Chrysler Neon II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy amerykański design spotyka się z praktycznymi rozwiązaniami motoryzacyjnymi, powstaje coś wyjątkowego jak Chrysler Neon II. Ten model to fascynujące połączenie stylu, komfortu i osiągów, które przyciąga uwagę zarówno na ulicach, jak i w danych technicznych. Zapraszamy do świata, gdzie liczy się każdy szczegół – od wymiarów, przez paletę silników, po spalanie i pojemność bagażnika. Czy opinie użytkowników potwierdzą jego miejsce na motoryzacyjnym Olimpie? Poznajmy Chrysler Neon II bliżej!

Dane techniczne i wymiary Chryslera Neon II

Chrysler Neon II to samochód, który zaskakuje swoimi wymiarami. Mierzy 448 cm długości, 173 cm szerokości i 142 cm wysokości, co czyni go idealnym na długie trasy, gdzie przestrzeń i komfort są kluczowe. Rozstaw osi wynosi 264 cm, co zapewnia odpowiednią stabilność i prowadzenie na drodze.

Silniki, które napędzają Chrysler Neon II, są równie imponujące jak jego wymiary. W ofercie znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla, o pojemnościach od 1.6 do 2.0 litra. Wszystkie silniki są turbodoładowane, co zapewnia lepszą wydajność i osiągi.

Chociaż Chrysler Neon II jest samochodem o dużej pojemności, jego spalanie jest stosunkowo niskie. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi od 6.5 do 8.5 litra na 100 km, w zależności od wybranej jednostki napędowej. To efekt zastosowania nowoczesnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych.

Co więcej, Chrysler Neon II oferuje również sporo miejsca na bagaż. Pojemność bagażnika wynosi 371 litrów, co jest wynikiem dobrze przemyślanej konstrukcji. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta zwiększa się do imponujących 1020 litrów, co daje sporo miejsca na bagaż na długie trasy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Chrysler Neon II jest dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, które zapewniają zróżnicowane doświadczenia z jazdy. Wśród dostępnych opcji znajdują się silnik benzynowy 1.6 litra o mocy 115 KM oraz 1.8 litra o mocy 133 KM. Dla miłośników diesla mamy do dyspozycji silnik 2.0 CRD generujący moc 140 KM.

Zastosowane w Chrysler Neon II silniki benzynowe charakteryzują się nie tylko wysoką mocą, ale również efektywnością. Silnik 1.6 litra oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 11,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 185 km/h. Natomiast silnik 1.8 litra przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 10,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 195 km/h.

Silnik diesla w Chrysler Neon II to jednostka 2.0 CRD, która generuje moc 140 KM i moment obrotowy 310 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 9,8 sekundy, a prędkość maksymalna tego modelu to 205 km/h. Dzięki temu silnikowi Neon II jest nie tylko ekonomiczny, ale również dynamiczny.

Wszystkie silniki w Chrysler Neon II są połączone z 5-biegową manualną skrzynią biegów, która zapewnia precyzyjne i płynne przełożenia. Dzięki temu, niezależnie od wybranej jednostki napędowej, jazda tym modelem jest zawsze przyjemnością.

Spalanie i pojemność bagażnika

Mimo że Chrysler Neon II jest samochodem o dużej pojemności, jego spalanie może zaskoczyć niejednego kierowcę. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi od 6.5 do 8.5 litra na 100 km. Jest to wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii oraz efektywnej konstrukcji silników. Dzięki temu, mimo swojej masy i wielkości, Chrysler Neon II jest samochodem ekonomicznym.

Jeżeli chodzi o jednostki napędowe, spalanie Chrysler Neon II może się różnić. Silniki benzynowe zużywają średnio od 6.7 do 7.5 litra paliwa na 100 km, natomiast silnik diesla jest nieco bardziej ekonomiczny, zużywając średnio około 6.5 litra na 100 km. To pokazuje, że niezależnie od wybranej jednostki napędowej, Chrysler Neon II oferuje dobre parametry spalania.

Chrysler Neon II oferuje również sporo miejsca na bagaż. Standardowa pojemność bagażnika wynosi 371 litrów, co jest więcej niż wystarczające dla większości kierowców. Ale to nie wszystko – po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta zwiększa się do imponujących 1020 litrów, co daje sporo miejsca na bagaż na długie trasy lub podczas przeprowadzki.

Co wyróżnia Chrysler Neon II, to przemyślana konstrukcja bagażnika. Dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi składania siedzeń, powiększenie przestrzeni bagażowej jest proste i szybkie. Oznacza to, że nawet jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca na bagaż, Chrysler Neon II nie zawiedzie Cię w tej kwestii.

Ceny nowych i używanych modeli Chryslera Neon II

Ceny nowych modeli Chrysler Neon II były bardzo konkurencyjne w momencie premiery w porównaniu do innych samochodów tej klasy. Obecnie, ze względu na zakończenie produkcji, nowe egzemplarze nie są już dostępne na rynku, a ich ceny na rynku wtórnym zależą od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia.

Na rynku wtórnym ceny używanych modeli Chrysler Neon II są zróżnicowane i mogą stanowić atrakcyjną propozycję dla osób szukających przestronnego auta w rozsądnej cenie. W zależności od stanu pojazdu i jego historii serwisowej, ceny wahają się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Dobrym źródłem informacji o aktualnych cenach Chrysler Neon II są ogłoszenia motoryzacyjne oraz fora internetowe, na których użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z eksploatacją tego modelu. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na kompletność dokumentacji i wyniki przeglądów technicznych, które mogą być istotnym wskaźnikiem stanu samochodu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Chryslerze Neon II

Opinie użytkowników o Chryslerze Neon II często podkreślają jego przestronne wnętrze i komfort jazdy. Posiadacze doceniają również niskie spalanie jak na samochód tej klasy, co czyni go ekonomicznym w codziennym użytkowaniu.

Z drugiej strony, niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na kwestie niezawodności. Zdarzają się głosy, że Chrysler Neon II może wymagać częstszych wizyt w warsztacie, zwłaszcza przy wyższym przebiegu.

Ekspertów motoryzacyjnych często przekonuje relacja jakości do ceny w przypadku Chryslera Neon II. Podkreślają, że jest to samochód oferujący dobre wyposażenie standardowe i zadowalającą dynamikę w kontekście ceny na rynku wtórnym.

Nie brakuje również pozytywnych opinii o stylu i designie samochodu. Chrysler Neon II jest postrzegany jako auto z charakterem, które wyróżnia się na tle innych pojazdów w swojej klasie cenowej.

Podsumowanie

Chrysler Neon II to pojazd, który nadal budzi zainteresowanie swoją funkcjonalnością i stylem. Jeśli poszukujesz samochodu, który łączy w sobie przestronność, ekonomię i solidne osiągi, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, jakie oferuje Chrysler Neon II. Nie zapomnij również sprawdzić aktualnych ofert na rynku wtórnym, aby znaleźć idealny egzemplarz dla siebie. Dyskusje i opinie użytkowników mogą okazać się cennym źródłem informacji, które pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji zakupowej. Odkryj sam, dlaczego Chrysler Neon II może być doskonałym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny!

foto: Chrysler