Chrysler Neon I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając ulice miasta czy rozległe autostrady, Chrysler Neon I był synonimem amerykańskiego snu w kompaktowym wydaniu. Chociaż produkcja tego modelu zakończyła się już dawno, wciąż cieszy się on zainteresowaniem dzięki swoim imponującym danym technicznym, przestronnemu wnętrzu i oszczędnym silnikom. Czy to w poszukiwaniu pierwszego samochodu, czy nostalgii za latami 90., zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką, która na przestrzeni lat przyciągała wielu miłośników motoryzacji. Poznaj opinie użytkowników, ceny na rynku wtórnym i zobacz, czy Chrysler Neon I może się stać odpowiedzią na Twoje motoryzacyjne potrzeby.

Dane techniczne i wymiary Chrysler Neon I

Chrysler Neon I, mimo swojego kompaktowego rozmiaru, jest wyjątkowo przestronny, co czyni go idealnym samochodem dla rodziny. Jego długość wynosi 448 cm, szerokość 174 cm, a wysokość 142 cm, gwarantując komfort podróży dla wszystkich pasażerów. Warto zwrócić uwagę na pojemność bagażnika, która wynosi 371 litrów, co jest wystarczające do przewożenia dużej ilości bagażu.

Pod maską Chrysler Neon I kryje się rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 1,8 lub 2,0 litra. W zależności od wersji, moc tego auta waha się od 90 do 131 koni mechanicznych. To sprawia, że Neon I nie tylko jest praktyczny, ale również oferuje zadowalające osiągi, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników dynamicznej jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Dostępne są dwie główne wersje silników dla modelu Chrysler Neon I. Pierwszą z nich stanowi jednostka o pojemności 1.8 litra. Ten silnik generuje moc 90 koni mechanicznych, co gwarantuje sprawną jazdę w codziennych warunkach miejskich. Jest to doskonały wybór dla osób ceniących sobie komfort i ekonomię jazdy.

Drugą opcją jest silnik o pojemności 2.0 litra, dostarczający moc aż 131 koni mechanicznych. Ta wersja silnika podkreśla sportowy charakter Chrysler Neon I i jest idealna dla tych, którzy cenią sobie dynamiczną jazdę i szybkie przyspieszenie. Warto zaznaczyć, że pomimo większej mocy, ten silnik wciąż oferuje rozsądne spalanie.

Wszystkie silniki Chrysler Neon I są wyposażone w układ wtrysku paliwa, co przekłada się na bardziej ekonomiczne spalanie i mniejsze emisje. Warto również zwrócić uwagę na niezawodność tych jednostek – dzięki solidnej konstrukcji i sprawdzonym rozwiązaniom technicznym, silniki modelu Neon I są uznawane za jedne z bardziej trwałych na rynku.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Chryslera Neon I jest jednym z aspektów, które przyciągały wielu nabywców. Silnik o pojemności 1.8 litra charakteryzuje się spalaniem na poziomie około 7,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Tymczasem wersja 2.0 litra, mimo większej mocy, oferuje rozsądne spalanie oscylujące w granicach 8,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym.

Pod względem pojemności bagażnika, Chrysler Neon I jest jednym z liderów w swojej klasie. Jego bagażnik ma pojemność 371 litrów, co jest wystarczające do przewożenia dużej ilości bagażu. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika zwiększa się jeszcze bardziej, co czyni go praktycznym samochodem dla rodziny czy na długie podróże.

W związku z powyższym, zarówno pod kątem spalania, jak i pojemności bagażnika, Chrysler Neon I prezentuje się niezwykle korzystnie na tle konkurencji. Oferuje ekonomiczne spalanie i przestronny bagażnik, co czyni go idealnym wyborem dla osób poszukujących kompaktowego, ale funkcjonalnego samochodu.

Ceny nowych i używanych modeli Chrysler Neon I

Kiedy Chrysler Neon I zadebiutował na rynku w latach 90., jego ceny były konkurencyjne i przystępne dla szerokiego grona odbiorców. Dziś, na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy są zróżnicowane i zależą od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu pojazdu. Chrysler Neon I w dobrym stanie technicznym można nabyć już za kilka tysięcy złotych, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób szukających ekonomicznego i niezawodnego samochodu.

Wartość Chryslera Neon I na rynku wtórnym jest również kształtowana przez fakt, iż samochód ten jest obecnie uznawany za youngtimera, co może przekładać się na jego kolekcjonerską wartość. Przy zakupie warto zatem zwracać uwagę nie tylko na stan techniczny i wyposażenie, ale także na potencjalną wartość kolekcjonerską, szczególnie jeśli chodzi o rzadziej spotykane wersje czy egzemplarze z niskim przebiegiem.

Opinie użytkowników i ekspertów motoryzacyjnych

Wśród miłośników motoryzacji, Chrysler Neon I cieszy się opinią samochodu o kultowym charakterze. Jest szczególnie ceniony za swoją niezawodność i charakterystyczny design z lat 90. Użytkownicy chwalą sobie przestronne wnętrze i komfort jazdy, który znacznie przewyższa oczekiwania w stosunku do zewnętrznych wymiarów pojazdu.

Ekspertyzy motoryzacyjne często podkreślają, że Chrysler Neon I oferuje dobrą relację jakości do ceny. Jest to ważny czynnik decydujący przy wyborze samochodu używanego. Warto zaznaczyć, że ekonomia eksploatacji i niskie koszty serwisowania są szczególnie doceniane przez osoby, które poszukują niezawodnego auta na co dzień.

Mimo że na rynku pojawiają się opinie wskazujące na pewne niedociągnięcia, takie jak skromne wyposażenie w podstawowych wersjach, wielu użytkowników Chryslera Neon I uważa, że jest to pojazd o dobrych osiągach i właściwościach jezdnych, który dobrze znosi próbę czasu. Szczególnie pozytywne recenzje zbiera wersja z silnikiem 2.0, którą kierowcy cenią za dynamiczne przyspieszenie i przyzwoite spalanie.

Podsumowanie

Chrysler Neon I to samochód, który nadal wzbudza zainteresowanie swoją przestronnością, ekonomicznym spalaniem i niezawodnością silników. Jeśli szukasz pojazdu z duszą lat 90., który łączy w sobie kompaktowe wymiary z funkcjonalnością, Neon I może okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, co może pomóc w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie. Nie zapominaj o potencjalnej wartości kolekcjonerskiej, która może stanowić dodatkowy atut tego kultowego już modelu. Chrysler Neon I czeka, aby ponownie zabrać Cię w podróż po wspomnieniach lub stać się niezawodnym towarzyszem codziennych wyzwań.

foto: Chrysler