Audi A6 Allroad Quattro C5 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata wszechstronności i luksusu, gdzie Audi A6 Allroad Quattro C5 łączy w sobie elegancję sedana z niezawodnością pojazdu terenowego. Ten model to istna symfonia technologii i komfortu, ukierunkowana na zapewnienie wyjątkowych wrażeń z jazdy. Zanurkujmy w detale tej motoryzacyjnej ikony, odkrywając jej dane techniczne, wymiary, rodzaje silników, a także realne oczekiwania co do spalania i pojemności. Czy jego reputacja idzie w parze z opiniami użytkowników i jak kształtują się ceny na rynku wtórnym? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Audi A6 Allroad Quattro C5.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, są imponujące wymiary Audi A6 Allroad Quattro C5. Samochód ten mierzy 4,78 m długości, 1,86 m szerokości i 1,52 m wysokości, co czyni go idealnym pojazdem dla osób ceniących sobie przestronność i komfort jazdy. Bagażnik o pojemności 565 litrów bez problemu pomieści wszystko, co potrzebne na długą podróż.

Pod maską tego modelu znajduje się silnik 2.5 TDI o mocy 180 KM, który zapewnia dynamiczną jazdę zarówno na asfalcie, jak i poza nim. Audi A6 Allroad Quattro C5 wyposażone jest w system quattro, gwarantujący doskonałą przyczepność na każdej nawierzchni. Przełożenia skrzyni biegów są precyzyjnie dopasowane do charakterystyki silnika, co zapewnia płynną i efektywną jazdę.

Z technicznego punktu widzenia, ten samochód to prawdziwy majstersztyk. Wyposażony jest w wiele nowoczesnych systemów, takich jak system kontroli trakcji, system stabilizacji toru jazdy (ESP) czy system frezujący tarcze hamulcowe podczas deszczu. To tylko niektóre z technologii, które sprawiają, że jazda Audi A6 Allroad Quattro C5 jest bezpieczna i komfortowa.

Podsumowując, Audi A6 Allroad Quattro C5 to doskonały wybór dla osób szukających luksusowego pojazdu, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w trudnym terenie. Jego imponujące wymiary, mocny silnik i zaawansowane technologie sprawiają, że jest to samochód, który zasługuje na uwagę każdego miłośnika motoryzacji.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Zakres dostępnych silników dla Audi A6 Allroad Quattro C5 jest szeroki i zróżnicowany, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wśród nich znajduje się potężny i wydajny silnik benzynowy 2.7 T o mocy 250 KM, który z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Dla tych, którzy preferują diesla, dostępny jest również silnik 2.5 TDI o mocy 180 KM, zapewniający równie dynamiczną jazdę.

W przypadku silnika 2.7 T, maksymalny moment obrotowy wynosi 350 Nm i jest dostępny już od 1800 obr./min, co gwarantuje szybki start i płynne przyspieszenie. Z kolei silnik 2.5 TDI oferuje moment obrotowy 370 Nm, dostępny w zakresie 1500 – 2500 obr./min. Obie jednostki napędowe Audi A6 Allroad Quattro C5 są wyposażone w technologię Quattro, co oznacza stały napęd na wszystkie koła, gwarantujący doskonałą przyczepność i stabilność na każdej nawierzchni.

Spalanie i pojemność bagażnika w Audi A6 Allroad Quattro C5.

Jeżeli chodzi o spalanie, Audi A6 Allroad Quattro C5 to samochód, który łączy perfekcyjną moc z dość ekonomicznym zużyciem paliwa. Średnie spalanie silnika benzynowego 2.7 T wynosi 10,5 l/100km, natomiast dla wersji diesla 2.5 TDI jest to około 7,5 l/100km. Warto zauważyć, że te wartości mogą różnić się w zależności od stylu jazdy i warunków drogowych.

W kwestii pojemności bagażnika, Audi A6 Allroad Quattro C5 jest wyjątkowo praktycznym samochodem, szczególnie dla osób, które często podróżują. Standardowy bagażnik o pojemności 565 litrów jest już w standardzie imponujący, ale kiedy złożymy tylną kanapę, zyskamy ogromną przestrzeń do 1660 litrów. To idealne rozwiązanie na długie wakacyjne wyjazdy czy weekendowe wypady za miasto.

