Chrysler Town Country IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając drogi w komforcie i stylu, Chrysler Town & Country IV stał się synonimem amerykańskiego snu o idealnym minivanie dla rodziny. Zastanawiasz się, jakie tajemnice kryją się pod jego elegancką karoserią? Odkryj w naszym artykule pełen zakres danych technicznych, wymiary, rodzaje silników, a także realne wartości spalania, które pozwolą Ci oszacować koszty eksploatacji. Zobacz również, co użytkownicy myślą o tym modelu i jak kształtują się jego ceny na rynku wtórnym. Chrysler Town & Country IV – więcej niż tylko minivan, to styl życia.

Dane techniczne i wymiary Chryslera Town Country IV.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to imponujące wymiary Chryslera Town & Country IV. Długość tego minivana wynosi 5151 mm, szerokość 1999 mm, a wysokość 1750 mm, co czyni go jednym z największych pojazdów w swojej klasie. Dzięki temu pasażerowie mogą cieszyć się wyjątkową przestrzenią, zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach.

Chrysler Town & Country IV może pochwalić się również solidnym rozstawem osi, który wynosi 3078 mm. Ten parametr ma kluczowe znaczenie dla komfortu jazdy, wpływając na stabilność pojazdu oraz poziom wibracji i hałasu w kabinie. Wysoki rozstaw osi przekłada się też na większą przestrzeń bagażową.

Pod maską Chryslera Town & Country IV możemy znaleźć silnik o pojemności 3.8 l i mocy 197 KM. Jest to jednostka V6, która w połączeniu z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, zapewnia płynną i dynamiczną jazdę. Mimo swoich rozmiarów, model ten potrafi zaskoczyć swoją zwinnością i elastycznością.

Co więcej, Chrysler Town & Country IV wyposażony jest w system Stow 'n Go, który pozwala na szybkie i łatwe składanie siedzeń, tworząc tym samym obszerną przestrzeń ładunkową. Dzięki temu model ten sprawdzi się nie tylko jako pojazd rodzinny, ale również jako praktyczne narzędzie do przewozu większych ładunków.

Dostępne wersje silnikowe i ich charakterystyka.

Chrysler Town & Country IV oferuje kilka wersji silnikowych, zróżnicowanych pod względem pojemności oraz mocy. Najpopularniejszym wyborem jest wcześniej wspomniana jednostka V6 o pojemności 3,8 l, generująca 197 KM. To silnik dostarczający wystarczającej mocy do sprawnego poruszania się po mieście i na autostradzie, zapewniając jednocześnie komfortową jazdę.

Drugą opcją dla Chryslera Town & Country IV jest mocniejszy silnik o pojemności 4,0 l i mocy 251 KM. Ta jednostka V6 to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie dynamiczną jazdę. Nic dziwnego, że jest to wybór dla tych, którzy często podróżują na długie dystanse i oczekują od swojego minivana nie tylko przestrzeni, ale też solidnej dawki mocy.

Wszystkie silniki dostępne w Chryslerze Town & Country IV są zgodne z normą emisji spalin Euro 4. Co więcej, niezależnie od wyboru jednostki napędowej, kierowcy mają do dyspozycji jedynie automatyczną, 6-biegową skrzynię biegów. Jest to rozwiązanie gwarantujące płynność jazdy i wygodę, zwłaszcza podczas długich podróży.

Podsumowując, Chrysler Town & Country IV z różnymi wersjami silnikowymi jest w stanie zaspokoić potrzeby różnych kierowców – od tych, którzy szukają niezawodności i wydajności, po tych, którzy cenią sobie dynamikę i moc. Niezależnie od wyboru, każdy użytkownik tego modelu może liczyć na komfort i płynność jazdy.

Spalanie i pojemność bagażnika w modelu Town Country IV.

