Chrysler Voyager III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj świat przestronności i komfortu z Chrysler Voyager III – ikonie amerykańskiej myśli motoryzacyjnej w kategorii minivanów. Ten model nie tylko oferuje imponujące wymiary i pojemność, ale i przyciąga swoją funkcjonalnością oraz osiągami. Czy jest tak ekonomiczny jak przestronny? Jak wypadają jego silniki na tle konkurencji? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który przybliży dane techniczne, spalanie, a także opinie użytkowników i ceny, by pomóc Ci ocenić, czy Chrysler Voyager III to pojazd, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Dane techniczne i wymiary Chrysler Voyager III.

Chrysler Voyager III, wprowadzony na rynek w 1996 roku, stanowi doskonały przykład amerykańskiego minivana. Jego długość to 4,81 metra, szerokość – 1,96 metra, a wysokość – 1,75 metra, co czyni go jednym z najbardziej przestronnych modeli w swojej klasie. Imponujące wymiary Voyagera III przekładają się na komfort jazdy oraz ogromną przestrzeń dla pasażerów i bagażu.

Pod maską Chryslera Voyager III kryje się silnik benzynowy o pojemności 3,3 l (3,8 l w niektórych wersjach), który generuje moc od 158 do 174 KM. Co więcej, model ten dostępny jest także z silnikiem diesla o pojemności 2,5 l i mocy 141 KM. Takie parametry techniczne zapewniają dynamiczną jazdę, niezależnie od obciążenia pojazdu.

Dostępne wersje silnikowe oraz ich specyfikacje.

Chrysler Voyager III jest dostępny w kilku wersjach silnikowych, które różnią się od siebie parametrami technicznymi. W przypadku jednostek benzynowych do wyboru mamy silnik o pojemności 3,3 l generujący moc 158 KM lub bardziej wydajną wersję o pojemności 3,8 l i mocy 174 KM. Oba silniki zapewniają doskonałe osiągi i dynamiczną jazdę, nawet przy pełnym obciążeniu pojazdu.

W ofercie Chryslera Voyager III znajduje się także silnik diesla. Jest to jednostka o pojemności 2,5 l, która generuje moc 141 KM. Ten silnik charakteryzuje się większą ekonomią spalania i niższym poziomem hałasu, co przekłada się na większy komfort jazdy dla pasażerów.

Średnie spalanie i pojemność baku.

Średnie spalanie Chryslera Voyagera III prezentuje dość zróżnicowane wyniki, które zależą od wybranej jednostki napędowej. W przypadku silników benzynowych, spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 10,5 do 12,5 l/100km. Wersja z silnikiem Diesla jest bardziej ekonomiczna, z średnim spalaniem w cyklu mieszanym na poziomie około 9 l/100km.

Pojemność baku w Chryslerze Voyagerze III wynosi 75 litrów, co umożliwia długodystansowe podróże bez konieczności częstego tankowania. To kolejny element podkreślający praktyczność i komfort użytkowania tego modelu, szczególnie podczas długich tras, gdzie duża pojemność baku znacząco wpływa na autonomię pojazdu.

Ceny nowego i używanego modelu na rynku.

Ceny nowego modelu Chrysler Voyager III w momencie jego debiutu na rynku były konkurencyjne w stosunku do innych minivanów, co przyczyniło się do jego popularności wśród segmentu klientów szukających samochodów rodzinnych. Wartość początkowa nowego modelu, w zależności od wersji wyposażenia i silnika, oscylowała w szerokim zakresie, co pozwalało na dobranie opcji najlepiej dopasowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych nabywców.

Na rynku wtórnym ceny używanego Chryslera Voyagera III są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od stanu technicznego, roku produkcji oraz przebiegu pojazdu. Ze względu na rosnący wiek i naturalną amortyzację, Voyager III jest dostępny w atrakcyjnych cenach, co czyni go przystępnym wyborem dla osób poszukujących przestronnego i wygodnego minivana w rozsądnej cenie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Chrysler Voyager III.

Wielu użytkowników Chryslera Voyagera III chwali jego przestronność i funkcjonalność, co czyni go idealnym wyborem dla dużych rodzin i osób potrzebujących dużo miejsca na bagaż. Zadowolenie wyrażane jest także w kontekście komfortu jazdy oraz łatwości w manewrowaniu, pomimo jego pokaźnych wymiarów. Niemniej jednak, niektóre opinie wskazują na drobne niedogodności związane z kosztami eksploatacji, zwłaszcza w starszych modelach.

Ekspertyzy motoryzacyjne często podkreślają solidność konstrukcji oraz niezawodność silników benzynowych montowanych w Chryslerze Voyager III. Właściwości te przekładają się na dobre opinie wśród osób ceniących sobie trwałość i niskie ryzyko awarii. Jednakże, specjaliści z branży zwracają uwagę na wyższe koszty utrzymania w porównaniu do niektórych europejskich konkurentów w tej samej klasie pojazdów.

Opinie na temat ekonomii spalania Voyagera III są podzielone. Posiadacze wersji z silnikiem Diesla często doceniają jego oszczędność, która pozytywnie wpływa na koszty długodystansowych podróży. Z drugiej strony, użytkownicy wersji benzynowych przyznają, że ich samochody nie należą do najbardziej oszczędnych, co jest typowe dla amerykańskich minivanów z tamtego okresu.

Podsumowanie

Chrysler Voyager III to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę wszystkich poszukujących przestronnego i komfortowego minivana. Jego imponujące wymiary, wybór silników oraz praktyczne rozwiązania sprawiają, że może być on doskonałym towarzyszem zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas dłuższych podróży. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego modelu, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu. Porównaj opinie użytkowników, przeanalizuj koszty utrzymania i dokładnie sprawdź stan techniczny dostępnych egzemplarzy na rynku wtórnym, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swojej rodziny.

<

foto: Chrysler