Dacia Lodgy — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Dacia Lodgy będzie dostępna w sprzedaży w Polsce od połowy września. Wersję 5-miejscową będzie można kupić już za 37 900 zł, a wersję 7-miejscową w cenie od 42 900 zł. Model Lodgy to kolejny samochód z coraz bogatszej gamy Dacii spełniający oczekiwania rodzin poszukujących wszechstronnego samochodu, vana w atrakcyjnej cenie.

Dacia Lodgy to samochód o długości 4,5 m, który może pomieścić nawet 7 osób w zależności od wersji. Charakteryzuje się wyjątkowo przestronnym wnętrzem, dużą funkcjonalnością i nowoczesną stylistyką wnętrza.

Dzięki możliwości zmiany konfiguracji Dacia Lodgy dysponuje bagażnikiem o pojemności od 207 dm3 w wersji 7-miejscowej, 827 dm3 w wersji 5-miejscowej do 2 617 dm3 w konfiguracji 2-miejscowej.
Lodgy oferuje nowe, niespotykane dotąd w Dacii elementy wyposażenia, takie jak system multimedialny MEDIA NAV z 7-calowym ekranem dotykowym wbudowanym w konsolę centralną i obejmujący: nowoczesną nawigację, radioodtwarzacz, Bluetooth® oraz umożliwiający podłączenie zewnętrznych urządzeń poprzez złącza USB/Jack umiejscowione w panelu radia.

Dacia Lodgy będzie dostępna z trzema silnikami: 1.6 MPI 84, 1.5 dCi 90 i 1.5 dCi 110 w czterech wariantach wyposażenia. Ofertę silników wkrótce uzupełni nowa jednostka 1.2 TCe 115, wprowadzona niedawno do oferty Renault Mégane i Renault Scénic.

źródło: Renault