Chevrolet Captiva I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

To właśnie ich wyjątkowa wszechstronność czyni samochody sportowo-użytkowe (SUV) takie jak Captiva tak bardzo popularnymi: dynamiczny i mocny towarzysz w spędzaniu wolnego czasu, elastyczny i przestronny transporter rodzinny oraz komfortowy samochód do dłuższych podróży – wszystko to zawarte w jednym pojeździe.

A ponieważ silnik wysokoprężny stał się tak bardzo popularny w tym segmencie, Chevrolet oferuje 127-konną jednostkę wysokoprężną z wtryskiem bezpośrednim typu „common-rail” oraz jednostkę wysokoprężną o mocy 150 KM. Rodzina modeli Captiva jest szeroka: może on być zamówiony z napędem na oś przednią lub na cztery koła, jak również w wersji z pięcioma lub siedmioma siedzeniami.

Optycznie, Captiva łączy w sobie wytrzymałość SUV z liniami bocznymi nadającymi wrażenie szybkości. Typowe właściwości SUV, takie jak zaakcentowane łuki nadkoli oraz progi boczne, jak również przednie i tylne zabezpieczenia podwozia przed uszkodzeniem, dopełniają wygląd pojazdu. Wszystkie jego wersje mogą być zamówione z przyciemnianymi tylnymi szybami bocznymi zapewniającymi prywatność.

Opcjonalny pakiet sportowy dla modelu Captiva obejmuje 18-calowe koła w kolorze eleganckiego satynowego srebra, a kolor ten jest również zastosowany w przednich i tylnych zabezpieczeniach podwozia przed uszkodzeniami i relingach dachowych. Światła tylne są przykryte przydymionym szkłem, podczas gdy przednie reflektory są wykończone w czarnym chromie. Wewnątrz czerwona skóra dominuje na powierzchniach siedzeń i drzwi, podczas gdy koło kierownicy, gałka dźwigni biegów i boki oparć siedzeń są wykończone skórą w kolorze węgla drzewnego z czerwonymi szwami. Pakiet sportowy jest obecnie również dostępny z wykończeniem z czarnej skóry.

Opcjonalny napęd na cztery koła samochodu Chevrolet Captiva wprowadza tylne koła do gry w celu zapewnienia optymalnej przyczepności do podłoża, kiedy jest to potrzebne. Rozdział momentu obrotowego przód-tył może być zmieniany w sposób płynny i automatyczny aż do proporcji 50:50.

Podwozie zawiera zawieszenie Mcpherson z przodu oraz czterowahaczowe zawieszenie z tyłu. Wszystkie cztery koła są wyposażone w wewnętrznie wentylowane tarcze hamulcowe i nowoczesny system ABS. Poprawiony system ESC jest instalowany jako wyposażenie standardowe we wszystkich wersjach AWD i siedmiomiejscowych, działający jako elektroniczna ochrona mająca gwarantować, że Captiva zawsze pojedzie tam, gdzie życzy sobie tego kierowca. Poduszka powietrzna pasażera może być dezaktywowana; aktywne podłokietniki przednich siedzeń są dostępne w modelu na rok 2010. System nawigacyjny z kamerą skierowaną ku tyłowi (która zapewnia funkcję wspomagania parkowania) jest dostępny jako opcjonalny.

Chevrolet Captiva I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

źródło: General Motors