pochwalić się nie tylko atrakcyjnymi danymi technicznymi, ale również praktycznością.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Dodge Stratus I oferował kilka opcji silnikowych, co umożliwiało dopasowanie jego osiągów do indywidualnych potrzeb i preferencji kierowców. Wersja z silnikiem 2.0 litra mogła pochwalić się mocą 131 KM, dostarczając solidne osiągi zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Z kolei mocniejsza wersja, z silnikiem 2.5 litra, oferowała aż 168 KM, co przekładało się na znacznie dynamiczniejszą jazdę i lepsze przyspieszenie.

Specyfikacje tych silników były imponujące, szczególnie biorąc pod uwagę epokę, w której Dodge Stratus I został wprowadzony na rynek. Silnik 2.0 litra cechował się niskim zużyciem paliwa i gładkim działaniem, natomiast wersja 2.5 litra zapewniała wyższą moc i lepsze osiągi, kosztem nieco wyższego spalania. Oba silniki były jednak solidne i niezawodne, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników.

Spalanie i pojemność

Jeśli zależy Ci na ekonomicznej eksploatacji, spalanie Dodge Stratus I jest kwestią, która z pewnością Cię zainteresuje. W zależności od wersji silnikowej, spalanie tego modelu wynosi od 7,5 do 10,5 litra na 100 km. Najbardziej widoczną różnicę można zaobserwować między wersją z silnikiem 2.0 litra, która jest bardziej oszczędna, a wersją 2.5 litra, charakteryzującą się wyższym spalaniem, ale również większą mocą.

Pojemność bagażnika Dodge Stratus I to kolejny atut tego modelu. Przestrzeń bagażowa o pojemności 442 litrów pokazuje, że Stratus I to nie tylko dynamiczny i niezawodny samochód, ale również praktyczny. Taka pojemność pozwala na komfortowe pakowanie bagażu nawet dla całej rodziny, co czyni go idealnym samochodem na długie podróże.

Analizując specyfikację silnikową Dodge Stratus I, można zauważyć, że spalanie i pojemność silnika są ze sobą ściśle powiązane. Niższe spalanie w wersji z silnikiem 2.0 litra wynika z mniejszej pojemności, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Natomiast większa pojemność silnika w wersji 2.5 litra oferuje wyższą moc, ale kosztem większego zużycia paliwa.

Podsumowanie

Dodge Stratus I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie dynamiczne osiągi z praktycznymi aspektami codziennego użytkowania. Niezależnie od tego, czy szukasz informacji o jego niezawodności, interesujących Cię wymiarach, czy też opinii innych użytkowników, ten model ma wiele do zaoferowania. Zachęcamy do głębszego zanurzenia się w temat i odkrycia wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie Dodge Stratus I. Eksploruj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym klasycznym aucie, które nadal ma swoje miejsce na rynku wtórnym. Odkryj swoją własną historię z Dodge Stratus I!