Jeśli chodzi o spalanie, Chrysler Town & Country IV może nie być najoszczędniejszym z możliwych wyborów. Warto jednak pamiętać, że jest to efekt dużej masy pojazdu i mocy jego silnika. W cyklu mieszanym spalanie dla jednostki 3.8 l wynosi około 12,6 l/100km, natomiast dla wersji 4.0 l spalanie wynosi około 13,2 l/100km. Warto jednak podkreślić, że ostateczne wartości mogą różnić się w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze.

Chrysler Town & Country IV oferuje imponującą pojemność bagażnika. Dzięki systemowi Stow 'n Go, po złożeniu siedzeń, przestrzeń bagażowa może wynieść nawet 4720 litrów. Jest to jedna z największych pojemności w segmencie minivanów, co sprawia, że model ten jest idealny dla dużych rodzin i osób, które często przewożą duże ładunki.

Orientacyjne ceny nowych i używanych egzemplarzy na rynku.

Orientacyjne ceny nowych modeli Chryslera Town & Country IV w chwili premiery były dość wysokie, co odzwierciedlało zaawansowanie technologiczne i komfort, jaki oferował ten minivan. Ta wartość jednak z biegiem czasu ulegała zmianom, a aktualne ceny na rynku wtórnym mogą być znacząco niższe, zależnie od stanu pojazdu i jego wyposażenia.

Zakup używanego egzemplarza Chryslera Town & Country IV to często rozsądna decyzja finansowa, zwłaszcza że ceny na rynku wtórnym zaczynają się już od kwoty znacznie niższej niż wartość nowego modelu. Konkretna cena zależy od rocznika, przebiegu oraz ogólnej kondycji pojazdu, co umożliwia znalezienie oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy.

Rozważając zakup Chryslera Town & Country IV na rynku wtórnym, należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale również koszty potencjalnych napraw i utrzymania. Wysokiej jakości egzemplarze z dobrą historią serwisową mogą być nieco droższe, jednak zapewniają większą pewność i stabilność w dłuższej perspektywie czasowej, co jest istotne przy wyborze pojazdu przeznaczonego do intensywnej eksploatacji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Chryslerze Town Country IV.

Opinie użytkowników Chryslera Town & Country IV często podkreślają jego wszechstronność oraz przestronność wnętrza jako największe atuty. Wielu kierowców wyraża zadowolenie z systemu Stow 'n Go, który pozwala na szybką transformację wnętrza pojazdu, dostosowując go do aktualnych potrzeb przewozowych.

Mimo pochwał za komfort i przestrzeń, niektórzy użytkownicy wskazują na względnie wysokie spalanie jako aspekt, który wymaga uwzględnienia podczas codziennej eksploatacji. Jednakże, wielu z nich jest zdania, że komfort jazdy i możliwości przewozowe rekompensują te dodatkowe wydatki.

Eksperci w dziedzinie motoryzacji są przekonani o bogatym wyposażeniu Chryslera Town & Country IV oraz dobrych osiągach silnika 3.8 l V6. Wskazują oni na ten model jako na solidny wybór w segmencie minivanów, zwłaszcza dla osób ceniących sobie amerykański styl i niezawodność.

Wśród opinii pojawiają się również uwagi odnośnie kosztów utrzymania i napraw. Mimo iż niektóre części mogą być droższe w wymianie, wielu użytkowników podkreśla, że Chrysler Town & Country IV jest warty swojej ceny ze względu na komfort i funkcjonalność, które oferuje.

Podsumowanie

Chrysler Town & Country IV to minivan, który z powodzeniem łączy w sobie przestronność, komfort i dynamiczne osiągi. Jeśli szukasz pojazdu idealnego dla rodziny, który sprosta również wyzwaniom przewozu większych ładunków, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zapraszamy do dalszego eksplorowania jego możliwości, porównywania wersji silnikowych i oceny realnych kosztów eksploatacji. Odkryj opinie użytkowników i zastanów się, czy Chrysler Town & Country IV nie jest odpowiedzią na Twoje motoryzacyjne potrzeby. Czy to będzie Twój następny wybór na rynku wtórnym? Dowiedz się więcej, aby podjąć świadomą decyzję.

foto: Chrysler