Warto jednak zwrócić uwagę, że spalanie Audi A6 Allroad Quattro C5 jest dość wysokie w porównaniu do niektórych konkurencyjnych modeli w tej samej kategorii. Dlatego też, jeśli zależy nam na ekonomii, powinniśmy rozważyć inne opcje. Niemniej jednak, dla wielu kierowców, wyjątkowe właściwości jezdne i komfort jazdy tego modelu wynagradzają wyższe koszty paliwa.

Podsumowując, Audi A6 Allroad Quattro C5 to samochód, który oferuje przestronny i praktyczny bagażnik, a także dobre osiągi przy rozsądnym zużyciu paliwa. Mimo że nie jest to najbardziej ekonomiczny model w swojej klasie, dla wielu osób jego zalety przewyższają ten fakt. Jest to kolejny dowód na to, że Audi A6 Allroad Quattro C5 to samochód, który zasługuje na uwagę każdego miłośnika motoryzacji.

Orientacyjne ceny nowych i używanych modeli na rynku.

Orientacyjne ceny Audi A6 Allroad Quattro C5 na rynku wtórnym mogą znacznie się wahać w zależności od stanu technicznego pojazdu, rocznika oraz przebiegu. W przypadku egzemplarzy używanych, ceny rozpoczynają się już od około 15 000 PLN za modele z początkowych lat produkcji i mogą sięgnąć nawet 40 000 PLN za dobrze utrzymane, bogato wyposażone wersje z ostatnich lat produkcji tego modelu.

Natomiast ceny nowych modeli Audi A6 Allroad były znacznie wyższe i zazwyczaj oscylowały w granicach od 200 000 PLN wzwyż. Warto pamiętać, że wartość Audi A6 Allroad Quattro C5 na rynku nowych pojazdów była również uzależniona od indywidualnej konfiguracji i liczby dodatkowych opcji, które mogły znacząco podnieść cenę finalną.

Opinie użytkowników i ekspertów o Audi A6 Allroad Quattro C5.

Opinie użytkowników na temat Audi A6 Allroad Quattro C5 są zazwyczaj bardzo pozytywne, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę jego wszechstronność i właściwości jezdne. Właściciele samochodów chwalą sobie komfort podróżowania, niezawodność oraz wysoką jakość wykonania. To sprawia, że ten model jest godny polecenia dla osób szukających solidnego i praktycznego samochodu.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji również nie brakuje pochlebnych słów na temat Audi A6 Allroad Quattro C5. W szczególności podkreślają oni innowacyjność systemu napędowego quattro, który zapewnia doskonałą przyczepność w różnych warunkach drogowych. Dodatkowo, zwracają uwagę na zadowalającą dynamikę silników, co sprawia, że jazda tym modelem dostarcza prawdziwą przyjemność.

Niemniej jednak, niektóre opinie zwracają uwagę na stosunkowo wysokie spalanie, szczególnie w wersji z silnikiem benzynowym. Użytkownicy podkreślają, że Audi A6 Allroad Quattro C5, mimo wielu zalet, może nie być najlepszą opcją dla tych, którzy priorytetowo traktują ekonomię eksploatacji i niskie koszty utrzymania.

Podsumowanie

Audi A6 Allroad Quattro C5 to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie elegancję, moc i funkcjonalność. Jego wszechstronne możliwości, dopracowane silniki oraz przestronny bagażnik sprawiają, że jest to wybór godny uwagi dla osób poszukujących auta z charakterem. Mimo iż może nie być najbardziej ekonomicznym wyborem na rynku, to jego komfort, dynamika i niezawodność często przeważają na korzyść tego modelu. Zapraszamy do dalszego odkrywania świata Audi, aby przekonać się, jak wiele radości z jazdy może dostarczyć A6 Allroad Quattro C5. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię zakup nowego, czy używanego modelu, warto przyjrzeć się bliżej temu wyjątkowemu samochodowi.

źródło: Audi